امیدوارم دوباره به مشهد برگردم
گفتگو با «قدرت بهادری» بازیکن تیم ملی فوتسال

امیدوارم دوباره به مشهد برگردم

نویسنده : علیرضا گرانپایه

قهرمانی تیم ملی فوتسال کشورمان در آسیا به یکی از بهترین خبرهای ورزشی هفته گذشته کشور تبدیل شد. از یک طرف بردهای شیرین و پرگل تیم ملی و از طرف دیگر درخشش بازیکنان مشهدی به کلی شیرینی این مسابقات را برای مردم مشهد چند برابر کرد. در ادامه به سراغ یکی از سه بازیکن مثلث مشهدی تیم رفتیم تا با او کمی در مورد این مسابقات و فوتسال مشهد گپ بزنیم. «قدرت بهادری» جوان که با گل زیبایش در فینال، اسمش را بر سر زبان‌ها انداخت.

 چند روزی از مسابقات قهرمانی آسیا می‌گذرد، خود شما چه تحلیلی از این مسابقات دارید؟

خدا را شکر مسابقات از تلویزیون پخش شد تا همه مردم شاهد نمایش خوب ما در مسابقات باشند. مسابقات هم با بهترین اتفاق که قهرمانی تیم ملی باشد، پایان یافت.

 بعد از یک تغییر نسل و چند سال دوری از سکوی اول آسیا، این قهرمانی خیلی لذت بخش بود؟

به هر حال این تغییرات طبیعی است. ما سال 2008 یک سری بازیکن با تجربه داشتیم که دوره‌های بعد جای خودشان را به بازیکنان دیگر دادند. البته قهرمان نشدن ما فقط به این دلیل نبود. من در 2 دوره‌ای که دوم و سوم شده بودیم در تیم حضور داشتم، واقعا بد شانسی آوردیم. امسال هم دیدید که با قدرت اول شدیم تا به همه نشان بدهیم که تیم ملی ایران حرف اول را در آسیا می‌زند.

 ما کمتر از یک سال دیگر باید در مسابقات جهانی حضور پیدا کنیم، چه جایگاهی را برای تیم ملی در این مسابقات پیش‌بینی می‌کنید؟

پتانسیل فوتسال ایران قرار گرفتن در بین 4 تیم برتر دنیا است ولی فقط بازیکنان تیم ملی برای به دست آوردن این جایگاه تاثیر گزار نیستند. خیلی از مسئولان باید به ما کمک کنند. اگر شرایط بازی دوستانه، امکانات تمرین و ... فراهم شود، بازیکنان تیم ملی می‌گویند ما حتما می‌توانیم بین 4 تیم باشیم.

 از پاداش مسابقات آسیایی چه خبر؟ 

به ما در همان مسابقات چند بار پاداش نقدی به دلار دادند ولی برای قهرمانی هنوز پاداش خاصی نگرفتیم البته آقای کفاشیان قول یک پاداش خوب قبل از پایان سال داده‌اند.

 مبلغش معلوم نیست؟

گفتند یک پول چشمگیر به ریال است که در یک مراسمی قبل از پایان سال می‌دهند.

 آقای بهادری شما هم با کادر فنی ایرانی در تیم ملی کار کردید و هم کادر فنی خارجی. به نظر شما ما با کدام ترکیب در کادرفنی موفق‌تر عمل می‌کنیم؟

به هر حال فوتسال ما بین تیم‌های برتر دنیا است و همه روی کشور حساب باز می‌کند. همین الان تیم ملی برزیل از خدای‌اش است که با تیم فوتسال ایران مسابقه دوستانه بدهد. ما در حال حاضر ظرفیت این را داریم که از مربیان داخلی استفاده کنیم ولی به هر حال این موضوع را هم باید در نظر داشت که استفاده از تجربه مربیان خارجی در کنار کادر فنی ایرانی می‌تواند به ما کمک کند.

 امسال 3 بازیکن خوب و تاثیرگزار مشهدی در تیم ملی داشتیم.

بله، قصد تعریف کردن از خودمان را نداریم، ما فقط سعی کردیم وظیفه خودمان را انجام دهیم. ولی حیف که 3 بازیکن مشهدی تیم ملی در شهر خودشان بازی نمی‌کنند. زمانی می‌توانیم بگوییم  فوتسال مشهد پیشرفت کرده است که حداقل بازیکنان ملی این شهر در باشگاه‌ خودشان بازی کنند. امیدوارم یک روز همه برگردیم تیم شهر خودمان.

 تیم‌های دیگر فوتسال هم تقریبا همین وضعیت را دارند؟!

آره دقیقا. شما تیم قم یا حفاری اهواز را ببینید. همه بازیکنان از شهر خودشان هستند و همیشه در بین بالانشینان جدول قرار دارند. شما نگاه کنید حسین طیبی و مهدی جاوید از زمان علم و ادب دیگر به مشهد نیامدند.

 شما چرا از فرش آرا جدا شدید؟ بحث مالی در میان بود؟

نه باور کنید. من انتخاب خوبی کردم که به تیم دیگری رفتم چون فقط می‌خواستم دنبال قهرمانی باشم. اینقدر که پنجم و ششم شده بودم در لیگ، خسته شده بودم. به مدیریت فرش آرا هم همان زمان گفتم که فقط برای کسب جام از تیم جدا می‌شوم.

 که امسال این اتفاق افتاد و تاسیسات با گل شما قهرمان شد؟

بله. خدا راشکر با گلی که در مشهد زدم، تیم قهرمان شد. امسال 3 جام کسب کردم تا مشخص شود که انتخاب خوبی کردم.

 پیشنهاد خارجی ندارید؟

راستش یک قرار داد 4 ماهه با تیم عراقی بستم که همین هفته به این کشور می‌روم تا برای یکی از تیم‌های عراق بازی کنم. 

نظرات کاربران
کد امنیتی