میهمان شبکه نمایش خانگی به صرف فیلم، سریال و نوستالوژی
شبکیه

میهمان شبکه نمایش خانگی به صرف فیلم، سریال و نوستالوژی

نویسنده : سید مصطفی صابری

آخرین جیم تابستان 94 که وصل میشود به پادشاه فصلها یعنی پائیز فرصت خوبی است برای یک بسته پیشنهاد پر و پیمان از جدیدترین محصولات شبکه نمایش خانگی تا روزهای اول پائیزتان را پربار کند. فقط برای انتخاب بهتر نیاز به یک مشاور امین دارید تا به شما بگوید طبق ذائقهتان چه انتخابهایی داشته باشید. کمتر پیش آمده که اینهمه محصول در شبکه نمایش خانگی در بازهای کمتر از 10 روز با هم عرضه شوند. چون میخواهیم معرفیهایمان تازگی خودشان را حفظ کنند توضیحاتی که به هر اثر میرسد کم است. درضمن تا چند روز دیگر فیلم پر مخاطب و موفق «رخ دیوانه» هم وارد شبکه نمایش خانگی میشود. اگر فیلم را در سینما ندیدید و به یک قصه پرکش و قوس و جوانانه با یک پایان جالب علاقه دارید تماشای فیلم ابوالحسن داودی را از دست ندهید. 

 

سریالها در چه وضعی هستند؟

از سریال آمریکایی و پر بیننده «فهرست سیاه» که بارها نوشتهایم، سریالی که در شبکه نمایش خانگی ما با توزیع منظم و دوبله خوب وارد فصل دوم خود شده است. سریال میرباقری یعنی «دندان طلا» هم تا قسمت چهارم توزیع شده و احتمالاً وقتی شما این مطلب را بخوانید قسمت پنجمش هم توزیع شده و خوشبختانه افت که نداشته هیچ تا حدودی موتور قصهاش راه افتاده. حامد بهداد از قسمت پنجم وارد سریال میشود. خاطره بازی با تماشاخانههای قدیمی و نمایشهای خندهدارشان و شخصیتهایی مثل مبارک از امتیازات قسمت چهارم سریال است. در ضمن عوامل سریال خیال مخاطبان را راحت کردهاند و از بسته بندی هر 10 قسمت سریال رونمایی کردند تا بدانید نه تنها همه قسمتهایش ضبط شده بلکه مراحل مجوز و حتی طراحی بستهبندی را هم طی کرده و قرار نیست با بدقولی مواجه شوید. 

 

سیگنال خنده موجود نیست

این هفته یک سریال جدید هم وارد شبکه نمایش خانگی شد به نام «سیگنال موجود است» کاری از مهدی مظلومی که او را با کارگردانی مجموعههای 90 شبی تلویزیون میشناسیم که شاخصترینشان «بدون شرح» بود. قصه این سریال با بازی جواد رضویان، سحرولدبیگی و سیامک انصاری در یک شبکه فارسی زبان لندن نشین میگذرد. سریال ایدههای به شدت سطحی و گاهی سخیفی برای خنداندن مخاطب دارد و به زحمت در این راه موفق هم میشود. جالب اینکه سریال یک سال قبل تولید شده و علت توزیع نشدنش مشخص نیست. ضمناینکه معلوم نیست چند قسمت از سریال تولید شده است. با توجه به اینکه برنامههایی مثل «خندوانه» در عین سادگی ذائقه مخاطب را در خنداندن بالا بردهاند بعید است این سریال صرفاً با تکیه بر شوخیهایی که ناشی از آزادی عمل بیشتر شبکه نمایش خانگی است بتواند موفق باشد به خصوص اینکه هنوز مشخص نیست چند قسمت است و تماشایش با قیمت هر قسمت 4 هزار تومان چه مقدار خرج روی دست ملت می‌گذارد؟

 

هجوم فیلمهای روشنفکری به سوپرمارکتها

حس عجیبی است خرید فیلمهای پرطمطراق و پر ادعای سینمای روشنفکری از سوپرمارکتها، «انارهای نارس» ساخته رضا مصطفوی که محصول سال 1392 است جدیدترین محصول سینمای ایران است که در شبکه نمایش خانگی توزیع شده و روی بستهبندی از نشان جشنواره فیلم فجر تا جشنواره فیلم مسکو، سائوپولو برزیل و حتی تحسین از جشنواره فوکوئوکا ژاپن و جشن سینمایی حافظ را دارد و مدعی است توسط هالیوود ریپورتر هم تحسین شده. بازی آنا نعمتی در این فیلم خیلی مورد توجه قرار گرفت اما خود اثر مثل همه فیلمهای این طیف ریتم کُندی دارد و مخاطب را از همان دقایق ابتدایی به چالش جدی وا میدارد. فیلم «از تهران تا بهشت» اثر ابوالفضل صفاری هم به تازگی اکران شده و مهناز افشار و مهران احمدی را در مقام بازیگر دارد. این فیلم 82 دقیقه‌ای اجتماعی هم منتخب جشنوارههای مونترال کانادا، رتردام هلند، سیدنی استرالیا و تیبرون کالیفرنیا است و خوراک یک عصر پائیزی است. 

