اين فيلم‌ها را ببينيد
پيشنهاد‌هاي سينمايي 30‌جيم‌نمانويس

اين فيلم‌ها را ببينيد

نویسنده :

اگر دوست داريد در تعطيلات نوروز فيلم‌هاي خوبي ببينيد و از تعطيلات‌تان و فيلم‌ها به اندازه کافي لذت ببريد اين ليست را از دست ندهيد. همه فيلم‌هاي اين ليست جديد نيستند ولي هر کدام‌شان دليلي براي معروف شدن و دليلي براي ديده شدن دارند.
اختراع دروغ

ريکي گروايس و متيو رابينسون

بازيگران: ريکي گروايس، جنيفر گارنر، جونا هيل

فرض کنيد در دنيايي بدون دروغ زندگي مي‌کنيد که مردم در آن هميشه احساس واقعي خود را بر زبان مي‌آورند و اگر به کسي که تمام عمر تو را مي‌شناخته بگويي اسمت به جاي مارک، تام بوده، بي برو برگرد قبول مي‌کند و تازه مي‌گويد چقدر اسم تام بهت مي‌آيد. حال در چنين شرايطي، قهرمان قصه ما، مرد چاق و دست و پاچلفتي است که به سلاح دروغ مجهز است. ديگر خودتان تصور کنيد با چه فيلمي طرفيد.
سقوط

تارسم سينگ

بازيگران: لي پيس، کاتينکا اونتارو

برنده خرس کريستال از جشنواره برلين

نگذاريد اسم فيلم شما را به اشتباه بيندازد. تماشاي اين فيلم مثل لذت لم دادن زير پتوي گرم در برابر بخاري توي يک هواي سرد زمستاني و گوش دادن به قصه‌هاي هزار و يک شب و خيال‌پردازي هاي بعدش است. فيلمي از يک فيلم‌ساز هندي‌تبار به نام تارسم سينگ که با دو فيلم قبلي خود توجه ديويد فينچر و اسپايک جونز را جلب کرد تا فيلم سوم او را تهيه کنند. يک عنوان‌بندي بسيار قوي، بازي‌هاي خوب و شخصيت‌پردازي‌هاي ملموس و فضاسازي‌هاي خيره‌کننده تصويري که به نوعي امضاي کارگردان در تمام فيلم‌هايش محسوب مي‌شود و آن حس خوب اميد به زندگي که تا چند روز بعد مي‌تواني مزمزه‌اش کني، همه و همه باعث مي‌شوند همين الآن دوباره وسوسه شوم بروم فيلم را براي بار n‌ام ببينم.
نيکولا کوچولو

لارنت تيرارد

بازيگران: ماکسيم گودارت، والري لامرسيه، کد مارد

کساني که با سري کتاب‌هاي نيکولا کوچولو زندگي کرده و پاي کاريکاتورهايش از شدت خنده مشت به زمين کوبيده بودند، نگران بودند که نکند اين شاهکار مشترک گوسيني و سامپه در عرصه سينمايي حرفي براي گفتن نداشته باشد و آن‌طور که بايد و شايد جذاب از کار درنيايد. ولي لارنت تيرارد با انتخاب خوب بازيگران فيلم و نيز فيلم‌نامه اقتباسي بسيار خوب از روي داستان‌ها، توانسته اثري قابل قبول و فرح‌بخش براي تمام اعضاي خانواده و تمام سليقه‌ها فراهم کند که ديدن چند باره‌اش هم آدم را خسته نمي‌کند. مخصوصا ديدن فيلم را به دانش‌آموزان و معلمان توصيه مي‌کنم که بدانند آسمان همه جا همين رنگ است و فرانسه و ايران ندارد. جنس روابط بچه‌ها با يکديگر و با مدير و ناظم و معلم تا حدود زيادي از جنس روابط خودمان است.
10 چيز در وجود تو که از آنها متنفرم

گيل جانگر

بازيگران: جوليا استايلز، هيث لجر، جوزف گوردون لويت

مي‌توان گفت اين فيلم به نوعي جزو کلاسيک‌هاي ژانر تين‌ايجري محسوب مي‌شود که بعد از گذشت 13 سال همچنان طراوت و تازگي خودش را حفظ کرده و براي مخاطب امروزي هم جذاب خواهد بود. جدا از جذابيت‌هاي خود فيلم که در فضاي سرخوشي دوره دبيرستان و رقابت‌هاي آن مي‌گذرد، ديدن جوزف گوردون لويت در سن 18 سالگي و در نقش يک بچه دبيرستاني براي ماها که حالا او را در بزرگسالي و در نقش جدي آرتور درفيلم تلقين ديده‌ايم، خالي از لطف نيست. براي کساني هم که تا قبل از شواليه تاريکي هيث لجر را نمي‌شناختند، ديدن بازي خوب و روان او در اين فيلم جذاب خواهد بود. در سال 2010 از روي اين فيلم، يک سريال تلويزيوني هم ساخته شده است.
پرستار بتي

