زوج های هنرمند در خیابان خوشبختی
میدانستید بسیاری از زوجهای سینمایی زندگی پردوامی دارند؟

زوج های هنرمند در خیابان خوشبختی

نویسنده : احسان رحیم زاده

از نگاه بسیاری از ما، بیشتر هنرمندان ایرانی بدون شناخت و آگاهی با هم ازدواج میکنند و در چشم برهم زدنی از یکدیگر طلاق می‌گیرند. کلمه جدایی را که در مستطیل گوگل تایپ کنید شما را هدایت میکند به موضوع جدایی بازیگران و هنرمندان مشهور ایرانی از همسرانشان. بعضی از سایت‌ها هم فهرست بلند و بالایی درست کردهاند از هنرمندانی که نتوانستهاند با همکارانشان زیر یک سقف زندگی کنند و کارشان به طلاق کشیده است. ماجراهای اخیر هم که به این موضوع دامن زده است. در کنار این افراد که به هر دلیلی نتوانستهاند به زندگی مشترکشان ادامه بدهند، زوج‌هایی هنرمندی را داریم که در جاده خوشبختی گام می‌زنند و کانون خانوادهشان هر سال گرم‌تر از سال قبل می‌شود. در این مطلب به سراغ هنرمندانی رفتهایم که بینشان صمیميت و مهربانی موج مکزیکی میزند! البته میدانیم که شما میدانید این افراد با هم زن و شوهر هستند اما احتمالاً کمتر به قوام و دوام زندگی آنها فکر کردهاید.

 

مهراب قاسم‌خانی - شقایق دهقان؛ فرجام خوش «پاورچین»

مهراب قاسم‌خانی صبح تا شب در شبکههای اجتماعی عکس و مطلب می‌گذارد و از آن طرف شقایق دهقان یا همان خانم شیرزاد سریال «ساختمان پزشکان» اصلا علاقهای به ارتباطهای مجازی ندارد. مهراب قاسم‌خانی (برادر پیمان) قبل از آنکه نویسنده باشد، نقاش است و كارشناسي ارشد نقاشی دارد. شقایق دهقان در پاییز سال ۱۳۸۱ پیشنهاد بازی در مجموعه طنز پاورچین ساخته «مهران مدیری» را پذیرفت و در پی آشنایی با مهراب قاسم‌خانی نویسنده و طراح صحنه این مجموعه زندگی مشترک خود را با او آغاز کرد. حاصل این ازدواج یک پسر به نام نویان است.

 

مهدی پاکدل - بهنوش طباطبایی؛ همراهان همیشگی

چند سال پیش لحظه سال تحویل مهمان ویژه برنامه تلویزیون شدند و عید نوروز را به مردم تبریک گفتند. این دو نفر همیشه در کنار هم هستند و در جشنوارهها و همایشهای مهم با هم عکس یادگاری میاندازند. مهدی پاکدل متولد 10 تیر سال ۱۳۵۹ در اصفهان و دانشجوی انصرافی رشته گرافیک دانشگاه آزاد، واحد تهران مرکز است. بهنوش طباطبایی نیز متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۶۰ است. او کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارد و یک دوره بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گذرانده‌ است. این زوج بازیگر در اسفند 1389 ازدواج کردند. 

 

سیروس مقدم - الهام غفوری؛ پرکارترین زوج

الهام غفوری در بیشتر کارهای سیروس مقدم تامین هزینههای پروژههای همسرش را بر عهده داشته است. او در سریالهای «بچه‌های نسبتا بد» و «مدینه» به خودش استراحت داد و تهیهکنندگی را به فرد دیگری واگذار کرد. 

 

امير جعفري - ريما رامين فر؛ آیین وفاداری

امير جعفري با بازي در سريال «ميوه ممنوعه»، جايگاهش را به عنوان يك بازيگر محبوب به ثبت رساند. او همسر «ريما رامين‌فر» و بازيگر سريال «من يك مستاجرم» و فيلم «نان ، عشق و موتور ١٠٠٠» است. ريما رامين‌فر كارشناسي ارشد كارگرداني تئاتر دارد. جالب است بدانيد كه اولين فرزند اين دو بازيگر (آيين) هم زمان با ضبط سريال «ميوه ممنوعه» به دنيا آمد. امیر جعفری چند روز پیش در برنامه «خندوانه» از رابطه صمیمانه‌اش با همسر و فرزندش گفت و این که از انجام کارهای خانه عاجز است! راستی ازدواج آنها در سال 1384 رقم خورده است. 

