همکلام با هنرمندان دربــاره امام رضا (ع)

همکلام با هنرمندان دربــاره امام رضا (ع)

نویسنده : مریم ضیغمی

سه شنبه‌اي كه گذشت، میلاد امام رئوف حضرت

 علی بن موسی‌الرضا (ع)

بود،به سراغ هنرمندان رفتیم تا با آن‌ها درباره امام رضا (ع) و زیارت ایشان همکلام شویم


پدر محمد رضا گلزار

پسرم معتقد است هر چه دارد از لطف آقاست

به مناسبت میلاد امام رضا (ع) به سراغ هنرمندان زیادی رفتیم تا بدانیم چه شد که والدین‌شان نام رضا را برای آن‌ها انتخاب کردند، اما بیشتر پاسخ‌ها تکراری شد تا این‌که ایده جدیدی به ذهن ما خطور کرد، گفت‌وگو با پدر یکی از سوپراستارهای کشور که نامش رضا است. مهندس گلزار پدر محمدرضا گلزار پیشنهاد ما را بزرگوارانه پذیرفتند تا در یکی از معدود گفت‌وگوهای رسانه‌ای خود با ما همکلام شوند، مهندس گلزار می‌گوید: «من دو پسر به نام‌های علیرضا و محمدرضا دارم و به دلیل ارادت و علاقه مان به آقا علی ابن موسی الرضا (ع) نام فرزندانمان را رضا گذاشتیم. پدر این ستاره سینما ادامه می‌دهد: خانواده ما از ابتدا به آقا اعتقاد داشت، به‌طور مثال محمدرضا که به مدت یک سال در دبی اقامت کرده بود، قبل از انتخابات به ایران بازگشت و جالب است بدانید که به دلیل علاقه‌اش به آقا از دبی مستقیم به مشهد سفر کرد و بعد از زیارت امام هشتم (ع) به تهران آمد. مهندس گلزار می افزاید: رضا هرچند وقت یک بار به زیارت آقا می آید چون معتقد است هر چه دارد از کرم و لطف آقاست. وی تصریح می کند: در حال حاضر من نیز در مشهد مشغول کار هستم و برای زائران امام هشتم پروژه بسیار بزرگی را اجرا می‌کنم که انشاا... از طرف خانواده‌مان به یادگار بگذاریم.


عباس غزالی

امام رضا(ع) صدایم را شنید

«عباس غزالی» بازیگر سریال‌های «وضعیت سفید» و «مادرانه» هم زمان با ولادت آقا علی ابن موسی الرضا(ع) به بیان خاطراتی از حاجت گرفتنش از حضرت پرداخت که از نظر می‌گذرانید: 7 سال پیش نذری کردم که برآورده شد و از آن سال تا به حال نذر دارم که هر ساله در لحظه سال تحویل حرم آقا باشم و خدا را شکر 7 سال است نذرم را ادا کرده‌ام و امیدوارم تا آخر عمر این اتفاق بیفتد. وی ادامه داد: اگر سر صحنه فیلمبردار و هر جایی باشم آن زمان را خالی کرده‌ام و همه جا می‌گویم باید کارم را طوری هماهنگ کنند که لحظه سال تحویل حرم باشم و به مشهد می‌روم بعد از سال تحویل چند ساعتی حرم هستم و به راز و نیاز می‌پردازم و سپس بازمی‌گردم. بازیگر سریال‌های «وضعیت سفید» و «مادرانه» افزود: البته این را بگویم که یک روز در زندگی‌ام اتفاقی افتاد که گره کوری برایم بود و فکر می‌کردم که این گره باز شدنی نیست اما در یکی از سفرهایی که با گروه تئاتر «یتیمان کوفه» به مشهد داشتیم یکی از دوستانم گفت از آقا طلب کن تا مشکلت را حل کند.  به هر صورت وقتی به حرم آقا مشرف شدیم با تمام وجود و خالصانه از ایشان خواستم گره کور زندگی‌ام را حل کند. «غزالی» ادامه داد: در راه بازگشت به تهران در قطار بودم که تلفنی به من شد که متوجه شدم مشکلم حل شده است و امام رضا(ع) صدایم را شنید و با خود عهد کردم نذرم را تا آخر عمر ادا کنم.


علی درستکار

با قطار‌هاى ارزان قيمت به مشهد سفر مى‌كرديم

علی درستکار  در رشته الهیات و ارتباطات تحصیل کرده سال‌هاست در برنامه‌های تلویزیونی اجرا دارد. ولادت آقا علی ابن موسی الرضا (ع) بهانه گفت‌وگوی ما با وی شد. درستکار می‌گوید: به خاطر دارم دوران کودکی برای نخستین مرتبه به اتفاق پدر و مادرم به مشهد سفر کردم و ازدحام جمعیت و شوق زائران حرم آقا در ذهنم نقش بسته است. خیلی کوچک بودم و پدرم مرا روی دوشش می‌گذاشت تا دستم به ضریح برسد. هنگامی که به زیارت می‌رفتیم پدر می‌گفت برای خود، برادر، دوست، پدر و مادر، مردم و مؤمنان دعا کن. گاهی اوقات پدرم هم ما را در گوشه‌ای از حرم آقا می گذاشت و خودش به زیارت می رفت، یادم است که یک مرتبه هر چه منتظر پدرم ماندم نیامد بنابراین به این سو و آن سو رفتم و در حرم گم شدم، وقتی پدر را پیدا کردم با دیدنش گریه عجیبی کردم و هیچ زمان این تصویر از ذهنم پاک نمی‌شود. وی ادامه داد: پدرم کارگر راه آهن بود و در دوران کودکی با قطارهای نیمکتی پر از سوراخ موش و آشغال به مشهد سفر می‌رفتیم و همه لوازم لازم هم چون کاسه، بشقاب و سفره با خود حمل می‌کردیم و در زائرسراهای ارزان قیمت مشهد اقامت می‌کردیم.


امیر حسین مدرس

معنویت حرم آقا علی ابن موسی الرضا(ع) اندازه ندارد

«امیر حسین مدرس» را همه به عنوان مجری، بازیگر، شاعر، نویسنده و البته خواننده می‌شناسند. او تاکنون در سریال‌های «یوسف پیامبر»، «راستش را بگو» و «خاطرات مرد ناتمام» نقش آفرینی کرده است. به بهانه ولادت امام هشتم (ع) با این هنرمند گفت‌وگویی انجام دادیم: مدرس به خبرنگار گفت: اقوام ما در مشهد و تربت حیدریه زندگی می‌کنند و اگر اوقات فراغتی باشد به دلیل علاقه‌ام به مشهد و زیارت امام رضا (ع) و دیدار اقوام و دوستان سفرهایی به مشهد دارم. فضای معنوی مشهد در مقیاس نمی گنجد که بخواهیم بگوییم که چه قدر مشهد معنوی است، چون این فضا معنوی هست مهم این است که از معنویت موجود چه قدر بتوانیم استفاده کنیم. ظرف‌ها محدود است والا معنویاتی که در حرم حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) وجود دارد قابل شمارش نیست و اندازه ندارد. فقط می‌ توانم بگویم هر چه دارم و هر چه اکنون هستم از لطف حضرت امام رضا(ع) است و اگر موفقیت و توفیقی است همه از جانب لطف علی ابن موسی الرضا(ع) است.  

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
چهره هفته

شهردار تهران

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