پدیده‌ای که   پدیده شد!
وضعیت خوب تنها نماینده استان در لیگ برتر فوتبال همچنان ادامه دارد...

پدیده‌ای که پدیده شد!

نویسنده : مجيد حسين زاده

 به نظر می‌رسد روزهای سخت فوتبالی مشهد به پایان رسیده است. روزهایي که هر روزش با خبری نگران‌کننده از تیم فوتبال محبوب مشهدی‌ها شروع می‌شد و با خبری ناراحت‌کننده به پایان می‌رسید. اما این روزها پدیده خراسان، چراغ داشتن تیمی قدرتمند در لیگ برتر را در دل فوتبال دوستان مشهدی روشن کرده است. اگر می‌خواهید که در جریان اوضاع و حواشی پدیده خراسان از 2 ماه مانده به شروع لیگ‌برتر تا همین امروز قرار بگیرید، ادامه این مطلب را حتما و حتما بخوانید.

سکانس اول

 2 ماه تا شروع لیگ برتر

می‌گویند پدیده مشهد همان استیل آذین تهران خواهد شد. همه منتظر خریدهای گران‌قیمت این تیم هستند. در بین گزینه‌های مطرح شده برای سرمربی‌گری این تیم، نام «امیر قلعه‌نویی» هم به چشم می‌خورد. ظاهرا قرار است مسئولان باشگاه پدیده دست به جیب شوند و بازیکنان بزرگی مانند «جواد نکونام» را هم به مشهد بیاورند. این روزها، فوتبال دوستان مشهدی منتظر خریدهای آن‌چنانی پدیده و بسته شدن تیمی با کادر فنی قوی و بازیکنان توانمند هستند و تا حدودی خیال‌شان بابت این که تیم استان‌شان به مشکلات مالی بخورد، راحت است.

 

 

 

سکانس دوم

2 هفته مانده به شروع لیگ برتر

«علیرضا مرزبان» مربی نام آشنای ایرانی که در تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و تیم‌ملی مونته نگرو به عنوان دستیار مربی فعالیت کرده بود به عنوان سرمربی پدیده معرفی شد. مرزبان با نشستن بر روی نیمکت پدیده برای اولین بار است که سرمربی‌گری را در عمر فوتبالی‌اش تجربه می‌کند و همین باعث شده که فوتبال دوستان مشهدی از انتخاب این مربی حس خوشایندی نداشته باشند! به علاوه خبری از خریدهای گران قیمت هم در لیست پایانی بازیکنان پدیده به چشم نمی‌آید و بمب نقل و انتقالات این تیم «رضا عنایتی» پا به سن گذاشته است. با این حال پدیده در بین 16 تیم لیگ برتر از لحاظ هزینه‌کرد در رده هشتم قرار می‌گیرد، تیمی که تقریبا با نصف بودجه سپاهان، استقلال و پرسپولیس بسته شد.

 

سکانس سوم

 3 روز مانده به شروع لیگ برتر

ظاهرا نقطه قوت پدیده که قرار است به این تیم کمک کند تا در لیگ برتر به نتایج قابل قبولی دست یابد، کار تیمی است چون بازیکن توانمند آن‌چناني که بتواند بر خلاف جریان بازی برای پدیده گلزنی کند در این تیم دیده نمی‌شود. اما مرزبان در حالی که تنها چند روز تا شروع لیگ‌برتر بیش‌تر نمانده، خیلی به این تیم امیدوار است و می‌گوید: «از ۵ مسابقه ابتدايي خودمان ۱۳ امتياز به دست مي‌آوريم و اين ادعاي بزرگي نيست و با حمايت تماشاگران و عوامل فني و بازيکنان و حمايت مديران باشگاه عملي خواهد بود. اين را هم بگويم که من در ليگ‌برتر فوتبال ايران چيزي براي از دست دادن ندارم و به همين دليل هم با خيال راحت و انگيزه زياد تا آخرين لحظه تلاش مي‌کنم. اميدوارم تماشاگران خراساني برای هر بازی، ورزشگاه ثامن الائمه(ع) را لبريز کنند تا ما گام‌هاي خودمان را محکم‌تر برداريم.»

 

سکانس چهارم

یک روز بعد از پایان هفته ششم لیگ برتر

شاید باور کردنش سخت باشد که پدیده بالاتر از بسیاری از تیم‌های مدعی قهرمانی در لیگ‌برتر قرار گرفته باشد. هرچند یک یا 2 هفته ابتدایی لیگ، هیچ مشهدی خوش‌بینی فکرش را هم نمی‌کرد که این تیم نتایج قابل قبولی را در 6 هفته اول کسب کند. هر چند پدیده نتوانست در 5 هفته اول 13 امتیاز کسب کند اما با شرایط فعلی لیگ با 12 امتیاز رتبه سوم جدول را بالاتر از تیم‌های سپاهان، فولاد، نفت تهران و پرسپولیس از آن خود کرده است، به علاوه این که چندین لقب «ترین» لیگ برتر را یدک می‌کشد. پدیده تا پایان هفته ششم تنها تیم جدول رده‌بندی است که هیچ بازی را نباخته است، به عبارت دیگر تنها تیم بی‌شکست لیگ ‌چهاردهم است. همچنین پدیده با دریافت تنها 2 گل در 6 بازی، بهترین خط دفاعی لیگ را به رخ حریفانش کشیده است. جالب است که از لحاظ تفاضل گل هم تیم پدیده و استقلال تهران با تفاضل گل 7 به طور مشترک در رده اول هستند. همه این افتخارات نشان می‌دهد که می‌توان به درخشش پدیده در این فصل امید بست. قرار گرفتن پدیده در بین تیم‌های بالا جدول می‌تواند فوتبال دوستان مشهدی را به حضور درخشان این تیم در سال‌های آتی و شاید کسب عنوان قهرمانی امیدوارتر کند.

نظرات کاربران
کد امنیتی