دومین لحظه هیجان‌انگیز در جام جهانی 2014
گل مسی به ایران،

دومین لحظه هیجان‌انگیز در جام جهانی 2014

نویسنده : مجيد حسين زاده

با این که پرونده جام جهانی 2014 برای تیم ملی کشورمان بسته شده است، اما انگار هنوز ردپای‌مان در برزیل دیده می‌شود. پایگاه اینترنتی ساکرنت که یکی از معتبرترین پایگاه‌های اینترنتی ورزشی است، برای انتخاب هیجان‌انگیزین لحظه جام جهانی 2014، دو گزینه گل لیونل مسی به ایران و برد برزیل مقابل شیلی در ضربات پنالتی را به رأی گذاشته است. هرچند در این نظرسنجی و تا این لحظه، گل مسی به ایران 36 درصد آرا را کسب کرده است در حالی که 64 درصد به برد برزیل مقابل شیلی رای داده‌اند، اما همین انتخاب گل مسی به ایران به عنوان لحظه هیجان‌انگیز بسیار هیجان‌انگیز است! در ادامه به چند اتفاق هیجان‌انگیز دیگر در جام جهانی اشاره خواهیم کرد.

از جام جهانی فوتبال تا اسکار!
شیرجه ستاره تیم ملی هلند در محوطه جریمه مکزیک سوژه برخی رسانه‌های ورزشی و شبکه‌های اجتماعی شده است. در تقابل تیم ملی هلند و مکزیک و در حالی که هلندی‌ها تا دقایق پایانی از حریف خود عقب بودند، حرکت «آرین روبن» و شیرجه‌ای که بر اثر برخورد او با مدافع مکزیک در محوطه جریمه مکزیکی‌ها صورت گرفت، داور را مجاب به اعلام ضربه پنالی به سود لاله‌ها کرد و در نهایت هلند با همان گل پیروز شد. تا این لحظه، تصاویر فتوشاپی مختلفی درباره این شیرجه از جمله اهدای جایزه اسکار بهترین بازیگر بدل کار به روبن منتشر شده است.
کی‌روش می‌رود یا نمی‌رود؟
 
با این که کي‌‌روش بارها گفته که علاقه زیادی دارد در تيم ملي ايران به کار خود ادامه دهد، اما هنوز هیچ خبری برای تمدید قرداد این مربی به گوش نمی‌رسد. همان‌طور که شنیده‌اید کي‌روش قبل از جام جهاني پيشنهاد مالي خود را براي تمديد قرارداد به فدراسيون ارائه و در خواست او رقمي در حدود 15 ميليارد تومان بوده است. اما این رزوها استاد کفاشیان می‌گوید: « به‌دنبال کاهش دستمزد کي‌روش هستيم چرا که مبلغ درخواستي او بسيار بالاست و ما توان پرداخت آن را نداريم» و جالب است که در مقابل وزير ورزش هم می گوید: «خوشبختانه وضعيت اقتصادي فدراسيون فوتبال خوب است. آن‌ها براي 2 سال حدود 160 ميليارد تومان براي تبليغات قرارداد بسته‌اند و نزديک به 8 ميليون دلار هم از فيفا بابت حضور در جام جهاني پول گرفته‌اند که حدود 20 ميليارد تومان مي‌شود. بنابراين فدراسيون توان پرداخت دستمزد کي‌روش را دارد»
بفرمایید بارسا ولی گاز نگیرید!
این روزها هرجا سخن از گاز گرفتن به میان می آید، نام «لوئیس سوارز» می‌درخشد! این مهاجم اروگوئه‌ای در بازی با ایتالیا شانه «جیورجیو کیه‌لینی» را گاز گرفت، با جریمه‌ای سنگین از سوی فیفا تنبیه شد. فدراسیون جهانی فوتبال وی را از 9 جلسه همراهی تیم کشورش و 4 ماه فعالیت ورزشی محروم کرد. پس از گذشت چندین روز از وقوع این ماجرا وی در صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: «واقعیت این است که بازیکن ایتالیا بر اثر گاز گرفتن من از نظر جسمانی زخمی شد. از این بابت متاسفم.» جالب است که رئیس جمهور اروگوئه در تازه‌ترین اظهارات خود، مقامات فیفا را به دلیل محروم کردن «لوئیس سوارز» احمق خوانده است. از همه جالب‌‎تر هم این که، روزنامه اسپورت در شماره جدید خود خبر جالبی را منتشر کرده که بر اساس آن شرط اصلی بارسا برای همکاری با سوارز این است که این بازیکن باید تعهد کتبی بدهد تا در میادین فوتبال بازیکن حریف را گاز نگیرد!
ما پاداش بگیر نیستیم!
بازیکنان تیم ملی فوتبال یونان در اقدامی عجیب پاداش نخست وزیر این کشور به پاس صعود آن‌ها به مرحله حذفی مسابقات جام جهانی 2014 را نپذیرفتند. ظاهرا اعضای این تیم، مؤدبانه دریافت پاداش از نخست وزیر این کشور را به دلیل صعود به مرحله حذفی جام جهانی برای نخستین بار در تاریخ، رد کردند. این در حالی است که بازیکنان تیم کامرون پیش از شروع جام جهانی تهدید کرده بودند که اگر پاداش‌شان پرداخت نشود، به برزیل نمی‌روند و هفته گذشته نیز دولت غنا مجبور شد برای جلوگیری از اعتصاب بازیکنان این تیم قبل از بازی با پرتغال در مرحله گروهی، مبلغ 3 میلیون دلار برای آن‌ها ارسال کند.
نظرات کاربران
کد امنیتی