دستمال قدرت داداش کايکو
عجايب هفته

دستمال قدرت داداش کايکو

نویسنده :

از يک دوستي پرسيدند که مهم‌ترين دغدغه دوران کودکيت چه چيزي بوده؟ آن دوست هم در جواب گفت: «اين‌که چرا داداش کايکو (سفرهاي ميتي کومان) دستمال قدرتش رو توي جيبش نمي‌ذاشت؟» به نظر شما اين ماجرا نزديک به اولين پيامک اين هفته ما نيست؟ البته اين هم در نوع خودش سوژه داغي محسوب مي‌شود ولي اين‌که چه‌طور اين موضوع را حل و فصل کنيم سئوال بزرگي براي ما ايجاد کرده است.

سلام به‌نظرتون چرا اکثر چراغ قرمزها، ثانيه شمارشون روي 6 متوقف مي‌شه؟ 09360005267/ سلام جيمي، يک گزارش درباره اساطير کشتي کج چاپ کن. 09360009584/ سلام لطفا درمورد سنگ‌هاي داراي انرژي و دستبندهاي مغناطيسي بنويسيد. 09360008995/ درباره پايتخت مالزي بنويس، اولين شهر الکترونيکي جهان. 09150007050/ سلام جيمي جون لطفا درباره فوتبال بانوان بنويس. 09380002837/ يک مطلبي خوندم درباره نمادهاي فراماسونري در ايران، خواهش مي‌کنم تحقيق کنيد. 09390003028/ زيباترين گل و زشت‌ترين گل دنيا و پولدارترين گدا و ثروتمندترين زن ايران. 09360009435/

کاغذ ديواري ضد زلزله
آلماني‌ها نوعي کاغذ ديواري ساختند که هنگام زلزله از ريختن ديوارها جلوگيري مي‌کند، هم‌چنين قبل از وقوع به ساکنين منزل هشدار مي‌دهد! اين کاغذ ديواري مثل کاغذ ديواري‌هاي عادي روي ديوارهاي آجري و يا خشتي مي‌چسبد اما داراي نوعي مقاومت افقي است که از ريختن ديوار جلوگيري مي‌کند و زماني که ديوار لرزشي کوچک پيدا مي‌کند ترک‌هاي ريز را نشان مي‌دهد تا ساکنين را از وجود زلزله آگاه کند.

لاک‌پشت چرخدار
دام‌پزشکان دانشگاه واشنگتن توانستند با ساخت پاي مصنوعي براي يک لاک‌پشت آفريقايي 12 ساله، اين حيوان را از مرگ نجات دهند. اين لاک‌پشت عظيم‌الجثه که «گامرا» نام دارد پاي چپش را در حادثه‌اي از دست داده بود و ديگر نمي‌توانست زندگي عادي داشته باشد اما دو دام‌پزشک خلاق با ساخت يک چرخ شبيه به صندلي‌هاي اداري و جايگزين کردن آن به جاي پاي گامرا به او زندگي دوباره بخشيدند.

بزرگ‌ترين ترن هوايي جهان
«تاکاشيبا» نام بزرگترين و سريعترين ترن هوايي جهان است که در يک پارک کوهستاني در ژاپن ساخته شده. سواري در اين ترن هوايي ترسناک تنها 112 ثانيه طول مي‌کشد و سرعت آن نزديک به 100 کيلومتر در ساعت است! اما منحصر به فردترين ويژگي اين ترن هوايي که باعث شده نامش به عنوان مخوف‌ترين ترن هوايي جهان در گينس ثبت شود شيب 120 درجه آن است.

کراواتي براي خواب
محققان ژاپني‌ که معمولا از کار زياد دچار بيماري‌هاي روحي و جسمي مي‌شوند، دست به ابداع کراواتي زدند که به راحتي تبديل به يک بالش براي خواب کوتاه در اداره مي‌شود. اين کراوات که درون خود يک کيسه نهفته قابل باد شدن دارد مي‌تواند به راحتي به يک بالش بادي تبديل شود. اين محصول، شايد خنده‌دار به‌نظر برسد اما براي ژاپني‌ها که بيشترين درصد مرگ به علت کار زياد را دارند يک معجزه است.

