مخاطب 43 ساله جیم که دوست دارد برای یک روز هم شده «دکتر» باشد
مصاحبه

مخاطب 43 ساله جیم که دوست دارد برای یک روز هم شده «دکتر» باشد

نویسنده : مجيد حسين زاده

«با سلام خدمت جیم! شماره‌های اول پر محتوا‌تر بود... صددرصد باید مطالب از این کلیشه‌ای بودن خارج شود... یا با مدیریت جدید یا با کارمندان جدید... یا با ساختار شکنی. پیشنهاد می‌شود مطالبی درباره سیاست دولت جدید در اقتصاد، صرفه‌جویي و تجارب کشورهای پیشرفته بنویسید که از این مطالبی که صفحه سیاه کن و وقت‌گیر و بی‌مورد است، بهتر می‌باشد... پرمحتوا بودن باعث جذب آگهی هم خواهد شد... امتحان کنید. (علیرضا- کارشناس زراعت با 25 سال تجربه در صنعت حمل و نقل)» این پیامک مربوط به مصاحبه شونده این هفته جیم است. تماس با تلفن‌همراه این مخاطب یک طرفه بود! یعنی فقط من صحبت می‌کردم چون فقط چند کلمه نامفهوم از آن طرف گوشی شنیده می‌شد. خودشان در اولین لحظات حضورشان دلیل خراب بودن گوشی‌شان را این گونه شرح دادند: باغ بودم. داشتم فضای سبز را آبیاری می‌کردم. می‌خواستم شيلنگ را از این دستم به دست دیگرم بدهم که گوشی‌ام را هم شستم و این جوری شد! حالا علی الحساب فقط برای فرستادن پیامک از این گوشی‌ام استفاده می‌کنم.


خودتان را معرفی می‌کنید؟

 علیرضا اعظم مفیدی هستم. متولد سال 1350 و در حال حاضر برای فوق لیسانس در رشته زراعت شرکت کرده‌ام. اگر هم امسال قبول نشوم، تصمیم دارم دوباره تحصیلم را با شرکت در کنکور کارشناسی در رشته دندانپزشکی شروع کنم. البته شاید در آن رشته هم قبول نشوم ولی اگر یک روز هم دکتر شوم، برای من کافی است!

 

 چرا با مدرک کارشناسی زراعت به سراغ کارهای حمل و نقل رفتید!؟

 من سال 68 از دبیرستان شهيد حکمت که تقریبا بهترین مدرسه مشهد بود، در دانشگاه آزاد و رشته زراعت و اصلاح نباتات قبول شدم. ورود به دانشگاه برای من با شروع حرفه‌ای کارم در شرکت حمل و نقل‌های بین شهری پدرم شروع شد. بعد از کسب مدرک لیسانسم، کارم را با پشتکار دنبال کردم و الان هم راضی‌ام. البته بازار همیشه خوب نبوده و نیست. گاهی درآمدم به شدت کاهش یافته و اصلا به زیر صفر رسیده و من با خاک یکسان شدم و برعکس هم ماه‌هایی بوده که هرچه خرج می‌کردم پول‌هایم تمام نمی‌شده است.

 

 بنابراین از درآمدتان راضی هستید؟

 بله. البته خدا باید ظرفیت پولدار شدن را به انسان بدهد. چون اگر این ظرفیت را نداشته باشید، ممکن است به سمت ولخرجی کشیده و ورشکست شوید.

 

 یعنی اگر برگردید به 18 سالگی، باز هم همین رشته و کار را انتخاب می‌کردید؟

 اصلا و ابدا! قطعا به سراغ رشته دندانپزشکی می‌رفتم که هم علاقه زیادی به آن داشتم و هم درآمدش بهتر بود که به دلایل مختلفی در آن زمان، نتوانستم.

 

 چرا به سراغ کارهایی در رشته زراعت نرفتید؟

 درآمد کارهای مرتبط با کشاورزی بد نیست ولی بسیار پرزحمت است و من ترجیح دادم از تجربه پدرم استفاده کنم و در شرکت حمل و نقل بمانم.

 

 با توجه به پیامک تان، ظاهرا خیلی از وضعیت فعلی جیم راضی نیستید؟

 اول این را بگویم که من جیم را خیلی دوست دارم و هر وقت فرصت کنم، حتما نگاهی به آن می‌اندازم و بدون شک نظرم را درباره حداقل یکی از مطالب به جیم پیامک می‌زنم اما به نظرم به یک خانه تکانی برای جذاب شدن برای همه سنین نیاز دارد.

 

 جیم نشریه جوان است و شما با این که در حال حاضر 43 ساله هستید، باز هم جیم می‌خوانید؟

 

 من از شماره‌های اول جیم، خواننده جیم شدم. این را هم بدانید، آن‌گونه که من در آشناها و فامیل‌هایم دیده‌ام، جیم از بچه 3 ساله تا آدم 100 ساله مخاطب دارد! بچه برادر من که 4 ساله است، هر وقت جیم را می‌بیند، پیش من می‌آید و خواهش می‌کند که قصه کمیک صفحه 16 را برای او تعریف کنم! البته گاهی کمیک‌هایتان به درد آدم بزرگ‌ها می‌خورد که من مجبور می‌شوم از خودم داستان بسازم و برایش تعریف کنم.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
محبوب‌ترین اسباب‌بازی سال 2017 که رقیـب بـازی‌های انـدرویدی است!

#fidget_spinner

٩٦/٠٥/٢٦
هشت قسمت از فصل دوم «شهرزاد» پخش شد اما خاطره قبل تکرار نشد!

تو آن عهدی که با من بسته بودی؟

٩٦/٠٥/٢٦
ذهن زیبا

ذهن زیبا 499

٩٦/٠٥/٢٦
تلگجیم

تلگجیم499

٩٦/٠٥/٢٦
مینیمال

‏اندر مزایای تعطیلی روز جمعه

٩٦/٠٥/٢٦
به بهانه واقعه میرزا اولنگ، موضوع ویژه این‌ هفته دیباچه‌ای است بر درد و غم جانسوز همسایه هم‌خون‌ و فره

از رنج برادر افغانم

٩٦/٠٥/٢٦
پایان‌نامه

خیلی مارمولکی!

٩٦/٠٥/٢٦
آنتن

بدن‌سازی به سبک جیم!

٩٦/٠٥/٢٦
شاخ هفته

امتحان کردن هنر نمی‌باشد

٩٦/٠٥/٢٦
شگرد خفن

پسوردتان را پیدا کنید

٩٦/٠٥/٢٦
درباره مالکان ثروتمند فعلی باشگاه‌های اروپایی چه می‌دانید؟

بریز و بپاش آسیایی‌ها در اروپا!

٩٦/٠٥/٢٦
کافه جهان نما

استرالیا، سرزمین سبز احترام

٩٦/٠٥/٢٦
جارچی

جارچی 499

٩٦/٠٥/٢٦
فتوچاپ

فتوچاپ 499

٩٦/٠٥/٢٦
درباره ناکامی بزرگ «اوسین بولت» در آخرین مسابقه زندگی‌اش

خداحافظی تلخ ابرقهرمان!

٩٦/٠٥/٢٦
ناصرخان آکتور سینما

نکشی ما رو با رکورد‌هات!

٩٦/٠٥/٢٦

اندر مصائب خاص بودن!

٩٦/٠٥/٢٦
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و جوانی

٩٦/٠٥/٢٦

لحظه نبودنش

٩٦/٠٥/٢٦

جوابی که کسی را ناراحت نکند!

٩٦/٠٥/٢٦
تبلیغات