لباسی که به تن بعضی گشاد است
توهین و فحش رکیک به هوادار، سناریوی دیگر پرسپولیس دوست نداشتنی این فصل

لباسی که به تن بعضی گشاد است

نویسنده : مازیار حکاک

پرسپولیس این فصل، نشانی از پرسپولیس نداشته است. البته این نشانی نداشتن مربوط به این فصل نیست و کلا از ابتدای آغاز شروع لیگ برتر این تیم شخصیت قهرمانی نداشته و با تغییرات پیاپی در سطوح مدیريتی و مربی‌گری تنها نامی از این تیم باقی گذاشته است. فراموش نکنیم آخرین قهرمانی پرسپولیس مربوط به لیگ هفتم (سال 86-87 ) و بازی دراماتیک تیم افشین قطبی برابر سپاهان است. با همه احوالات هواداران پرسپولیس در این سال‌ها دل‌شان به وداع از این تیم رضایت نداده و به یاد روزهای خوب سال‌های دور هنوز در کنار این تیم مانده‌اند. آخرین شاهکار از سلسله حوادث و ماجراهای این روزهای پرسپولیس برخورد بازیکن جوان این تیم با هوادار این تیم در قطر است. کلیپی که در عرض یکی دو روز در تمام شبکه‌های اجتماعی پخش شد و موجی از واکنش‌ها را به همراه داشت. کلیپی که در آن بعد از مشت و حمله انتحاری محمدرضا خان‌زاده، فحش‌های رکیک و بسیار زشت او به گوش می‌رسد. در کنار خان‌زاده، سوشا هم رسیده و نرسیده علاقه عجیبی به برخورد و درگیری با او نشان می‌دهد که با میان‌داری کریم باقری ماجرا پایان می‌یابد. درگیری که به گفته بازیکنان پرسپولیس به خاطر فحش‌های زشت و ناموسی هوادار آغاز شده است در حالی که در کلیپ صدایی از فحش هوادار نداریم و تنها فحش‌های آب‌دار بازیکن پرسپولیس به گوش می‌رسد. خود هوادار هم در مصاحبه‌ای مدعی شد: «به هیچ عنوان به بازیکنان پرسپولیس توهین نکردم و تنها دلیل آن این بود که آن‌ها پیراهن تیم محبوبم را پوشیده بودند. اما زمانی که علی‌عسگر می‌‌خواست سوار اتوبوس شود، از او خواستم فصل بعد به همراه خان‌زاده تیم را ترک کند و بیش از این باعث لطمه خوردن پرسپولیس نشوند.» جالب این که او گفته است مخاطبش در این صحبت‌ها علی‌عسگر بوده است و به خان‌زاده کاری نداشته است. بر فرض که توهین از طرف هوادار پرسپولیس صورت گرفته باشد این سئوال مطرح است خان‌زاده با پیراهن چطور به خودش اجازه داده الفاظ رکیکی را به زبان آورد. بازیکنی که کمتر از 8 ماه قبل در مسابقات آسیایی اینچئون به عنوان بازیکن با تجربه تیم ملی امید مشتی به صورت بازیکن ویتنام کوبید، تا علاوه بر شکست‌های سنگین تیم ملی در آن بازی‌ها آبروی ایران برود. 

 این که هوادار نسبت به باخت وش نتیجه نگرفتن پیاپی تیمش معترض باشد کاملا طبیعی است. نه در ایران بلکه در بیشتر کشورها بسیار دیده و شنیده‌ایم که هواداران تیم‌ها بعد از شکست به بازیکنان اعتراض می‌کنند. در محل خروج بازیکنان از ورزشگاه و یا محل تمرین حاضر می‌شوند و اعتقادات‌شان را درخصوص تیم بیان می‌کنند اما سراغ نداریم که اعتراض آن‌ها با فحش و برخورد فیزیکی پاسخ داده شود! حتی اخیرا کلیپی در خصوص هوادار خشمگین رئال و حمله با ماشین بازیکنان این تیم بعد از شکست برابر بارسلونا در رسانه‌ها پخش شد و علیرغم این که او به بیشتر ماشین‌ها حمله‌ور می‌شد، «سرخیو راموس» بازیکن ملی‌پوش و کاپیتان دوم رئال کنار او ایستاد و به شکل منطقی به او پاسخ داد که خود او و بازیکنان هم از شکست ناراحت هستند و هدف‌شان موفقیت تیم است. بگذریم از این که آن جا اروپاست و اینجا ایران، اما به واقع رفتار بازیکنان پرسپولیس به هیچ وجه قابل توجیه نیست. 

