خشت‌کج لژنشين‌ها
ماسون‌ها در تلاش براي تشکيلات فراماسونري

خشت‌کج لژنشين‌ها

نویسنده : مجید حسین زاده
از چند سال پيش که براي اولين بار کلمه فراماسونري را شنيدم هميشه دوست داشتم درباره اين تشکل، اطلاعات خوبي کسب کنم. هر روز با جست‌وجو در اينترنت و خواندن مقالات مختلف و حضور در جلسات اساتيدي در اين زمينه، با اهداف و ويژگي‌هاي اين تشکل بيشتر آشنا شدم. اين آشنايي تا حدي بود که هر چشمي را تک چشم و هر ستوني را آبليسک مي‌ديدم! به شدت دچار اين توهم شده بودم که اين تشکل نفوذ وسيعي در معماري ايران و جهان دارد. با گسترش آگاهي مردم درباره نشانه‌هاي اين تشکل، ديگر من تنها نبودم! حالا در اين نوشته مي‌خواهيم علاوه بر آشنايي با اهداف اين تشکل، با مفاهيم نشانه‌هاي آن‌ها بيشتر آشنا شويم و در پايان ببينيم آيا سال 2012 سال پايان جهان است يا اتفاقات ديگري پيش‌روي بشر است؟
معناي لغوي فراماسونري و اصطلاحات اين تشکيلات
اين تشکيلات و اعضاي آن نقش مهمي در طول تاريخ داشته ‌‌است اما هنوز بسياري از مردم توانايي پاسخ به چيستي اين فرقه را ندارند و تلاشي هم براي کسب اطلاعات دقيقي در اين‌باره نداشته‌اند. از لحاظ لغوي کلمه ماسون(mason) يعني بنا و فراماسون (freemason) يعني بناي آزاد. فراماسونري يک تشکيلات منظم جهاني است که بر ارکان دولت‌هاي جهان و وجوه زندگي سياسي، اقتصادي و فرهنگي جوامع، تسلط يافته است و کاملا آزادانه هم عمل مي‌کند. کسي که عضو فراماسونري است، ماسون يا فراماسون ناميده مي‌شود و ساختماني مرکز فعاليت‌هاي ماسون‌ها لژ ناميده مي‌شود. يکي از بزرگترين اهداف گروه‌هاي ماسوني اين است که زمينه را براي حکومت فردي از بين ماسون‌ها با عنوان نمادين ضدمسيح (Antichrist = دجال) يا به تعبير بعضي از گروه‌هاي ماسوني، فرعون جديد (New Pharaoh) آماده کنند. فراماسونري جمعيتي سري است که کسي به راحتي نمي‌تواند به حريم آن نفوذ کند و اگر هم راه يافت، مکلف است اسرار آن را مخفي نگه دارد؛ اما با اين وجود، کساني توانستند به حريم آن نفوذ کنند و به اسناد و مدارک مهمي دست يابند و موفق به کشف و افشاي اسرار آن‌ها شوند. از جمله اين افراد دو فيلم‌ساز جوان به نام‌هاي نوريگا و آرکنار هستند که با اعلام ماسوني شدن، وارد اين تشکيلات شدند و بعد از کسب اطلاعات کافي و قابل اثبات، مستندي را به نام ظهور (The Arrivals) ساختند. ايده اوليه اين مستند، از اثر مستند شخصي به نام هاشم‌ عبدا... گرفته شده است که به دليل بازديد بالاي فيلم‌هايش در اينترنت به او لقب «سلطان يوتيوب» را داده‌‌اند. همه‌ اين افراد که وارد اين تشکيلات سري شده‌اند، اتفاق نظر دارند که: «مسئله يک توطئه است که اين توطئه از اواخر قرن هجدهم آغاز شده است و تا به امروز هم با موفقيت تمام ادامه دارد و هدف نهايي آن ايجاد يک حکومت جهاني «شيطاني» است و براي پياده کردن آن در سراسر جهان، به يک مبارزه وسيع و بي‌امان پرداخته‌اند.»
