بفرمایید فوتبال به صرف پنکه هلی‌کوپتری!
پیش‌بینی مدل‌های مختلف فوتبال در آینده لیگ هند

بفرمایید فوتبال به صرف پنکه هلی‌کوپتری!

نویسنده : مازیار حکاک

از جایی که ستارگان سینمای هند پای کار لیگ این کشور آمده‌اند و از جایی که احتمالا تا چندی دیگر شکل طبیعی فوتبال مردم این کشور را راضی نمی‌کند، پیش‌بینی می‌شود ترکیبی از بالیوود و فوتبال را در لیگ این کشور شاهد باشیم که قطعا همانند فیلم‌های هندی طرفداران زیاد و پر و پا قرصی خواهد داشت. در این مطلب انواع و اقسام این مدل فوتبال را برای شما پیش‌بینی کرده‌ایم و از جایی که روحیه نوستر آداموسی در تمام بچه‌های جیم موج می‌زند از همین حالا وعده تحققش را هم به شما می‌دهیم!

 

مدل اول: درام عاشقانه

در این مدل بازیکن هندی بعد از مدت‌ها توپی به پایش می‌خورد و بر سر بی‌توجهی دروازه‌بان به سمت دروازه قل می‌خورد و گل می‌شود. در این لحظه بازیکن هندی که خالی زیبا گوشه لبش دارد و از چال چانه بهره‌مند است به سمت تماشگران می‌رود تا شادی‌اش را با آن‌ها تقسیم کند. اما از جایی که متاسفانه در کشور هند ورود بانوان به ورزشگاه مجاز است در هنگام شادی یک دل نه و صد دل عاشق دختری می‌شود و همان جا غش می‌کند! ماجرا اینجا تمام نمی‌شود پس از مدت‌ها کش و وقوس و در لحظه ازدواج و مواجه پدر داماد و مادر عروس معلوم می‌شود دختر خواهر گمشده و دوقلوی بازیکن معروف بوده و اگرچه این دو به هم نمی‌رسند اما خانواده‌ای از نگرانی در می‌آیند و بنیان خانواده تحکيم می‌شود!

 

مدل دوم: مدل ماورالطبیعه

در این مدل هلی کوپتری بالای ورزشگاه و در فاصله کمی به زمین بازی به طور مداوم در حال گشت‌زنی است تا هم به واسطه حرکت پره‌ها ورزشگاه خنک شود و هم برای گلزنی به شیوه ماورالطبیعه مورد استفاده قرار بگیرد. در این مدل بازیکن توپ را به سمت هلی‌کوپتر شوت می‌کند، هلی‌کوپتر توپ را حسابی بین پره‌ها پاس‌‎کاری می‌کند تا همه قاطی کنند و سرشان گیج برود، بعد از آن به صورت زاویه‌دار و با قدرت بالا و سرعت نور توپ را به سمت دوازه می‌زند. دروازه‌بان هر چقدر که به خودش پیچ و تاب می‌دهد به توپ نمی‌رسد و توپ علاوه برگل شدن تور دروازه را هم پاره می‌کند و همه خبرنگاران و تماشاگران پشت دروازه را مي‌تركاند!

 

مدل سوم: مدل فوتبالیست‌ها

«حالا کاکرو می خواد شوت بزنه.. آماده می‌شه... بله شوت برق آسا...توپ به سرعت سمت دروزاه باکی میره... باکی اما هیچ واکنشی نشون نمیده... آیا اتفاق برای باکی افتاده... نه انگارداره تمرکز میکنه... توپ به سرعت همچنان به سمت دروازه میره... باکی چشاشو مبینده...داره به صدا توپ گوش میده... بله باکی با شنیدن صدای توپ به سمت تیرک دوزاره میره و با واکنشی برق آسا دروازه رو نجات میده... »

این سبک نیاز به توضیح آن چنانی نداره تنها این نکته که اگر اين سبك بازي براي ژاپني‌ها كارتون بود، براي هندي‌ها خاطره است!

 

 مدل چهارم: بزن بزن 

اگرچه این سبک بیشتر به شرق آسیا می‌خورد اما در لیگ هند بازیکنانی وجود دارند كه می‌توانند در این سبک موفق باشند. خود همین سلطان «ترزگه» در یورو 2000 این قدر «تلودو» دروازه‌بان آن مقطع ایتالیا را زد که دست آخر توانست گل بزند. پیش‌بینی می‌شود بازیکنی در این سبک پیدا شود که همه بازیکنان را بزند و داور را هم بخرد و باگل‌زنی‌های بی‌شمارش آقای گل لیگ این کشور هم بشود.

 

مدل پنجم: مجذوب ثروت شدن

در این مدل تمام بازیکنان عاشق و مجذوب ثروت بازیکن تیم حریف می‌شوند. این سبک خوراک «دل پیرو» است تا با عینک آفتابی مکارک و برنداش وارد زمین بازی شود و ازهمه بازیکنان دلیری کند و با دادن عینک خود به دروازه‌بان تیم حریف پیروزی در بازی را تضمین کند.

 

مدل ششم: مصادره به مطلوب!

در این مدل پس از درخشش «دیود جیمز» در لیگ این کشور پیرمدی نابینا مدعی می‌شود که دیوید فرزند اوست که در زمان استعمار هند توسط انگلستان او را به کشور خودشان برده‌اند. داستان به اینجا ختم نمی‌شود و در راستای سال‌ها خدمات «دیود جیمز» در دروازه تیم ملی انگلستان او به فیفا شکایت می‌کند و درخواست فرجام‌خواهی ارائه می‌دهد!

 

مدل هفتم: رقیب عشقی

در این مدل دو رقیب عشقی یکی از خانواده پولدار و دیگری از خانواده فقیر عاشق دختری هستند که قرار آن‌ها برای رسیدن به دختر پیروزی در مسابقه فوتبال است. همانند همه فیلم‌های هندی پسر پولدار باید برنده بازی شود اما متفاوت بودن فیلم‌نامه این بار کار دست پسر فقیر می‌دهد و این تیم پسر پولدار است که با نتیجه 90 بر صفر ( توپ به مرکز زمین رسیده، کاشتن و گل زدند!) بازی را می‌برد و به طور کلی داستان را خراب می‌کند.

 

مدل هشتم: تعصب

در این مدل یک بازیکن از ابتدای بازی مدنظر مربی و بازیکنان حریف است تا پاهایش قلم شود. مدام روی او خطا صورت می‌گیرد اما او با پای شکسته، سری بانداژ شده و خونی ‌و مالی به بازی ادامه می‌دهد و با همان وضعیت خراب در دقیقه 90 گل برتری تیمش را می‌زند تا به اسطوره تیم و کشورش تبدیل شود. در هند احتمالا آهنگی شبیه «وطنم پاره تنم» را دارند که این‌جور وقت‌ها پخش می‌کنند!

 

مدل نهم: حرکات موزون

یک چیزی تو مایه‌های همین موج مکزیکی خودمان است که یک مقدار حرکات دست و پایش بیشتر است و شما که خودتان استادید دیگر ما چه چیزی را برای شما توضیح بدهیم! البته با توجه به قرابت فرهنگی کشور عزیزمان با کشور دوست و همسايه هند احتمال این که به طور گسترده این حرکت را در ورزشگاه‌های کشورمان شاهد باشیم، زیاد است. به هرحال نمی‌شود که همیشه از فوتبال اروپا الگو بگیریم گاهی هم باید همین کشورهای نزدیک خودمان را ببینیم.

 

نظرات کاربران
کد امنیتی