بچه‌های لواسون با رالی ایرانی در مسیر شکرستان برای خوردن  شام ایرانی!   بعد از مدتی که
شبکیه

بچه‌های لواسون با رالی ایرانی در مسیر شکرستان برای خوردن شام ایرانی! بعد از مدتی که

نویسنده : سید مصطفی صابری

بعد از مدتی که شبکه نمایش خانگی با رکود نسبی مواجه بود، مدت کمی است که این رسانه محصولات متفاوت و جدیدی را ارائه کرده است. هر چند هنوز بسیاری از مخاطبان این رسانه منتظر توزیع ادامه سریال «قلب یخی» هستند و انتظارشان دارد طولانی میشود، چند اتفاق خوب افتاد. 

 

شکرستان از راه رسید

اگر در تعطیلات نوروزی سالهای اخیر به هر دلیلی موفق به تماشای مجموعه «شکرستان» نشدید یا دوست دارید این پویانمایی شیرین که داستانهایش برگرفته از حکایتهای قدیمی است و شکل و شمایل جالبی هم در حرکت شخصیتها، طراحی اشیا و دوبله و... دارد را ببینید، بدانید و آگاه باشید شکرستانیها به شبکه نمایش خانگی آمدند. اولین مجموعه شکرستان ویژه شبکه نمایش خانگی سال گذشته مجوز گرفته و با تاخیر نسبت به آنچه تصور میشد مدتی است با آیتمهایی مثل چلو مرغ پرنده، تاجر طماع، خر برفت، سلطان موشها و... در 75 دقیقه با قیمت 3 هزار تومان توزیع شده است. در ضمن بد نیست بدانید موارد بسته اخیر تولید سال 89 و به کارگردانی بابک نظری و سعید ضامنی هستند. البته شکرستان هم مثل کلاه قرمزی مخاطبان زیادی بین بزرگسالان دارد اما میتواند یک گزینه مناسب و شیرین و در عین حال متناسب با فرهنگ کشورمان برای کودکان باشد. 

بچه سوسولهای لواسون!

فیلم ویدئویی «بچههای لواسون» به کارگردانی احمد توکلی و حضور شاهرخشاهی، سحر قریشی، مهدی ماهانی، سیاوش مفیدی، مهدی سلوکی و... قصه خواننده محبوبی است که ناراحتی قلبی دارد، ترکیبی از سینمای قبل از انقلاب با سینمای هند و خلاقیتهای داخلی و... خلاصه اگر فکر میکنید به سیاوش مفیدی (بازیگر خنده بازار) نقش جدی میآید و مهدی سلوکی هم میتواند در فیلمی نقش دکتر را بازی کند، شاید با این فیلم مشکلی نداشته باشید، اما ما از همین حالا پایمان را از این ماجرا میکشیم بیرون که نگویید نگفتیم فیلم چیز خاصی نیست.

 

شام ایرانی با خنده اضافه!

سری جدید «شام ایرانی» هم چند روزی است وارد شبکه نمایش خانگی شده است. هر چند اصل ایده چنین برنامه چندان بکر و تازه نیست و سری قبل هم که کار بیژن بیرنگ بود به همین دلیل و همینطور قیمت بالای محصول چندان جدی گرفته نشد، اما باید اعتراف کنیم سری جدید البته در قسمت اول به مراتب بهتر از برنامه بیرنگ است. حداقل ماجرا این است که از مزهپرانی خود بیرنگ ضمن مسابقه خبری نیست و همهچیز به خلاقیت خود چهرهها واگذار شده است. میزبان شب اول امیرحسین رستمی است و مهران غفوریان، کامبیزدیرباز و حمیدعسگری هم دیگر شرکت کنندگان هستند. البته بد نیست بدانید در این برنامه ایده تازهای تزریق نشده اما نمکپرانیهای غفوریان باعث شده اثر شیرین باشد. کامبیزدیرباز که از ابتدا فقط به غفوریان میخندد، امیرحسین رستمی به خندههای دیرباز میخندد و چهره اخموی خواننده جوان کشور حمید عسگری است که بدجوری وصلهنچسب این گروه خلاق، شیرین و در عین حال سرخوش است.    

 

دور اول رالی به خط پایان نرسید

شاهکار تازه شبکه نمایش خانگی «رالی ایرانی» است؛ همان برنامهای که حتماً در ماههای اخیر تصاویر پشت صحنهاش را در فضای مجازی زیاد دیدهاید. ماجرا از این قرار است که 6 هنرمند سینما و تلویزیون در 3 گروه 2 نفری به جستوجوی گنجی 20 میلیون تومانی میروند و فرزاد حسنی هم مجری و داور ماجرا است. کل ماجرای رالی در 3 روز اتفاق میافتد و قرار است ما برای تماشای این 3 روز هر بار 3 هزار تومان بدهیم تا یک بخش 90 دقیقهای از مسابقه را ببینیم. طراح و تهیهکننده برنامه سعید ابوطالب کارگردان و مستندساز کشورمان است که مدتی در عراق به همراه سهیل کریمی اسیر آمریکاییها بودند و بعدش هم یک دوره نماینده مردم تهران بود و لذا با این سوابق تولید برنامهای صرفاً با رویکرد سرگرمی که در مواردی مقداری مبتذل هم میشود از ایشان بعید بود. کارگردان اثر هم آرش معیریان است که با ساخت فیلمهایی مثل «کما» و «شارلاتان» معرف حضورتان هست. در قسمت اول این برنامه که تازه عرضه شده عوامل مقداری هیجان کاذب تزریق میکنند اما برنامه نه ایدههای تازه «شوخی با ستارگان» را دارد نه شیرینی «شام ایرانی» را، لذا احساس میشود حداقل بر مبنای آنچه در قسمت اولش دیدیم از این دو رقیب دیگرش باز بماند. لازم به توضیح است که هر 3 این برنامه در تلاش هستند تا با استفاده از جذابیت ستارهها و ارائه تصویر تازهای از آنها، مخاطب را سرگرم کنند. راستی در رالی ایرانی محمدرضا فروتن و سیروان خسروی در یک گروه، نیما فلاح و سحر ولد بیگی در یک گروه و الناز شاکردوست و بهنوش بختیاری در یک گروه حضور دارند. در ضمن برنامه بنا به ادعای تهیه کننده ممیزیهایی (سانسورهایی) هم داشته است.    

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
@@@***@@@
@@@***@@@
٩٢/٠٥/٠٦
١
٠
قبول ندارم شوخی های اقای بیرنگ خیلی هم قشنگ است
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
درباره مهم ترین تکنولوژی روز یعنی دستیارهای شخصی که در حال تبدیل شدن به انسان اند

#virtual_asistant

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