منشاء فراماسونري
فراماسونري عمده تعليمات خود را از حکومت طاغوتي و شيطاني مصر باستان کسب کرده است و رد پاي حکومت طاغوتي فرعون‌هاي مصر باستان را مي‌توان در سراسر تعاليم ماسوني يافت. شواهد بسياري براي اثبات اين قضيه وجود دارد که هيچ توجيهي براي رد اين فرضيه باقي نمي‌گذارد. بعضي از اين شواهد نمادهاي فراماسون‌هاست که در قسمت آشنايي با نشانه‌ها به توضيح آن‌ها خواهيم پرداخت اما اکنون به سه مورد از اين شواهد اشاره مي‌کنيم: نقوش اهرام، مجسمه‌هاي ابوالهول و هم‌چنين نوشته‌هاي هيروگليف در سراسر لژها و نشريات ماسوني به چشم مي‌خورد. دعاهايي که فراماسون‌ها مي‌خوانند، مملو از عبارات مصري است که زمان فراعنه از آن‌ها استفاده مي‌شد. براي نمونه: (معت نب من آ، معت ب آ = بزرگ است استاد فراماسونري، بزرگ است روح فراماسونري) يکي از نمادهايي که در فراماسونري کاربرد فراوان دارد، نماد «چشم جهان‌بين: All seeing eye» است که به صورت يک هرم و چشم در انتهاي آن است. اين نماد مربوط به يکي از خدايان مصر باستان بوده است.
عقايد فراماسونري
گروه‌هاي مختلف ماسوني بعضا فلسفه عقيدتي متفاوتي دارند اما با اين حال مي‌توان لا‌به‌لاي عقايدشان مشترکات فراواني نيز يافت. نکته مهم اين است که فلسفه وجودي بسياري از عقايد ماسوني به طور کامل شناخته نشده است، اما اين به معناي نداشتن اين اعتقادات نيست. براي مثال شواهد فراواني وجود دارد که نشان مي‌دهد اکثر گروه‌هاي ماسوني، شيطان را تقديس مي‌کنند. از جمله اذعان خود آن‌ها به تقديس لوسيفر (يکي از نام‌هاي شيطان) يا استفاده از نشانه‌هاي بي‌شماري که اکثر آن‌ها توسط گروه‌هاي شيطان‌پرست نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرند؛ با اين اوصاف مي‌توانيم بفهميم که ماسون‌ها، شيطان‌پرست نيز هستند. اما هنوز نمي‌دانيم که چه عاملي آنان را به اين تفکر سوق داده است. (البته اين نکته تقريبا اثبات شده است که ماسون‌ها و شيطان‌پرستان به موجودي به نام ابليس يا شيطان اعتقاد ندارند، بلکه آن‌ها بزرگداشت شيطان را به عنوان نمادي براي مخالفت با اديان انجام مي‌دهند.) در هر صورت، علت لجاجت بيش از حد آن‌ها با دين و اصرار افراطي آن‌ها بر بزرگداشت شيطان به عنوان نماد ضد ديني، هنوز کاملا روشن نشده است.
------------------------------------------
با اين حال بخشي از عقايد ماسون‌ها که
کاملا اثبات شده‌ است، عبارتند از:
ادعاي روشني بخش بودن شيطان (Lucifer)
بزرگداشت شيطان و نمادهاي شيطاني (Satanism)
اعتقاد به اين‌که زن و مرد اوليه، که مقام نيمه خدايي دارند، خالق نسل کره زمين هستند نه خداوند يکتا.
بزرگداشت الهه‌هاي ملل باستان، مانند ايزس، لات و... و احترام به عقايد جاهلي ملل باستان (Paganism).
اعتقاد قوي به آداب و رسوم مصر باستان که اين اعتقاد، کفرآميز و شرک آميز بودن عقايد آن‌ها را نشان مي‌دهد.
اعتقاد فراوان به ماترياليسم (ماده گرايي) و اعتقاد نداشتن به روح و مسايل فرامادي.
اعتقاد راسخ به سليمان (Solomon) نه به عنوان نبي بلکه به عنوان پادشاه، جادوگر و ماسون اعظم. نکته جالب اين که اکثر يهوديان نيز چنين اعتقادي دارند.
اعتقاد به ساخت معبد سليمان به عنوان پايتخت عقيدتي در بيت‌المقدس (Jerusalem) قبل از ظهور ضد مسيح (Antichrist) يا فرعون جديد (New Pharaoh) که منجي شيطاني ماسون‌هاست.
اعتقاد به ظهور ضد مسيح (Artichrist = دجال) يا فرعون جديد (New Pharaoh) در ابتداي قرن 21 و شروع حکومت جهاني شيطاني توسط او. (البته ممکن است که دجال مورد نظر ماسون‌ها، لزوما فرد خاصي نباشد؛ بلکه ممکن است دجال مورد نظر ماسون‌ها، خود تشکيلات فراماسونري باشد).