 

مائده طهماسبی، فرهاد آئیش؛ خواستگاری در ساعت 5 صبح

عجیب و غریب‌ترین ازدواج هنری توسط این دو نفر صورت گرفته است. فرهاد آئیش در آمریکا زندگی میکرده و مائده طهماسبی ساکن آلمان بوده است. آئیش برای اجرای یک تئاتر به آلمان می‌رود و با عروس خانم آشنا می‌شود. بعد از سه سال یک شب ساعت 5 صبح به وقت آلمان تلفن را برمیدارد و شماره همسر آینده‌اش را میگیرد. خواستگاری کردن شبانه همان و ازدواج و بازگشت به وطن همان. این دو بازیگر در سن بالا با هم ازدواج کرده و تا حالا بچهدار نشدهاند. فرهاد آئیش، بازیگر فیلم‌های چک و پوپک و مش ماشاالله است و برای رفت و آمد در شهر تهران از موتور سیکلت معروفش استفاده می‌کند. 

 

نیما فلاح - سحر ولدبیگی؛ قصهای که وارونه شد

در سریال «رستوران خانوادگی» دختر و پسری بودند که همه خانواده تلاش میکردند تا  با هم ازدواج کنند؛ ولی خودشان قبول نمی‌کردند. نقش این دو نفر را نیما فلاح و سحر ولدبیگی بازی می‌کردند که پس از پایان سریال (سال 82) در دنیای واقعی با هم ازدواج کردند! نیما فلاح همان بازیگری است که اولین بار او را در نقش دستیار دِرک (مجموعه طنز ساعت خوش) در قاب تصویر دیدیم. یکی از بهترین نقش‌هایی که ولدبیگی در آنها ظاهر شده، سریال پاورچین است. این زوج خوشبخت در سریال باغ سرهنگ در نقش خواهر و برادر کنار هم قرار گرفتند و بازی خوبی را ارائه دادند. 

 

بهاره رهنما - پيمان قاسم‌خاني؛ در امتداد جاده «عاشقانه»

«بهاره رهنما» در سومين فيلمش، يعني «عاشقانه» (عليرضا داوودنژاد) با «پيمان قاسم‌خاني» آشنا شد و يك سال بعد، با او ازدواج كرد. بعدها مسير حرفهاي اين دو بازيگر از هم جدا شد. «بهاره رهنما» در فيلم و سريالهاي تلويزيوني، نقش آفريني كرد و «قاسم خاني»، نيز راه فيلم‌نامه نويسي را در پيش گرفت. اين زوج هنري دختر 14 سالهاي به نام «پريا» دارند.  

 

مهدي هاشمي - گلاب آدينه؛ خانواده در کل هنری تشریف دارند

«گلاب آدينه» پيش از ازدواجش با «مهدي هاشمي»، شاگرد او بود. اما به مرور زمان، در زمينه بازيگري به جايگاه هم سطح همسرش دست يافت. اين دو بازيگر در فيلمهاي «زرد قناري»، (رخشان بني اعتماد)، «شكار خاموش» (كيومرث پوراحمد)، «بهترين باباي دنيا» (داريوش فرهنگ) و مجموعه تلويزيوني «سلطان و شبان» با يكديگر همبازي بودهاند. نورا هاشمی، دختر این زوج هنرمند نیز چند سال پیش با سیاوش اسعدی کارگردان «جیب بُر خیابان جنوبی» ازدواج کرد. 

 

علي مصفا - ليلا حاتمي؛ بي حاشيه‌ترين زوج 

اين دو بازيگر جزو آرامترين و بيحاشيه ترين زوجهاي سينماي ايران هستند. حتما ميدانيد كه آشنايي و ازدواج آنها در سال ٧٥ و در حين نقش‌آفريني اين دو در فيلم «ليلا» اثر «داريوش مهرجويي»، شكل گرفت. «ليلا حاتمي» پس از ازدواج با «علي مصفا» يك بار ديگر با او در فيلم «ميكس» به كارگرداني «داريوش مهرجويي» همبازي شد. يك بار نيز به عنوان بازيگر در فيلم «سيماي زني در دوردست» به كارگرداني علي مصفا حضور يافت.

 

امين حيايي - نيلوفر خوش‌خلق؛ همراهی در پشت صحنه 

امين حيايي در زمان فيلم‌برداري سريال «روزگار جواني»، با نيلوفر خوش‌خلق آشنا شد. البته در آن زمان وي يك بازيگر تازه كار بود و چندان شناخته شده نبود. اين دو بازيگر پيش از ازدواج، در فيلم «مونس» نيز با يكديگر همبازي بودند. ميگويند امين حيايي در تمام پشت صحنه‌هاي فيلم‌هاي همسرش حاضر مي‌شود و قبل از ايفاي نقش، با او تمرين ميكند. «سنگ، كاغذ، قيچي» (سعيد سهيلي) و «دايره زنگي» (پريسا بخت‌آور) فیلم‌های دیگری بودند که این زوج سینمایی را به عنوان بازیگر در کنار هم قرار دادند. از ازدواج این زوج هم مدت زیادی میگذرد.

نظرات کاربران
کد امنیتی