بازیکنى غیرنجومی با قراردادى نجومی!
چهره هفته

بازیکنى غیرنجومی با قراردادى نجومی!

نویسنده : مهدی اعتمادی

نام: گرت فرانک بیل

متولد:  ۱۶ ژوئیه ۱۹۸۹ ‏(۲۴ سال)

زادگاه: کاردیف، ولز

باشگاه‌ها: ساوت همپتون (40بازی)، تاتنهام (146 بازی)، رئال مادرید

گرت بیل را خیلی‌ها می‌شناسند؛ از بازی‌های فوق العاده‌اش در تاتنهام و با ضربات ایستگاهی زیبایش که می‌تواند کابوس هر دروازه‌بانی باشد. اما از همین یکی دو هفته پیش، «بیل» را بیشتر از این‌که به وسیله مهارتش در پا به توپ شدن بشناسند، با لقب و ویژگی دیگری خواهند شناخت؛ گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال! شاید باورش سخت باشد که «بیل» در رده‌بندی نفسگیر مبلغ قراردادها، حالا بالاتر از فوق ستاره‌ای مثل کریستیانو رونالدو قرار بگیرد اما امضاي قراردادي 6 ساله به ارزش 85/3 ميليون پوند و انتقال وی از تاتنهام انگليس به قوهای سفید اسپانيا، شما را وادار به باور این حقیقت می‌کند. پيش از «بیل»، رونالدو اين عنوان عجیب و غریب را در اختيار داشت، آن‌جا که در سال 2009 با 80 ميليون پوند از منچستر به رئال منتقل شده بود!

آغاز ستاره

«گرت بیل» فوتبال حرفه‌ای را از ساوت‌همپتون و با بازی در خط دفاعی آغاز کرد و تبحر خاصی در اجرای ضربات آزاد داشت. با آغاز تغییر باشگاه و حضور در «اسپرز» در سال ۲۰۰۷، با تغییر مدیریتی و تاکتیکی او بیشتر به یک بازیکن تهاجمی تبديل شد تا جایی که  بزرگان فوتبال او را به عنوان یک مهاجم با سرعت فوق‌العاده، با توانایی بالای عبور از حریف، شوت‌زنی دقیق با پای چپ و ویژگی‌های فیزیکی استثنایی توصیف کرده‌اند. نقطه اوج بیل، بازی تاتنهام در مقابل اینتر میلان در لیگ قهرمانان اروپا و فصل 2009-2010 بود که در آن بازی تاتنهام ۴-۳ شکست خورد اما آن‌چه از این دیدار بیش از همه در یادها ماند، هت‌تریک فوق‌العاده بیل بود. اما تاتنهام این روزها برای او کوچک شده بود، آن‌قدر که وادارش کرد تا به اتاق مالک باشگاه تاتنهام، «دنیل لوی» برود و ثابت کند در جدایی از تاتنهام مصمم و جدی است.

قرارداد نجومی آقای گران!

مبلغ قرارداد «بیل» اولین حاشیه حضور او در رئال‌مادرید را رقم زد؛ تا آن‌جا که سایت‌های منتقد را تشویق به محاسبه ميزان دستمزد او در هر دقيقه، روز، هفته، ماه و سال کرد! طبق این آمار، «بیل» دستمزد ساليانه برابر 15 ميليون و 600 هزار پوند دریافت می‌کند که به عبارتی می‌شود يک ميليون و 200 هزار پوند برای یک ماه، 300 هزار پوند برای یک هفته، 42 هزار و 857 پوند برای یک روز و 34 پوند برای هر دقیقه! این ارقام آن‌قدر نجومی بود که علاوه بر گرد شدن چشم‌های شما، صدای «مسوت اوزیل»، «کریم بنزما» و «آنخل دی ماریا» را هم درآورد! البته در این بین طرفداران دوآتشه تاتنهام هم بیکار نبودند و درست همان زمان که زمزمه‌های جدایی بیل به گوش می‌رسید، وی چندین‌بار از طریق تلفن به مرگ تهدید شد؛ اقدامی که باعث به خدمت گرفتن 2 بادی‌گارد توسط وی شد.


در رئال، رونالدو رئيس است

«پيوستن به رئال، براي من تعبير يک رويا بود. اميدوارم که بتوانم به تيم کمک کنم تا بتواند اين فصل براي دهمين بار قهرمان اروپا شود. به نظر من، رونالدو بهترين بازيکن دنياست. حضور او نقش مهمي در تصميم من براي پيوستن به رئال داشت. بازي کردن در کنار او يک افتخار است.» این‌ها سخنان «بیل» بود که همان ساعات اولیه حضورش در رئال، به خبرنگارها گفت. او به رئال نیامده است تا بجنگد، حتی قصد ندارد سر زدن ضربات آزاد و پنالتی با رونالدو رقابتی داشته باشد: «زدن پنالتي‌ها و ضربات آزاد؟ در رئال، رونالدو رئيس است. بايد ببينيم او چه مي‌گويد!»


گرت، مرد خانواده!

براساس شیطنت همیشگی‌مان در ستون چهره‌ها، خیلی گشتیم تا بتوانیم مچ آقای بیل را بیرون از زمین بازی بگیریم اما مثل این‌که او بچه مثبت‌تر از این حرف‌هاست، بدون کوچکترین حاشیه‌ای بیرون از مستطیل سبز؛ موضوعی که گزارش نهایی رئال مادرید هم آن را تائید می‌کند. در این گزارش آمده: «بیل هرگز در زندگي‌اش خارج از زمين فوتبال فردي پر حاشيه نبوده و به نظر مي‌رسد اين بازيکن جوان به اصول اخلاقي و ورزشکاري پايبند است. اولويت‌هاي گرت بيل فوتبال و خانواده‌اش است و طی سال‌های اخیر، به هيچ وجه در خوش‌گذراني‌هاي شبانه شرکت نکرده است.»‌

نظرات کاربران
کد امنیتی