نگاهی به تازهترین محصولات شبکه نمایش خانگی
شبکیه

نگاهی به تازهترین محصولات شبکه نمایش خانگی

نویسنده : سید مصطفی صابری

این روزها شبکه نمایش خانگی فعالتر شده، قسمت دوم سریال «ابله» در حالی عرضه شد که از قسمت اول هم ناامید کنندهتر بود و به شکلی بسیار کسل کننده 90 درصد آن در یک لوکیشن اتفاق افتاد. سریال پر حاشیه «عشق تعطیل نیست» با حضور محمدرضا گلزار و مهناز افشار هم در حالی در این روزها عرضه خواهد شد (تا لحظه نوشتن این مطلب که خبری از توزیع آن نبود) که گفته میشود تنها 6 اپیزود آن تولید شده و تولید قسمتهای بعدی بستگی به استقبال مخاطب و بازگشت سرمایه اولیه دارد. فیلم «امروز» رضا میرکریمی با بازی پرستویی و فیلم «آذر، پرویز، شهدخت و دیگران» هم به تازگی عرضه شدهاند. اما در این روزها دو محصول تازه در شبکه نمایش خانگی عرضه شد، اولی مستند حضور هنرمندان در برزیل به نام «از حاشیه تا شایعه» و دومی فیلم تینا پاکروان یعنی «خانوم». «خانوم» اولین فیلم ایرانی است که توسط  کمیسیون ملی یونسکو ایران از آن تقدیر و حمایت شده است و از عواملش توسط وزارت کار به دلیل نگاه شرافتمندانه به طبقه کارگر و نقش کارگری که «پانتهآ پناهیها» آن را ایفا کرد تقدیر شد. نگاهی کوتاه به این دو محصول داریم: 

 

سفر پر ماجرا!!

سفر هنرمندان به برزیل برای حمایت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی با مدیریت یک جهانگرد و حمایت صاحب یک گاوداری!! از همان ابتدا با واکنش پیشکسوتان فوتبال مواجه شد. بعد هم که انتشار تصاویر هنرمندان با شلوارک و ... ماجراساز شد و حالا هم که این مستند در حالی عرضه شده که اولاً مستند نیست و بیشتر تصاویرش به وضوح بازسازی شده هستند و ثانیاً عوامل عرضه این برنامه در اقدامی بسیار عجیب و محل بحث، ضمن ارائهDVD  اول هیچ اشارهای به اینکه مستندشان دنبالهدار است و اینکه محصولی که مخاطب بابت آن پول مي‌دهد، فقط قسمت اول ماجراست اشاره نکردهاند، لذا قسمت اول فقط مربوط به حواشی ابتدایی سفر و داخل فرودگاه است که کمترین جذابیت ممکن را دارد و مهدی هاشمی همه کاره آن سعی کرده با تماسهای مکررش با مهران غفوریان و بیان چندباره اینکه از هواپیما جا ماندی هیجانی به کار بدهد تا ماجرای دیر به پرواز رسیدن یک هنرمند بشود اثری پر چالش که باید پول داد و تماشا کرد و... پوشش ظاهری هنرمندان زن و تعاملاتشان با دیگران هم از برنامه «رالی ایرانی» نکته دارتر است. خلاصه باید دید واکنش مردم به سفر رفتن هنرمندان چیست؟ و برایش چند بار پول خرج می‌کنند؟  

 

بازی تماشایی «خانوم» پانتهآ پناهیها

فیلم «خانوم» تینا پاکروان کارگردان جوان سینمای کشور که دستیار کارگردانانی بزرگی هم بوده در نگاه اول چیزی است شبیه آثار تهمینه میلانی، اما تماشای با حوصله و دقت هر 3 اپیزود این اثر به ما ثابت میکند تینا پاکروان در اولین اثرش در مقام کارگردان موفق شده نگاه واقعبینانهای نسبت به دنیای زنان داشته باشد و در فیلم زنانهاش، مردها آدمهای بد قصه نیستند، لااقل در حق زنها ظلم نمیکنند، هر چند مردهای فیلم اشتباهات بزرگی دارند اما زنان داستان منفعل نیستند و سعی میکنند سرنوشت ماجرا را به شکل دیگری رقم بزنند. این اثر اجتماعی به رغم تلخیهایش دلچسب است اما ملات فیلمنامه بهخصوص در اپیزودهای اول و دوم کم است اما در اپیزود سوم که بهنوعی با قصه اول مرتبط است شاهد یک داستان تلخ در عین حال پرکشش و قهرمان محور هستیم که اگر دست رضا میرکریمی رسیده بود از همان یک اثر بلند ساخته بود با سکوت و مکث و بهت فراوان شخصیتها. نکته مهم این اپیزود بازی فوق‌العاده تماشایی «پانتهآ پناهیها» چهره موفق تئاتر کشورمان است که در این فیلم خوش درخشیده است. امین حیایی هم در این اپیزود یکی از کم دیالوگترین نقشهای کارنامهاش را با موفقیت ایفا میکند. تماشای فیلم «خانوم» به همین یک اپیزود و بازیهای خوبش میارزد.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
چهره هفته

شهردار تهران

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