طنزهای تلخ روزگار 2014
محرمانه مستقيم

طنزهای تلخ روزگار 2014

نویسنده : حامد نادري راد

آدم گاهی وقت‌ها چیزهایی می‌بیند که مثل جک نیکلسون در «دیوانه‌ای از قفس پرید» آنقدر شوکه می‌شود که فکر می‌کند موضوع یک شوخی بیشتر نیست و می‌زند زیر خنده! بعدش تازه می‌فهمد نه بابا، قصه جدی بود. قصه واقعی بود! آن‌وقت درست وسط خندیدن، گریه‌اش می‌گیرد. توی دلش غصه تلنبار می‌شود. دلش می‌خواهد فریاد بزند و لعنت بفرستد به روزگار مدرن و ارتباطات جهانی و حقوق به اصطلاح بشر!

در روزگار 2014 ما؛ هر 10 دقیقه یکبار، چند تا بمب روی سر مردم بی دفاع ریخته می‌شود و خانه‌هایشان را ویران می‌کند. زن‌هایشان را بیوه می‌کند. مرد‌هایشان را یک عمر داغدار می‌کند و بچه‌هایشان را در رخت‌خواب قتل عام می‌کند؛ آن‌وقت در ینگه دنیا، آقای دبیر کل پشت میز بیضی شکل شورای امنیت بیانیه می‌دهد و موشک‌باران شدن مراکز نظامی و حیاتی صهیونیست‌ها را محکوم می‌کند و حتی جرئت ندارد یک کلمه در مورد این مردم بی دفاع حرف بزند!

روزگار 2014 طنز است! روزگاری است که عده‌ای از مسلمان‌ها برای کشتن عده دیگری از آنان کمر همت بسته‌اند و برای این کشتار، سلاح و کمک مالی و اطلاعاتی را از اصلی‌ترین دشمن امت اسلام می‌گیرند. جماعت جاهلان (تکفیری‌ها!) تا امروز یک صهیونیست را نکشته‌اند و عصام حتیتو مسئول اخوان المسلمین که با بشار اسد می‌جنگد در تل آویو اقامت دارد! شما باشید به این همه حماقت نمی‌خندید؛ دردتان نمی‌آید از این تعارض وحشتناک؟!

جناب پادشاه سعودی و برادر مثلا بزرگتر عرب، در کدام قسمت روزگار 2014 است؟ امیر قطر که خود را حامی فلسطین می‌داند و برای حماس در دوحه دفتر باز کرده است کجا تشریف دارد؟ زبانشان لال شده که حتی عرضه ندارند یک محکومیت خشک و خالی دیپلماتیک بکنند؟ شاید هم اجازه ندارند. شاید هم در جبهه مقابل دارند بشکه بشکه ثروت امت اسلام را می‌فروشند و پولش را می‌دهند تا جنایتکاران صهیونیست با آن ریشه امت اسلام را قطع کند. شاید دارند نقشه می‌کشند تا یک خودروي دیگر به یکی از فرماندهان مقاومت بدهند و چندي بعدش هواپیمای اسرائیلی آن خودرو را بزند؟! این‌ها برای خدمت به اسرائیل و تقویت تروریست‌هاي داعشی در ترکیه صندوق پول تشکیل داده‌اند و میلیاردها دلار به آن پول واریز می‌کنند که اگر یک دهم آن‌را برای فلسطین هزینه کنند قدس از اشغال اشغالگران آزاد و اسرائیل از صفحه روزگار محو می‌شود.

در ماه جولای 2014 هستیم! جایی که سه و نیم میلیارد نفر پای جعبه جادویی، شعار فیفا که «نه به نژادپرستی» است را می‌بینند و کلی با آن کیف می‌کنند ولی هرگز رسانه‌ها برایشان خبری از نژاد پرستی و خونریزی و وحشی‌گری نژادپرست‌ترین قوم تاریخ مخابره نمی‌کنند و این سکوت مرگبار را نمی‌شکنند...

در قرن 21 و دهکده جهانی، نژادپرستان صهیونیست در ساحل مدیترانه روی صندلی لم می‌دهند و موشک باران شدن غزه را با شوقی وصف نشدنی تماشا می‌کنند و یحتمل با صحنه‌های تکه تکه شدن زنان و کودکان فلسطینی عکس سِلفی می‌گیرند و هیچ کدام از حقوق بشری‌ها نمی‌پرسند مگر این مردم «بشر» نیستند؟! مگر این‌ها انسان نیستند؟! مگر مادری که جلوی چشم فرزندش در بیمارستان جان می‌دهد آدم نیست؟ این روزگار را چه خبر شده؟

در این روزگار تلخ و بین همه نامردی‌ها، تنها حقیقتی که معادلات را تغییر مي‌دهد و خواهد داد اين است كه: «خدا با مظلومان است»، صبور باش غزه دلاور!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به چند کتاب محبوب که همیشه جزو پرفروش‌های بازار کتاب هستند

فرمانروایان واقعی کتاب‌فروشی‌ها

٩٦/٠٩/٢٣
سحر مصیبی، کارگردان مستند «صفر تا سکو» در گفت وگو با جیم

در زندگی خواهران منصوریان غیر ممکنی وجود ندار

٩٦/٠٩/٢٣
NFC فناوری جدیدی که ترند حال و هوای تکنولوژی کشورمان شده

#Near_Field_comunication

٩٦/٠٩/٢٣
شاخ هفته

میم من را خوب بشناس

٩٦/٠٩/٢٢
چهره هفته

جو سحر قریشی نگیردمان!

٩٦/٠٩/٢٣
چاپ‌های متعدد و استقبال از «ملت عشق» برای چندمین بار این سوال را مطرح می‌کند که؛ چطور رمان‌های متوسط این

رُمان با لایک اضافه

٩٦/٠٩/٢٣
جارچی

جارچی 516

٩٦/٠٩/٢٣
کافه جهان نما

به پایان آمد این کافه...

٩٦/٠٩/٢٣
یادداشت

مربی تایلندی نباشیم

٩٦/٠٩/٢٣
فتوچاپ

فتوچاپ 516

٩٦/٠٩/٢٣
تلگجیم

تلگجیم 516

٩٦/٠٩/٢٣
یادداشت

دلم برای پدیده می‌سوزد

٩٦/٠٩/٢٣
شگرد

آموزش اتصال به مودم wifi بدون نیاز به رمز عبور

٩٦/٠٩/٢٣
شبکیه

جنجال سه بُعدی کاسبان تحریم

٩٦/٠٩/٢٣
مواجهه با یک مدل متفاوت زندگی در مصاحبه با محمدرضا شاه‌پسند، یک گردشگر ایرانی

جهان دیدن به از جهان خوردن

٩٦/٠٩/٢٣
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و کاهش تعطیلات تقویمی

٩٦/٠٩/٢٣
یادداشت

چطور برخی ناشران ما را دور می‌زنند؟

٩٦/٠٩/٢٣
دات کام

مهراب قاسمخانی هستم، دو ماهه پاکم!

٩٦/٠٩/٢٣
کوتاه درباره رمان «ملت عشق» و دلایل محبوبیت آن

رمانی با رگه‌های سریال ترکی

٩٦/٠٩/٢٣
یادداشت

اندر حکایت هله هوله خوردن در سینما

٩٦/٠٩/٢٣
تبلیغات