از قهرمانی کره شمالی تا لطفی که فیفا به مسی کرد!
از قهرمانی کره شمالی تا لطفی که فیفا به مسی کرد!

از قهرمانی کره شمالی تا لطفی که فیفا به مسی کرد!

نویسنده : مجيد حسين زاده

ستاره چهارم بر پیراهن تیم ملی آلمان نقش بست و با قهرمانی این تیم، پرونده جام جهانی 2014 بسته شد. جالب است که بدانید «رضا قوچان‌نژاد» بعد از پیروزی آلمان در دقیقه 113 بازی فینال گفته: «حال کردم! چون آرژانتینی‌ها فهمیدن گل خوردن بعد از دقیقه 90 چه حالی داره!» جالب است بدانید که یکی از تصمیمات فیفا که در این دوره جام جهانی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت،  انتخاب «لیونل مسی» برای دریافت توپ طلا بود! به طور مثال، «سپ بلاتر» رییس فیفا در واکنش به این انتخاب گفت: من خودم هم از انتخاب مسی به عنوان بهترین بازیکن جام شگفت زده شدم و حرفی ندارم! همچنین «مارادونا» هم در این باره گفت: بهشت برای مسی ولی حق مسی نبود که توپ طلای جام جهانی را ببرد.

جام جهانی 2014 در کنار جام جهانی 1998 آرام گرفت


بعد از بازی تمام گل (به جای پر گل!) برزیل و آلمان در جام جهانی، امید زیادی می‌رفت تا این دوره از مسابقات پرگل‌ترین دوره تاریخ جام‌جهانی شود اما به دلیل این‌که در بازی فینال، فقط یک گل به ثمر رسید این رکورد جام‌جهانی شکسته نشد. آمار گل‌های زده شده در جام جهانی 2014 برزیل 171 است که در کنار آمار گل زده شده در جام جهانی 1998 با 171  گل به عنوان پرگل‌ترین دوره‌های جام‌های جهانی در تاریخ می‌درخشند.
مخترع فقیر اسپری داوری ثروتمند شد

مخترع اسپری ویژه جام‌جهانی 2014 از سال‌ها فقر نجات پیدا کرد. «هاینه آلماگنیه» 43 ساله برزيلي، که اسپری مخصوص تشکیل خط دفاع در موقع ضربات آزاد را برای تسهیل کار داوران و بالابردن کیفیت داوری مسابقات اختراع کرد، پس از نتیجه مثبت استفاده از این اسپری در جام جهانی 2014، تصمیم گرفته است که مورد استفاده در لیگ‌های معتبر اروپایی از جمله لیگ برتر انگلیس قرار گیرد. «هاینه» در گفت‌وگویی مدعی شده که 14 سال تمام از عمرم را روی این پروژه کار کردم. والدینم مجبور شدند مرا در سن 8 سالگی بفرستند که کار کنم. آن همه تلاشی که در این 14 سال کشیدم واقعا به اندازه درآمد کسب شده از این اسپری نیست. من بهای سنگینی یعنی عمرم را گذاشتم.
جام جهانی در فضا هم قابل پخش و دریافت شددیگر نگران نباشید! اگر پول‌های‌تان را جمع کرده‌اید تا سال 2018 را در فضا سپری کنید، خیال‌تان راحت که تماشای بازی‌های جام‌جهانی را از دست نخواهید داد! رسانه‌های خارجی گزارش كردند که کارکنان سازمان فضایی ناسا نیز بازی فینال جام بیستم را از فضا تماشا کردند. کارکنان سازمان فضایی ناسا این دیدار را از ایستگاه فضایی «اینترنشنال اسپیس» به نظاره نشسته‌اند. نکته جالب این است که اگر تا 4 سال آینده سفر به فضا عمومی شود و شما هم بتوانید بروید، جام جهانی را می‌شود از فضا هم تماشا کرد. خیال‌تان راحت!
کره شمالی قهرمان جام جهانی شد نه آلمان!

تلویزیون کره شمالی در خبری عجیب به مردمش اعلام کرد که این تیم به فینال جام‌جهانی صعود کرده است. در چند روز گذشته ویدئویی در سایت پر بازدید یوتیوب قرار گرفته است که نشان می‌دهد کره شمالی به فینال جام جهانی 2014 برزیل راه یافته و
 باید با پرتغال بازی کند! در این نماهنگ به مردم کره شمالی نشان داده شده که تیم کشورشان پس از عملکرد درخشان در مرحله گروهی و شکست تیم‌های ژاپن، آمریکا و چین به ترتیب با نتایج هفت بر صفر، چهار بر صفر و دو بر صفر با عبور از 3 تیم دیگر به فینال رسیده و باید برای قهرمانی با پرتغال بازي كند!
4 سال انتظار برای رسیدن به روسیه

فوتبال دوستان از همین لحظه می‌توانند منتظر شروع بازی‌های جام جهانی 2018 باشند. باور کنید چشم بر هم بزنید، بازی‌های جام جهانی 2018 در روسیه شروع خواهد شد! بعد از بازی فینال، رئیس‌جمهور برزیل با اهدای تندیس جام قهرمانی دوره بعدی جام جهانی به رئیس‌جمهور روسیه برای این کشور براي برگزاری هرچه بهتر این مسابقات آرزوی موفقیت کرد. در ادامه چند اظهار نظر جالب پوتین در همین باره را می‌خوانید: «هزینه‌های جام جهانی ۲۰۱۸ چیزی حدود ۲۰ بیلیون دلار برای مان آب می‌خورد»، «پول زیادی را برای هزینه‌های جام جهانی 2018 روسیه آماده کرده‌ام و قول می‌دهم شرایط میزبانی ما بهتر از برزیلی‌ها باشد»، «یکی از آرزوهای بزرگ من برگزاری مناسب جام جهانی است» و «قول می‌دهم که جام جهانی 2018 از بی نظیرترین جام های جهانی باشد و این را هم بدانید که در زمان برگزاری جام جهانی 2018 شرکت کنندگان و تماشاگران نیازی به دریافت روادید (ویزا) برای ورود به خاک روسیه ندارند».
كفاشيان برود، قهرمانيم!
در شماره 353 از شما پرسيده بوديم: «به نظر شما كدام گزينه زير باعث قهرماني تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا خواهد شد؟»
نتايج آن نظرسنجي به شرح زير است:
ماندن كي‌روش و كفاشيان= 25 درصد
ماندن كي‌روش و رفتن كفاشيان= 63 درصد
رفتن كي‌روش و ماندن كفاشيان= 5 درصد
رفتن كي‌روش و كفاشيان= 7 درصد
نظرات کاربران
کد امنیتی