روزمره آنلاین
روزمره آنلاین

روزمره آنلاین

نویسنده : نرگس رضاپور

مقدمه

 کتاب وبلاگ 

ارزش وبلاگ‌ها گاهی آن‌قدر بالا می‌رود که برای دنیای حقیقی کتاب می‌شود. تا به حال در همین ستون وبلاگ‌های زیادی را معرفی کردیم که بعد از چندسال به روزرسانی، به فرم کتاب‌ به چاپ رسیده‌ است. این که در دنیای حقیقی بازار فروش کتاب‌هایی که از دنیای مجازی آمده‌اند، چگونه است؟ بحث مفصلی می‌طلبد، اما نفس این اتفاق علاوه بر این‌که ظرفیت بالای وبلاگ‌نویسی را می‌رساند. پل رابط ماندگاری بین دنیای مجازی و حقیقی می سازد. 

ازوبلاگ « افکار افسارگسیخته»

 یک نصف شب رویایی!

نصفه شب با احساس قلقلکی در صورت چشم باز می‌کنید و یک عدد سوسک سیاه گــــنده رو فیس‌در‌فیس خود می‌بینید! دقیقا نشسته بین دو ابروهای‌تان (که حالا خدا کند در حال تخم‌گذاری نباشد!) اوج فاجعه این‌جاست که وقتی با صدایی خفه جیغ زديد و از جا پریدید دیگر سوسک را نبینید و یک ساعت دنبالش بگردید که: سوسک‌جان! سوسک عزیز... کجایی بکشمت... عزیزم؟ و هیچی دیگه! لنگ‌های شلوار محترم رو محکم کرده و ملحفه‌ام رو عین کفن دور خود پیچیده‌ام و تمام شب آماده باش هر گونه قلقلکی بودم که هوار بزنم !

از وبلاگ « تا شقایق هست»

 باور نـمی‌کنـم ...

خـالـق نظـم دانـه‌هـای انـار، زنـدگـی مـرا بـی‌نظـم چیـده باشـد…

از وبلاگ «عروسک مستانه»

 پیشونی
میگه خوش به حالت مژه‌هات بلندن... میگم مژه‌های من مال تو... پیشونی بلندت مال من... آدم اگه پیشونی نداشته... بخت و اقبال نداشته باشه... از چارچوب در و درخت انجیر توی باغچه هم ضربه می‌خوره....آدما که بماند!
از وبلاگ «دست نوشته یک دانشجوی فنی»
 زندانی حجاب
اردوی اتحادیه بین‌المللی امت واحده هم تموم شد. یکی از زندانیان سیاسی جمهوری آذربایجان را دعوت کرده بودند. فقط 19 سال داشت. در مبارزات و تظاهرات اخیر مردم مسلمان جمهوری آذربایجان در محکومیت حجاب گرفته بودنش و انداخته بودنش زندان، فقط 2 روز بود که آزاد شده بود ولی خودش را فوري به ایران رسانده بود برای شرکت در این اردو. گفت 300 نفر از رهبران و بزرگان مبارزه با ممنوعیت حجاب هنوز در زندانند و 3 نفر هم شهید شدند. با اصرار زیاد قبول کرد فهرست اسامی آن‌ها را برایم ایمیل کند.
از وبلاگ «آخرین سیب»
 نقش طولانی
فکر می‌کنم می‌بینم زن‌هایی که در محیط‌های مردانه‌تر کار می‌کنند و با مردهای زیادی سر و کله می‌زنند کارشان سخت‌تر است. چرا؟ چون این مردهای مقابل‌شان انسان‌های دو نقشی نیستند.90درصد زندگی‌شان را کارشان تشکیل داده. هنگام غروب که خانه می‌رسند نقش‌شان تمام شده. فوقش کمی کار خانه انجام می‌دهند که لابد بین آن هم ذهن‌شان درگیر کارشان است. اما زن‌های همکارشان چه؟ آن‌ها خانه که می‌روند تازه درگیر دغدغه‌هاشان می‌شوند. این‌که این یکی را کدام مهد بفرستندش. این‌که با ریاضیات بد آن یکی چه کار کنند. این‌که لباس‌های همسرشان مناسب است؟ مواد غذایی 
توی فریزرشان باید شارژ شود. برنامه مهمانی دادن‌شان باید تنظیم شود. به عالم و آدم باید تلفن بزنند و احوال بپرسند و سنگ صبور شوند مبادا کسی دلخور شود. نقش خانم‌ها در خانه‌هایشان خیلی طولانی‌تر است. خیلی مفصل‌تر است. خیلی پیچیده‌تر از این است که صبح فردا که دوباره سر کار حاضر می‌شوند یادشان رفته باشد دنیایشان چه قدر شلوغ است و غرق شوند توی نقش کارمندی که یا به کار فکر می‌کند یا فوق فوقش برنامه مسابقات فوتبال!
معرفي وبلاگ
http://www.akharinsib.blogfa.com
 از نشان من بپرس
« این هفته وبلاگ یک معلم را معرفی می‌کنیم که با اسم مستعار سیب کال می‌نویسد. «ازنشان من بپرس» دسته‌بندی موضوعی ساده‌ای دارد و در سه عنوان معلوم نوشت، مجهول نوشت و معلم نوشت خلاصه شده است. از سال 89 مرتب به روز رسانی و آمار بازدید و نظرات خوب و قلم گیرایی دارد و در معرفی خودش گفته «مادرم می‌گوید بوی سیب می‌دادی پس نامت را سیب گذاشتیم. حالا با این‌که این همه سال گذشته من هنوز سبز سبزم. کال و ترش. هرچه بهار می‌رود و می‌آید من هنوز روی شاخه‌ام. اما بالاخره فصل رسیدن من هم خواهد آمد. آن روز...»
نظرات کاربران
کد امنیتی
T_babaei
T_babaei
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
منم یک وبلاگ تازه تاسیس دارم هنوز پر و پیمون نشده اما خب دوسش دارم :) اگر وقت کردید خوشحال میشم معرفیش کنید. http://tbabaei.blogfa.com/ روزگار زعفرونی