نيل لابوت

بازيگران: رني زلوگر، مورگان فريمن، کريس راک، گرگ کيني ير

بتي سايزمور عاشق يکي از سريال‌هاي آبکي تلويزيوني به نام دليلي براي عشق است که ماجراهايش در يک بيمارستان مي‌گذرد و نقش اول آن هم يک دکتر متخصص قلب است. بتي هم هميشه دوست داشته پرستار شود، ولي به‌خاطر موقعيت شغلي شوهرش که آدم بسيار بي‌خودي است، بي‌خيال آرزوهايش شده است. يک شب که بتي با سرخوشي مي‌خواهد سريالش را ببيند ناخواسته شاهد يک جنايت هولناک شده و چنان شوکي به او دست مي‌دهد که براي فرار از واقعيت، داستان سريال را جايگزين زندگي واقعي خود مي‌کند و راه مي‌افتد تا جناب دکتر قهرمان سريال را پيدا کند. جنايتکاران هم که فهميده‌اند بتي صحنه قتل را ديده، در صدد تعقيب او برمي‌آيند. اين فيلم در جشنواره کن، برنده جايزه بهترين فيلم‌نامه شد و رني زلوگر هم گوي طلايي بهترين بازيگر نقش اول زن را براي اين فيلم گرفت. فيلم، دوبله فارسي بسيار درخشاني دارد که لذت تماشايش را دوچندان مي‌کند.
ماهي بزرگ

تيم برتون

بازيگران: ايوان مک گرگور، آلبرت فيني، بيلي کراداپ

اين فيلم در رتبه 218 ليست برترين فيلم‌هاي تاريخ سينما در سايت imdb.com قرار دارد. داستان راجع به مردي خيال‌پرداز و قصه گوست که همه وقايع زندگي خودش را به نحوي در دل داستان‌هاي خيال‌انگيز و رومانتيک پيچيده که تشخيص حوادث واقعي از بين ماجراهاي خيالي، براي پسرش بسيار دشوار شده و مي‌خواهد هر طوري هست حقيقت را در مورد پدرش بفهمد. آلبرت فيني در نقش مردي که از طريق داستان، هيجان مضاعفي را به حوادث عادي زندگي خودش تزريق مي‌کند فوق العاده ظاهر شده و ايوان مک گرگور در نقش جواني‌هاي او يکي از به يادماندني‌ترين نقش‌آفريني‌هاي خود را ارائه کرده است. تيم برتون هم که

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
مینیمال

برای «حمل بر خودستایی» سالم کسی هست؟

٩٦/١٠/٢١
چطور امن ترین فیلترشکن های دنیا به همه اطلاعات ما دسترسی دارند؟

#How_VPN_Works?

٩٦/١٠/٢١
شگرد

چند راهکار برای افزایش سرعت اینترنت ‌همراه

٩٦/١٠/٢١
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

10 ساله بودیم وقتی 10 سالگی مد نبود!

٩٦/١٠/٢١
پایان نامه

حل‌کننده کی بودی؟!

٩٦/١٠/٢١
حکایت هفته

اندر حکایت استادنا و ماجرای مرغ و تخم مرغ

٩٦/١٠/٢١
چهره هفته

از کرامات شیخ ما این است...

٩٦/١٠/٢١
یادداشت

در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم

٩٦/١٠/٢١
تلگجیم

تلگجیم 520

٩٦/١٠/٢١
یادداشت

رویاهایم را بلعید!

٩٦/١٠/٢١
«محسن اسلام‌زاده» مستندسازی که برای دانستن و فهمیدن، به قلب طالبان می‌زند

تنهای تنهای تنها

٩٦/١٠/٢١
ناصرخان اکتور سینما

همه دست‌ها رو دکمه!

٩٦/١٠/٢١
درباره «موج نو» سینمای رومانی که سال‌هاست سهم قابل توجهی از جوایز جشنواره‌ها را به خود اختصاص می‌دهد

تجربه زندگی در کالبد دیگران

٩٦/١٠/٢١
آنتن

ماجرای یک آفتابه‌ای‌ها و دو آفتابه‌ای‌ها در جیم!

٩٦/١٠/٢١
یادداشت

نخبه‌کشی سفید

٩٦/١٠/٢١
جارچی

جارچی 520

٩٦/١٠/٢١
دات کام

بهترین نقطه آنتن‌دهی wifi کجاست؟

٩٦/١٠/٢١
درباره مهم‌ترین عوامل موفقیت این روزهای استقلال با مربی آلمانی

شفر، شیره!

٩٦/١٠/٢١
نکاتی خواندنی درباره «ویلفردو لئون» که گران‌‍‌‌ترین والیبالیست سال 2017 جهان شد

شاه شیرهای دنیا!

٩٦/١٠/٢١
جانونی

خوردن به سبک ایرانی- فرانسوی

٩٦/١٠/٢١