شاید جام‌جهانی 2018 با توپ‌های جنگی برگزار شود!
شاید جام‌جهانی 2018 با توپ‌های جنگی برگزار شود!

شاید جام‌جهانی 2018 با توپ‌های جنگی برگزار شود!

نویسنده : مجيد حسين زاده

جام جهانی 2014 هم به ایستگاه آخرش رسید و تا چند روز آینده تکلیف قهرمان این دوره هم مشخص خواهد شد. این جام با همه تلخی‌ها و شیرینی‌هایش و با همه اتفاقات عجیب و غریبش در حالی رو به پایان است که شاید تماشاگران فوتبال دوست، دیگر شاهد برگزاری فوتبال در چنین امنیت و آرامشی نباشند! باور نمی‌کنید؟ روزنامه الوطن چاپ قاهره نوشت: گروهک تروریستی داعش خواستار انتقال محل برگزاری مسابقات جام‌جهانی قطر به کشور دیگری از سوی فیفا شده است و تهدید کرده که در صورت برگزاری جام‌جهانی در قطر، شاهد عملیات‌های انفجاری متعددی در ورزشگاه ها خواهیم بود! بنابراین تا زمانی که داعشی‌ها به این ستون حمله نکرده‌اند (چون مرتبط به جام جهانی است!)، این ستون را با خیال راحت بخوانید!

رکورد شکنی جام جهانی از نظر تعداد بینندگان تلویزیونی

پوشش تلویزیونی مسابقات جام ‌جهانی 2014 برزیل در همه قاره‌ها، شاهد رشد قابل توجه تعداد مخاطبان بوده است. جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی را 3 میلیارد و 200 میلیون نفر از مردم جهان از طریق تلویزیون دنبال کردند اما این رقم در این دوره افزایش چشم‌گیری یافته است و تقریبا به 5 میلیارد نفر رسیده است. مدیر رسانه‌ای فیفا معتقد است که تعداد بالای بینندگان تلویزیونی جام‌ جهانی 2014 بار دیگر نشان داد که جام جهانی محبوب‌ترین رویداد ورزشی روی کره زمین و فوتبال، ورزش شماره یک جهان است. جالب است که بدانید تا قبل از شروع مسابقات نیمه نهایی، بازی برزیل با کرواسی پربیننده‌ترین بازی بوده است.
ایرماتوف رکورددار داوری در جام‌های جهانی شد

روشن ایرماتوف با قضاوت دیدار هلند و کاستاریکا صاحب رکورد قضاوت در جام‌های جهانی شد. این داور معروف 36 ساله با این بازی، نهمین مسابقه‌ دوران قضاوتش در جام جهانی را سوت زد. ایرماتوف به این ترتیب از رکورد مشترک 8 بازی
 قضاوت ژوئل کوئینو فرانسوی، خورخه لائوریندا اروگوئه‌ای و بنتیو آرکوندیا مکزیکی عبور کرد. او در جام جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی 5 مسابقه را قضاوت کرد و در این جام نیز تا این لحظه 4 بازی به عنوان داور وسط سوت زده است. جالب است که او تنها داور تاریخ فوتبال کشورش است که تاکنون توانسته در جام جهانی حضور یابد.
نیمار و این همه اتفاقات

ستاره تیم ملی برزیل در برخوردی سنگین با «زونیگا» بازیکن کلمبیا در دقیقه 87 بازی دچار مصدومیت شد و جام‌جهانی را از دست داد. در این دوره 5 بازیکن با مصدومیت شدید رو به رو شدند که مجبور شدند به طور کامل با جام خداحافظی کنند که یکی از آن‌ها «نیمار» است. پزشکان معالج نیمار، به دنبال یافتن راهی برای درمان و رهایی وی از مصدومیت هستند تا بلکه وی را در فینال جام جهانی در صورت پیروزی برزیل مقابل آلمان، به میدان بفرستند. آرزوی سلامتی سریع برای نیمار توسط لیونل مسی، تهدید به مرگ شدن مدافع کلمبیا که با خطا روی نیمار موجب شد وی جام جهانی را از دست بدهد و این صحبت بلاتر، رئیس فیفا که جام جهانی بدون نیمار یک ستاره کم دارد، همه از اتفاقات بعد از مصدومیت این بازیکن برزیلی است.
یکی این سرمربی آرژانتین را بگیرد خب!
واکنش سرمربی 59 ساله تیم‌ملی آرژانتین پس از فرصتی که «هیگواین» در بازی با بلژیک از دست داد یکی از سوژه‌های اصلی این روزهای، شبکه‌های اجتماعی شده است. در بازی آرژانتین و بلژیک و در اوایل نیمه دوم، ضربه دیدنی «گونزالو هیگواین» با تیرک دروازه بلژیک برخورد کرد و با خوش شانسی بلژیکی‌ها درون دروازه نرفت. پس از این ضربه واکنش «الخاندرو سابلا» جالب توجه بود. او خودش را به سمت عقب رها کرد و نزدیک بود از پشت سر به زمین بخورد که در نهایت به سختی تعادلش را حفظ کرد. احتمالا او فکر می‌کرده، فردی پشت سرش هست که او را بگیرد!
نظرات کاربران
کد امنیتی
a_sh
a_sh
٩٣/٠٤/١٩
٠
٠
جالب بود ممنون