این فصل پرسپولیس خوب نتیجه نگرفته، در یک فصل 4 مدیر عامل و 3 سرمربی برای این تیم انتخاب شده است. باخت‌های پیاپی رقم خورده و تیم به جایی رسیده است که به جای صدر جدول برای سقوط نکردن می‌جنگید. تنها روز خوب هواداران پرسپولیس در این فصل پیروزی در دربی بوده، والا الباقی همه باعث رنجش هواداران بوده است. از روز اول لیگ و برخورد پیام صادقیان با داور در بازی لیگ تا برخوردهای این بازیکن، سوشا مکانی، رضا حقیقی و بسیاری دیگر با حمید درخشان همه برای پرسپولیس حاشیه بوده است و جالب این که در تمام این موارد بعد از مدتی جنجال رسانه‌ای بازیکنان خاطی به گل و شیرینی برگشته‌اند و دوباره به یاغی گری‌شان ادامه داده اند. این روزها درخواست هواداران پرسپولیس اخراج خانزاده و سایر بازیکنان هنجارشکن از این تیم است، باید دید مسئولان پرسپولیس که تیم‌شان همه چیز را در این فصل از دست داده برای از دست نرفتن تنها سرمایه باقی مانده این تیم یعنی «هواداران» کاری می‌کنند یا نه؟!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
محرمانه مستقیم

9 سال و ۳۶۴ روز!

٩٥/٠٩/١٨
روایت‌هایی از هفت‌خان خواستگاری‌های امروزی به بهانه شروع فصل خواستگاری‌ها

از خواستگاری تا ازدواج راه درازی ا‌ست!

٩٥/٠٩/١٨
ذهن زیبا

ذهن زیبا

٩٥/٠٩/١٨
تولدنـوشت‌های اینستاگرامی سه نسل از جیمی‌ها به مناسـبت 19 آذر 10 سالگی جیم

دهه دومی شدیم:)

٩٥/٠٩/١٨
مینی‌ها

مینی پیشنهاد

٩٥/٠٩/١٨
فتوچاپ

فتوچاپ

٩٥/٠٩/١٨
#شگرد_خفن

زنده و مستقیم این‌جا اینستاگرام است!

٩٥/٠٩/١٨
فيلمى كه تكليفش نه با خودش مشخص است نه با ما

فيلم‌ هِنسى!

٩٥/٠٩/١٨
حکایت هفته

اندر حکایت خراب کردن دیوار و مریدان

٩٥/٠٩/١٨
برای اولین بار رونمایی از راهنمای اصطلاحات جلسه موضوع ویژه

از همش نزن تا خیارشورکنار جوجه!

٩٥/٠٩/١٨
تلگجیم

تلگجیم

٩٥/٠٩/١٨
وقتی که یک پای فرهنگ تعطیلی می‌لنگد

تعطیلیِ تعطیلات

٩٥/٠٩/١٨

یهویی شد دیگه

٩٥/٠٩/١٨
مینیمال

زن زندگی/مرد زندگی باس چی داشته باشه؟

٩٥/٠٩/١٨
درباره مردانگی دختر شطرنج باز کشورمان که حسابی در رسانه‌های جهان ترکاند!

دختری از جنس آقا تختی!

٩٥/٠٩/١٨
درباره تعطیلات و فرهنگ تعطیلی به بهانه احتمال اضافه شدن یک روز تعطیل دیگر به تقویم کشور از سال آینده

فیتیله چندتا تعطیله؟!

٩٥/٠٩/١٨
نگاهی به تعطیلات رسمی ایران و دیگر کشورهای توسعه یافته دنیا

این همه تعطیلی چندتا لایک داره؟!

٩٥/٠٩/١٨
گفت‌وگو با دکتر علی چِشُمی عضو هیئت علمی اقتصاد دانشگاه فردوسی

تعطیلات آفت هست ولی نه برای اقتصاد فعلی ما!

٩٥/٠٩/١٨
گپی با قربان محمدپور کارگردان سلام بمبئی که فیلمش رکورد فروش در روز اول اکران را زد

سینمای من جشنواره‌ای نیست، برای مردم است

٩٥/٠٩/١٨
پایان‌نامه

خاموش کردن آتش در مشهد با تی!

٩٥/٠٩/١٨