کارخانه‌اي
هر کسي را بهر کاري ساختند

کارخانه‌اي

نویسنده :

مي‌گويند در قرن جديد، يک چيز حتمي است و آن، قابل پيش‌بيني بودن آينده‌اي است که براي خود، به وجود مي‌آوريد. شما و فقط شما مسئول پيشرفت خود هستيد. اين‌که «بياموزيد که بياموزيد»، سرنوشت‌سازترين مهارت براي «بقا» در هزاره جديد است. اين شماييد که مي‌توانيد به راحتي آينده مالي‌تان را رقم بزنيد. اين قسمت ماجرا هميشه دلچسب و گواراست؛ راحت و آسوده پا روي پا بيندازيد و پول بشماريد و حظ زندگي را ببريد. اين‌ها تنها در صورتي امکان‌پذير است که شما بيکار نباشيد! بيکاري به راحتي مي‌تواند به احساس نااميدي و درماندگي منجر شود و اين دقيقا همان زماني است که بايد خود را در فرآيند برنامه‌ريزي غرق کنيد. اگر اندکي استعداد داريد و شناختي از خودتان داريد دست به کار شويد و جيب‌تان را چاق کنيد. براي چاق شدن جيبتان بايد يک سري ويژگي داشته باشيد؛ خلاقيت، سليقه، تعهد کاري و اخلاقي، بازاريابي خوب، به روز بودن و... در کنار اين‌ها با داشتن کمي ابتکار، نظم وانضباط و تمرکز کاري مي‌شود يک دفتر کار خانگي داشت.

گل گلدون من
گل‌سازي حرفه‌اي کلا پر مشتري است ولي بستگي دارد که چي مد باشد؛ گل چيني، خميري، بلندر، چرمي، تابلوي گل خشک و... گل‌سازي جايگاهي براي بي‌استعدادها و کم حوصله‌ها ندارد. رنگ‌آميزي خوب و يک‌دست، ترکيب رنگ و چينش گل‌ها در کنار هم و طبيعي بودن بودن کار و تميزي آن شروطي است که از عهده هر کسي برنمي‌آيد. گل‌سازي هم مثل کوزه‌گري فوت خاص خود را دارد.

کارخانه عروسک‌سازي
با کمي ابتکار عمل و خلاقيت بازار کار را قبضه کنيد. عروسک خميري، ابري، پارچه‌اي، پوشالي و... همه اين‌ها به راحتي مي‌تواند تخصص شما بشود. با اندکي ذوق، به کارتان روح بخشيده ايد و هم حالش را برده‌ايد و هم آينده مالي‌تان را تضمين کرده‌ايد. مهدکودک‌ها، دبستان‌ها، مغازه‌هاي عروسک فروشي و تزئيني فروشي بهترين جا براي فروش آثار هنري‌تان است. به ياد داشته باشيد، با وجود بازار ارزان و متنوع چيني‌ها اگر شما نوآوري و کيفيت لازم را نداشته باشيد همان اول راه سقوط کرده‌ايد. پس فکرتان را به کار بيندازيد و با کمي ذوق و سليقه و چاشني به روز بودن از بازار عقب نمانيد. عروسک را جوري محکم بسازيد که اگر بچه ها سرش دعوا کردند به راحتي شکم عروسک سفره نشود. در کنار محکم بودن، جذاب بودن مدل عروسک و تماشاي انواع کارتون‌ها هم پيشنهاد ديگر ماست. اين نکته را هم به خاطر داشته باشيد، در هر کاري معمولا مشاور نقش مهمي در روند کار دارد. يک بچه شر و بازيگوش توصيه اکيد ما براي پيشرفت شماست.

