متولد کاشان بزرگ شده تلویزیون!
گفت و گو با علی ضیا مجری برنامه «ویتامین 3» که اجرا را به بازیگری ترجیح می دهد

متولد کاشان بزرگ شده تلویزیون!

نویسنده : مریم ضیغمی

مصاحبه آنطور که میخواستم در نیامد چرا که ماهها تلفن همراهش را میگرفتم تا بتوانم درباره اجرای خوبش در برنامه «ویتامین 3» صحبت کنم اما «علی ضیاء» پاسخ تلفنش را نمیداد. ارسال پیامکهای متعدد هم در این چند ماه بینتیجه بود؛ تا اینکه یاد «علی زاهدی» تهیه کننده این برنامه افتادم. خلاصه بعد از تماس زاهدی و سفارش ایشان، بالاخره «ضیا» پاسخ داد و گفت که امسال تصمیمی برای مصاحبه نداشتم و چون شما علی زاهدی را واسطه قرار دادید به سؤالاتتان پاسخ میدهم. در این گفتوگو سؤالاتی درباره خط قرمز و اجرای برنامه زنده و کنترل میهمانان پرسیدم که از پاسخ به آنها طفره رفت و گفت نمیخواهد پاسخی به آنها بدهد! شاید علت اینکه علی ضیاء اجرا در سیما را به کارهایی مثل بازی در سینما ترجیح میدهد این است که امکان نداشت با بازی در سینما یا تلویزیون چنین شهرت و محبوبیتی به هم بزند، در حقیقت علی ضیاء از جوانی در تلویزیون هم بزرگ شده، هم بزرگش کردند.  

 

علی ضیا بعد از اجرایهای مختلفی همچون «نیمروز» این بار با اجرای متفاوت برنامه «ویتامین 3» در تلویزیون حضور دارد. از شکل گیری این برنامه صحبت کنید؟

 شکر خدا همه چیز آرام است. انشاء ا... روزهای خوبی برای همه بچههای «ویتامین 3» اتفاق بیفتد. من و علی زاهدی تصمیم داشتیم «نیمروز2» را با یکدیگر بسازیم، یعنی ایشان برنامه را تهیه و من اجرا کنم. طرح نیمروز به سمت وسوی «ویتامین 3» سوق داده شد و نامش را من به «علی زاهدی» پیشنهاد دادم و شکر خدا مقبول افتاد و تولید برنامه را با یکدیگر آغاز کردیم.

 «ویتامین 3» برنامهای شاد و متنوع است و صبحها بینندگان با تماشای برنامه و اجرای خوب شما انرژی میگیرند. طرح و ایده برنامه به خصوص برگزاری مراسم عروسی در روزهای پنجشنبه از کجا آمد؟

 خیلی از طرح و ایدهها را علی زاهدی میدهد؛ طرح برگزاری عروسی از سالهای گذشته در ذهن او بود و در برنامههای پیشینش انجام داده بود، اما این اتفاق برای نخستینبار به صورت واقعی این را مراسم در برنامه ما اتفاق میافتد و واقعی بودنش اهمیت پیدا کرده است. برنامه با هم فکری پیش میرود. آقای زاهدی به من لطف دارند و من اجازه اظهار نظر میدهد.

 میهمانان برنامه بر چه اساس و معیاری انتخاب میشوند؟

 در مورد عروسیها میهمانان با برنامه تماس میگیرند و درخواست میکنند مراسم عروسیشان در برنامه ما باشد و ما هم از آنها دعوت میکنیم. برای دعوت از بقیه میهمانها ما یک گروه هماهنگی داریم که مهمانان را دعوت میکنند.

 بهترین برنامهای که در «ویتامین 3» اجرا کردید کدام بود؟

 شکر خدا همه برنامهها بهخصوص پنجشنبهها دلپذیر و فوقالعاده بود و راضی هستم. البته هفته اولی را که مراسم عروسی برگزار کردیم دوست دارم؛ همان برنامهای که «بهنوش طباطبایی» و «مهدی پاکدل» به برنامه آمدند. هنرمندان عزیز بدون هیچ چشمداشتی به برنامه ما میآیند و اتفاق فوقالعادهای است و از لطف این دوستان ممنونم.

 با توجه به اینکه میهمانان مختلفی در برنامه دارید و با برخی از مسئولان درباره شرایط حاکم بر موضوعات روز وارد بحث میشوید، نمیترسید که شما هم مانند برخی مجریان ممنوعالتصویر شوید؟

 شکر خدا مدیران به ما لطف داشتند و انتقادی خاصی از سوی آنها در مورد برنامه نداشتیم، یا اگر هم انتقادی صورت گرفته آقای زاهدی به ما انتقال ندادند! بهطور قطع او با توجه به سابقه چندین ساله کاریاش ممکن است خیلی از اتفاقها را به من منتقل نکند تا من بتوانم اجرایم را انجام بدهم. درباره موضوع ممنوع التصویری که اشاره کردید باید بگویم که انشاء ا... برای هیچ کدام از دوستانم این اتفاق نیفتد و ما هم تلاش میکنیم همیشه حرف مردم را بزنیم. به نظرم تا آنجایی که مجریان حرف مردم را بزنند هیچ زمان اتفاقی برای آنها نمیافتد.