 

تراژدی استراحت مطلق

از آنجایی که سینما و رسانه وابسته به آن یعنی شبکه نمایش خانگی باید به خیلی چیزهای دیگر به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر بیاید فیلم «تراژدی» و «استراحت مطلق» هم با هم عرضه شدند. اگر این دو فیلم را هم به فهرست قبلی (که خوش جایزه بودند) اضافه کنید نتیجه میگیرید یا ترتیبی در ارائه محصولات از سوی ویدئو رسانهها وجود ندارد و یکهو همه با هم کمدی عرضه می‌کنند و در یک مقطع همه با هم فیلم اجتماعی و خموده! یا اینکه همه صبر کردهاند قیمت آثار بشود 4 هزار تومان بعد فیلم عرضه کنند. خلاصه دلیلش هر چه باشد حالا با چند اثر خوب و استاندارد مواجهیم که چون محتوا و ریتم مشابه دارند تماشایشان پشت هم کمی آزار دهنده است. «تراژدی» بهرام رادان، مهدی هاشمی و رویا نونهالی را در ترکیب بازیگرانش دارد و «استراحت مطلق» هم اثر جنجالی کاهانی است که رضا عطاران، ترانه علیدوستی و مجید صالحی را دارد و مخاطبش بالای 16 سال تعریف شده هر چند تماشایش با خانواده حتی بالای 70 سال هم توصیه نمیشود. اگر با این فیلمها ارتباط برقرار نکردید آلبوم دوم گروه «چارتار» هم به تازگی عرضه شده، قطعه اول و سوم این آلبوم به لحاظ فرم و محتوای ترانه مورد توجه قرار گرفته، آلبوم تصویری رضا یزدانی با عنوان «نوستالوژی» هم عرضه شده که برای فیلمبازها انتخاب خوبی است به خصوص آهنگ «نقش اول» آن که به نوعی خاطره بازی با شاهکارهای تاریخ سینماست. 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
درباره فردوسی و ادبیات حماسی به مناسبت روز بزرگداشت این شاعر نامی

حکیم زبان فارسی

٩٦/٠٢/٢٨
کافه جهان نما

چین، سرزمین دیوار بلند اعتماد

٩٦/٠٢/٢٨
برگزیده سایت

اضافی‌ها را قیچی کنید!

٩٦/٠٢/٢٨
گزیده‌هایی درباره بهداشت فردی در فصل گرم

خرده جنایت‌های شهروندی!

٩٦/٠٢/٢٨
دات کام

روباتی برای نجات حجم اینترنت‌شما

٩٦/٠٢/٢٨
جارچی 486

اندر حکایت فردای انتخابات

٩٦/٠٢/٢٨
شاخ هفته

روزی روزگاری وبلاگ نویسی

٩٦/٠٢/٢٨
یادداشت شفاهی

مردم هنوز هم به ادبیات‌حماسی نیازمندند

٩٦/٠٢/٢٨
شگرد خفن

نکات طلایی مرورگر که تا به حال نمی‌دانستید

٩٦/٠٢/٢٨
درباره الکساندر نوری که به یکی از شگفتی‌های امسال بوندس لیگای آلمان تبدیل شده است

نور علی نور!

٩٦/٠٢/٢٨
جالباسی

دمپایی‌های الماس نشان!

٩٦/٠٢/٢٨
مینی‌ها

مینی 486

٩٦/٠٢/٢٨
مینیمال

شورای خوشگل‌ها

٩٦/٠٢/٢٨
کوتاه و خودمانی درباره این‌که چرا شرکت در انتخابات خیلی خیلی خیلی مهم است

می‌سازمت به رای

٩٦/٠٢/٢٨

ایران، یک کیس خاص

٩٦/٠٢/٢٨
شاخ هفته

برادر جان

٩٦/٠٣/٠٤
گفت‌وگوی جیم با «رضا علیپور» قهرمان سنگ نوردی جهان

خوشحالم توانستم رکوردی را به نام ایران ثبت کنم

٩٦/٠٢/٢٨
خیلی کوتاه و مختصر درباره دلایلی که رای دادن را لازم می‌کند

يك رد گزينه جمع و جور!

٩٦/٠٢/٢٨
ناصرخان آکتور سینما

عيب او جمله بگفتى هنرش نيز....

٩٦/٠٣/٠٤
وقتی «کافه بازار» جای نفس کشیدن به رقبایش را نمی‌دهد حتی اگر بهتر باشند

#فروشگاه_اندرویدی

٩٦/٠٢/٢٨
تبلیغات
تبلیغات