عواقب اعتياد اينترنتي
در قرن بيست‌ويکم، خطرات اعتياد به اينترنت بيشتر از اعتياد به مواد مخدر شده است. يک زوج چيني به دليل اعتياد به اينترنت و تامين هزينه‌هاي خريد بازي‌هاي اينترنتي و نرم‌افزارهاي آنلاين، اقدام به‌فروش دختر و پسر دوساله به مبلغي کمتر از 10 هزار دلار کردند! جالب است بدانيد که اين زوج معتاد که حتي آشنائي‌شان با يکديگر در سال 2007 از طريق اينترنت بوده، دختر خود را تنها به 500 دلار فروختند!

بدهي قبل از تولد
براساس اخبار منتشر شده، اردن با بدهي‌اي معادل 12 ميليارد دينار، يکي از مقروض‌ترين کشورهاي جهان است و برهمين اساس، نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد، سهم هر نوزادي که در اردن متولد مي‌شود از اين بدهي‌ها رقمي در حدود دو هزار دينار است. به اين ترتيب و باتوجه به عميق‌تر شدن اين بدهي‌ها، نه‌تنها هر شهروند اردني بدهي دارد، بلکه هر نوزاد با يک بدهي دو هزار ديناري پابه عرصه وجود مي‌گذارد.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها

برندگان سـومین جشـنواره نویسنـــــدگی نقطه سر خط

٩٦/٠٢/٠٧

جای خالی یک عادل در مناظره‌ها!

٩٦/٠٢/٠٧
ذهن زیبا

ذهن زیبا 483

٩٦/٠٢/٠٧
کافه جهان نما

پرو، سرزمین تمدن و رنگ

٩٦/٠٢/٠٧
گزارش کامل از سـومین جشـنواره نویسنـــــدگی نقطه سر خط همراه با آثار برگزیده

نقطه به ته خــط رســید!

٩٦/٠٢/٠٧
مینی‌ها

مینی 483

٩٦/٠٢/٠٧
پایان‌نامه

زباله‌هایتان را به سوئد صادر کنید!

٩٦/٠٢/٠٧
فتوچاپ

فتوچاپ 483

٩٦/٠٢/٠٧
بررسی محبوب‌ترین کانال‌های تلگرامی ایرانی و سلیقه مردم در انتخاب آن‌ها

#کانال_تلگرامی

٩٦/٠٢/٠٧
شگرد خفن

چند ترفند ساده برای کار با ویندوز

٩٦/٠٢/٠٧
وداع با ترین‌های لیگ برتر در پایان لیگ شانزدهم

نوستالژیک‌ها رفتنی شدند!

٩٦/٠٢/٠٧
«نجمه جودکی» در گفت‌و‌‎گو با جیم از اقبال مردم به «ترانه باران» می گوید

اگر با مهمانم راحت نباشم مخاطب با من راحت نیست

٩٦/٠٢/٠٧
چند روایت درباره ما و مسائل محیط کارمان

آداب زیستن در میان همکاران

٩٦/٠٢/٠٧
تلگجیم

تلگجیم 483

٩٦/٠٢/٠٧
حکایت هفته

اندر حکایت مریدان و پادشاه سوازیلند

٩٦/٠٢/٠٧
مینیمال

صبح بخیر ایرانی

٩٦/٠٢/٠٧
همه رکوردهایی که سرخ‌پوشان پایتخت در این فصل شکسته‌اند یا به احتمال زیاد خواهند شکست

پرسپولیس فراموش نشدنی!

٩٦/٠٢/٠٧
روایت خبرنگار «جیم» از جشن قهرمانی پرسپولیس

گزارش یک جشن!

٩٦/٠٢/٠٧
نگاهی‌دقیق تر به مناظرات زنده تلویزیونی که بدون شک مهم ترین و اثر‌گذار‌ترین فعالیت تبلیغاتی نامزد‌های

خان مناظرات

٩٦/٠٢/٠٧

مناظره‌های انتخاباتی در دیگر کشورها چطور برگزار می‌شود؟

٩٦/٠٢/٠٧
تبلیغات
تبلیغات