 علی ضیاء اکنون زیاد توی چشم است، این زیاد دیده شدن بد نیست چرا که مخاطب دلزده میشود؟

 من برنامههای مختلفی اجرا نمیکنم و فقط اجرا «ویتامین 3» را بر عهده دارم و به هیچ کدام از مجریان عزیز هم پیشنهاد اجرای «ویتامین 3» نشده بود که بخواهم خدایی نکرده جای فردی را بگیرم. آنها کار خودشان را انجام میدهند و برنامههای مختلفی را دارند. حال آنها کار انجام میدهند و دیده نمیشود تقصیر من نیست، شاید برخی از برنامهها در زمانهای پیک و خوب هم پخش شود و مردم دوستش نداشته باشند، بنابراین من کاری نکردم که آنها نبینند. مجریان باید سعی کنند برنامههایی تولید کنند که مردم ببینند. اکنون همه مجریان مشغول کار هستند و برنامه خاص خود را دارند انشاء ا... برنامه آنها دیده شود.

 امسال برنامهای برای ماه مبارک رمضان دارید؟

 هنوز طرحی برای ماه مبارک رمضان نداریم. انشاء ا... اگر قسمت شود برنامهای را اجرا کنم.

 چه قدر سعی میکنید خودتان را به عنوان یک مجری بیطرف به مردم معرفی کنید و اظهارنظر شخصی نداشته باشید؟

 نمیدانم این جمله مال کیست؟! اگر این جمله هم جمله درستی هست شک دارم که یک مجری نباید اظهارنظر شخصی نکند! واقعیتش این است که خیلی از مجریان باید اظهارنظرهای شخصی داشته باشند. ببینید من در برنامه «ویتامین3» میگویم که طرفدار تیم پرسپولیس هستم و این اظهارنظر شخصی محسوب میشود و خیلیها میگویند که علی ضیا در برنامه دارد از تیم پرسپولیس حمایت میکند. معتقدم بیطرف و خنثی بودن در برنامه اتفاق خوبی نیست، چه کسی یک آدم خنثی را تأیید میکند، یک آدمی که بگوید همه چیز خوب است و من خنثی هستم و کار به کار هیچی ندارم فقط من باشم و اجرا کنم! معتقدم خنثی بودن خوب نیست همانطور که همه رسانههای دنیا یک طرفی را دارند. 

 زوج موفق علی ضیا و علی زاهدی سالهاست که با هم کار میکنند و به لحاظ دیدگاه بههم نزدیک هستند؛ فکر میکنید این همکاری تا چه زمانی ادامه پیدا کند؟

 علاقه مندم تا آخر عمرم با علی زاهدی کار کنم.

 نکته جالب توجه این است که شما روی آنتن خیلی اسم او را به میان میآورید و با او شوخی میکنید و بینندگان مشتاق هستند تا او را ببینند.

 آقای زاهدی حتماً باید اجرا کنند تا مردم او را ببینند (خنده).

 «ویتامین 3» تا چه زمانی روی آنتن است؟

 تا هر موقع که علی زاهدی صلاح بداند و نمیدانم تا چه زمانی آنتن به ما میدهند.

 علی ضیا در برنامه صادقانه حرفهایی میزند که برخی اوقات سوژه خبرنگارها شده است. دستتان در گفتن برخی سخنان و موضوعات باز است یا با برنامهریزی حرف هایتان را میزنید؟

 به طور قطع برای بیان هر سخنی از قبل فکر میکنیم و از پیش مشخص میشود که درباره چه چیزی حرف بزنیم. این عبارت «از پیش تعیین شده» واژه خوبی نیست، یعنی تاکید بر منفی بودن آن است، ولی از جنبه مثبت آن بسیار واژه فوقالعادهای است چون ما فکر و اندیشه میکنیم و از پیش مشخص میکنیم درباره چه چیزی حرف بزنیم. اتاق فکر داریم و مدتها گپ میزنیم که آیا موضوعی که میخواهیم مطرح کنیم جذاب هست یا خیر؟

 دلیل موفقیت و محبوب بودنتان بین مردم چیست؟ و این توانایی در اجرا و پتانسیل از کجا آمده است؟

 مردم به بنده لطف دارند و من هم انرژیام را از آنها میگیرم و به خودشان پس میدهم و این محبت مردم نیست بلکه دلیلش محبت و لطف خداوند نسبت به من است، چون من چیزی جز محبت و لطف خداوند ندارم.

 با توجه به محبوبیت و این که چهره جذابی دارید تاکنون پیشنهاد بازیگری داشتید؟ دوست ندارید بازیگر شوید؟

 پیشنهاد بازیگری داشتم ولی فعلا اجرا را ترجیح میدهم چون اجرا فضایی دارد که علاقهمند به فضای اجرا هستم. انشاء ا... هر چه در آینده خدا بخواهد و اکنون تمام قد درخدمت شبکه سوم سیما هستم.

 همه مجریان امضایی پای اثر خود دارند، یعنی جملهای را هر بار میگویند که متعلق به خودشان است شما چهطور؟ 

 من امضا زیاد دارم و جملههای بسیار در برنامه میگویم. سعی میکنم جمله بسم ا...  مال خودم باشد چون توکل به نام اعظم است. 

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
hossain_62
hossain_62
٩٢/٠٣/٠٩
٠
١
خانم ضیغمی شما چند بار برنامه ویتامن (( ث )) رو خودتون نگاه کردید؟؟؟؟؟؟!!!!
hossain_62
hossain_62
٩٢/٠٣/٠٩
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
٩٢/٠٣/١٢
٠
٠
lمصاحبه خوبی بود ممنون
پری_شاهی
پری_شاهی
٩٢/٠٣/١٤
٠
٠
خوب بود
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٣/١٥
٠
٠
بد بود
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
ساختنیجات

جالباسی، از تولید به مصرف

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧
چهره هفته

شهردار تهران

٩٧/٠٢/٢٧