------------------------------------------
در هر حال جا دارد که در اين قسمت به اين نکته اشاره کرد که گروه‌هايي مانند فراماسونرها و شيطان پرستان، از شيطان پرستي به عنوان يک نماد براي مبارزه با اديان استفاده مي‌کنند. در واقع اعضاي اين گروه‌ها هيچ اعتقاد قلبي به مسايل فرازميني مانند خدا، فرشتگان، شيطان و... ندارند و معتقدند که فقط «ماده» وجود خارجي دارد.
اهداف فراماسونري
نابودي تمام مظاهر توحيد و يکتاپرستي در جهان.
در اختيار گرفتن حکومت و قدرت در تمام کشورهاي جهان از طريق شبکه گسترده ماسوني در تمام ممالک دنيا.
تخريب مسجد الاقصي و کشف معبد سليمان و بازسازي آن در ابتداي قرن 21.
پرکردن معبد سليمان از بت‌ها و نمادهاي ماسوني به عنوان اصلي‌ترين پرستش‌گاه ماسوني.
برقراري حکومت جهاني شيطاني به پايتختي معبد سليمان در اورشليم (بيت‌المقدس).
به حکومت رساندن قدرتمندترين فراماسون با عنوان نمادين ضد مسيح (Antichrist= دجال) در ابتداي قرن 21.
شخصيت‌هاي معروف فراماسونري
«بنيامين فرانکلين» که از امضاکنندگان بيانيه استقلال آمريکا بود و به عنوان استاد بزرگ پنسيلوانيا را داشت.
«جورج واشنگتن» اولين رييس‌جمهور آمريکا در سن 21 سالگي يعني در سال 1776 فراماسون شد.
به گفته ويل دورانت، گروهي از کشيشان کليسا و حتي «برادران لويي شانزدهم» شاه فرانسه فراماسونر بودند.
انديشه‌گران و نويسندگاني چون «مونتسکيو»، «ولتر»، «روسونيز» فراماسونر بودند.
انقلابي نام‌دار فرانسه «ميرابو» فراماسونر بود.
«تزارپتر سوم» در سال 1762 به عضويت فراماسونري درآمد.
بر اساس برخي اسناد، «گريبايدوف» سفير روسيه در ايران در سال 1828 فراماسونر بود.
«ادوارد هفتم» پادشاه انگليس استاد بزرگ فراماسونري انگلستان در سال 1901 بود.
«شاهزاده ويلز» که سپس شاه انگلستان شد، ابتدا عنوان استاد بزرگ فراماسونري را براي خود برگزيد و سپس آن را کنار گذاشت و عنوان «نگهبان فراماسونري انگلستان» را براي خويش انتخاب کرد.
فرمانده نيروهاي انگليسي «ژنرال ولزلي» فرمانده خيزش ميهن‌پرستانه «عرابي پاشا» مصر در سال 1882 ميلادي، فراماسونر بود.
«تنزين گياتسو» رهبر بودايي‌هاي جهان است. وي همواره به عنوان شخصيتي صلح طلب و محبوب در رسانه‌هاي ماسوني جهان مطرح مي‌شود. هر از چند گاهي نيز از سوي کشورها و نهادهاي ماسوني جهان مورد تقدير و تشکر قرار مي‌گيرد!
«گوردون براون» نخست وزير سابق انگلستان و عضو گروه ماسوني.
«ديويد کامرون» نخست وزير يهودي الاصل فعلي انگلستان و عضو گروه ماسوني.
علاوه بر شخصيت‌هاي مذکور بايد به خاندان‌هاي مهمي هم اشاره کرد که در گروه‌هاي متعدد ماسوني عضويت دارند. از مهم‌ترين اين خانواده‌ها مي‌توان به خانواده‌هاي «بوش» و «راکفلر» اشاره کرد.
نظرات کاربران
کد امنیتی
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٣/١٦
٠
٠
با تشکر فراوان.
من
من
٩٢/٠٣/٢١
٠
٠
جالب بود
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٣/٣٠
٠
٠
اطلاعات جالبی بود ممنون
shanba
shanba
٩٢/٠٤/١١
١
٠
برای مقابله با اینها چه اقداماتی انجام شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
iman khan
iman khan
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خوب بود اما کم
S_Alami
S_Alami
٩٢/١١/٠٣
٠
٠
در حد عامیانه کامل و کافی بود
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٢/٠٥
٠
٠
هی من می خوام نظر بزارم هاااااااا نمی شه!سلام عالی بود من و دوستم در این مورد گزارشی داشتیم و به اداره فرستادیم و رتبه آورد.بنابر این این مطالب رو به خوبی درک می کنم.
پربازدیدتریـــن ها
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
چهره هفته

شهردار تهران

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