با دوتا کوک پولدار شويد
«خياطي که کاري ندارد؛ دو تا درز را به هم کوک مي‌زني و تمام!» اين دقيقا همان جمله‌اي است که خون هر خياطي را به جوش مي‌آورد. انصافا شغل پر زحمت و گاهي اعصاب خرد کن است ولي اگر حرفه‌اي شويد با آويختن مدرک فني و حرفه‌اي بر روي ديوارتان، به راحتي پر درآمد مي‌شويد. خياطي از آن شغل‌هايي است که اگر به روز نباشيد بهتر است بساط‌تان را جمع کنيد. متدهاي مختلفي مثل گرلاوين، مولر، ايتاليايي، متريک و وجبي براي دوخت لباس وجود دارد که يک خياط خوب بايد از همه آن‌ها سر در بياورد. در کنار به روز بودن، تسلط بر انواع ضخيم دوزي و نازک دوزي و ريزه کاري‌هاي خياطي از اهم واجبات است. به ياد داشته باشيد با کمي سليقه روي سفارش مي‌توانيد هم ته دل مشتري را به دست بياوريد و هم ته جيب‌تان را سنگين‌تر کنيد. سرويس آشپزخانه، سرويس خواب، سيسموني، سجاده و جا نماز و يا حتي کيف، پيشنهادهاي خوبي است در کنار دوخت لباس.

دار قالي، پول عالي
محکم گره زدن، خوب شانه کردن، يکدست قيچي کردن، کشيدن ريشه‌ها، زدن پود، قيچي کردن چله و شناخت نخ‌ها(کرک، پشم، ابريشم...) فنون فرش بافي‌اند. فرش بافي از آن دسته کارهايي است که نياز به حوصله و صبوري زيادي دارد. هر چقدر نقشه‌شناسي را بيشتر ياد داشته باشيد، دست‌تان تندتر و طرح نقش دقيق‌تر مي‌شود. سليقه شما در انتخاب نقشه به مراتب مهم‌تر از زماني است که براي فرش يا تابلو فرش مي‌گذاريد. با بافتن يک تابلوفرش زيبا و آويختن آن از ديوار خانه‌تان، مي‌توانيد به راحتي چشم فک و فاميل‌هاي مايه دارتان را به کار خود جلب کنيد.

جعبه‌اي براي هديه
اين کار خوراک آدم‌هاي خوش ذوق وسليقه است. همين کار نسبتا کم زحمت، درآمدي دارد که هر روز آرزو مي‌کنيد روزهاي مناسبتي بيشتر شوند. اين روزها آدم‌ها براي ابراز احساساتي از جنس عاطفه هديه را از پاره آجر گرفته تا ماشين مي‌گذارند توي جعبه کادو. استعداد خاصي نياز ندارد و فقط لازم است که چسباندن و سر هم کردن وسايل را بلد باشيد. مواد لازم اين کار کاغذ کادو يا رنگي، مقوا، پارچه، گل، روبان، مهره، گوني و... است و با کمي سليقه مي‌توانيد جعبه کادوي زيبايي را درست کنيد. درست است که نياز به استعداد فراوان نيست اما همين نکته باعث شده که رقباي زيادي داشته باشيد. براي عبور کردن از رقبا بايد بازاريابي خوبي داشته باشيد که جنس با کيفيت و شيک‌تان را به فروش برسانيد. لوازم التحريري‌ها، لوکس فروشي‌ها، تزئينات فروشي‌ها و دوست وآشنايان به‌خصوص آن‌هايي که تازه نامزد کرده‌اند و جوگير شده‌اند، مشتري‌هاي پر و پا قرص شما هستند.

بازي پول‌ساز ميله وکاموا
«دوتا رو، يکي زير...» اين بازي ميله و کاموا است که مي‌تواند زندگي شما را از اين‌رو به آن‌رو کند. دانستن انواع بافت‌ها مثل زير و رو، نخودي، مدادي، شطرنجي و... کمک بزرگي به شما مي‌کند. هر کاري ظرافت و فوت وفن خودش را دارد، اگر قرار باشد کت و کلفت و کج و کوله ببافيد و شل و ول باشد همان بهتر است که تمرکزتان را روي ليف حمام بگذاريد که خوب هم به فروش مي‌رود!

اسير شکم کنيد!
اگر همه مزه‌ها و طعم‌ها را به خوبي تشخيص مي‌دهيد و ذائقه غذايي خوبي داريد سريع دست به کار شويد و مواد غذايي را به يک جشن بزرگ در قابلمه دعوت کنيد. باور کنيد بسياري از آشپزهاي ماهر فکرش را نمي‌کردند از اين راه به شهرت و ثروت برسند. دانستن اطلاعات خوب از مواد غذايي رمز موفقيت اين حرفه است. مي‌توانيد غذاهاي ابتکاري خود را روي اعضاي خانواده امتحان کنيد و بعد از صحت و سلامت آن‌ها گسترش دهيد. در کنار آشپزي حرفه‌اي، اگر علاقه‌تان به پخت شيريني جات بالاست لحظه‌اي درنگ نکنيد. بازار شيريني پزي خانگي مد روز است، استعدادتان را در کنج خانه نهان نکنيد!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
در گفت‌وگو با دکتر علیرضا نبی مطرح شد

تربیت جنسی به جای سانسور و برخورد سلبی!

٩٦/٠٤/٢٢
درباره شوخی‌های جنسی که کم‌کم برای‌مان طبیعی می‌شوند و حتی پای‌شان به سینما و تلویزیون هم باز شده است!

ما و شوخی‌های 18+

٩٦/٠٤/٢٢
درباره تاریخچه شوخی‌های 18+ در ادبیات فارسی

شوخی‌های منشوری... در خدمت یا خیانت به ادبیات!

٩٦/٠٤/٢٢
گفت‌وگوی خواندنی با یاسر عرب که با ساخت مستند یک پیشنهاد ساده نشان داد دغدغه‌های جدی در زمینه رشد جنسی د

آموزش جنسی برای پیشگیری از کودک‌آزاری کافی نیست

٩٦/٠٤/٢٨
کافه جهان نما

هرمز، بوم خوش رنگ جنوب

٩٦/٠٤/٢٢
چهره هفته

از آن خواهش‌ها!

٩٦/٠٤/٢٢
همه آنچه باید در مورد تورهای پیش فصل باشگاه‌های اروپایی بدانید

همیشه پای پول‌ در میان است!

٩٦/٠٤/٢٢
مینیمال

سیریندی‌پیتی در خلیج فارس

٩٦/٠٤/٢٢
فتوچاپ

فتوچاپ 494

٩٦/٠٤/٢٢
تلگجیم

تلگجیم 494

٩٦/٠٤/٢٢
حکایت هفته

اندر حکایت ابوجارچی و شغل یافتن مریدان

٩٦/٠٤/٢٢
پایان‌نامه

مدیریت شهر به سبک یک مربی فوتبال!

٩٦/٠٤/٢٢
به بهانه موج فراگیر ساخت برنامه‌های کشف استعداد که بیشتر شبیه اختراع استعداد هستند!

بساز پخش‌کن‌ها!

٩٦/٠٤/٢٢
جانونی

فی تاریخ انسان نئاندرتالتا چلوکباب سلطانی!

٩٦/٠٤/٢٢
مواجهه‌ یک مهاجرِ افغانِ معلول با یک زندگی پر از محدودیت

جان من به بند تن نمی ­دهد

٩٦/٠٤/٢٢
دات کام

«ناملیک» برای رادیو دوست‌ها

٩٦/٠٤/٢٢
آنتن

امان از دیری!

٩٦/٠٤/٢٢
جارچی

جارچی 494

٩٦/٠٤/٢٢
درباره مسابقات انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی

قانون‌مندی، ستاره می‌سازد

٩٦/٠٤/٢٢
برگزیده سایت

واقعی‌تر بنویسید!

٩٦/٠٤/٢٢
تبلیغات