این همه هیاهو برای هیچ
ضدفوتبال

این همه هیاهو برای هیچ

نویسنده : مژده رنگیان

همراه اول پیامک زده است، با فرستادن پیامک بدون متن به 7020 عضو باشگاه هواداران تیم ملی شوید و با هر برد تیم ملی صاحب مکالمه و پیامک رایگان شوید! کسی نیست بگوید خوب نمی‌خواهید مکالمه رایگان بدهید، چرا شرط‌های تخیلی می‌گذارید....! به‌طور مثال می‌‌گفتند اورست را با دمپایی ابری فتح کنیم و جایزه بگیریم، به واقعیت نزدیک‌تر بود، البته خودمانیم این چند روز تیم ملی سوژه‌ساز نشده بود و این شماره الکی به آن گیر دادیم!!!

ولی امان از این روزها که صبح و شب‌‌مان بی‌اختیار به فوتبال گره خورده است آن هم از نوع ناجورش! ملاحظه بفرمایید، صبح که با صدای کنسرت سمفونیک خر و پف برادر عزیز بیدار می‌‌شویم که تا دیر وقت بیدار مانده تا مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را ببیند و همان‌جا جلوی تلویزیون ولو شده است، بعد همین‌که می‌‌خواهیم یک لقمه صبحانه را وارد مری و اثنی عشر خود کنیم، پدر عزیز که از نتایج بازی شب گذشته تیم محبوبش یعنی رئال که شب سیاهی را پشت سر گذاشته بود، ناراضی است و تلافی‌‌اش را سر چای شیرین و پنیرهای بیچاره خالی می‌‌کند و از واژه نان و پنیر فقط نانش به ما می‌‌رسد.

از در خانه که به امید خدا می‌‌زنیم بیرون دانش‌آموزان نور چشم و امید آینده کشور، به جای بحث در خصوص جدول مندلیف و آثار کلاسیک ادبیات ایران و جهان، در راه مدرسه با همدیگر کل کل می‌‌کنند و هی به بارسایی‌های بیچاره لفظ قبیح چارتایی‌ها، چارتایی‌ها را به کار می‌‌بردند ولی خدا عمر با عزت به این دورتموندی‌‌ها بدهد چون به یمن وجود آن‌ها، رئالی‌‌ها نیز دارای صفتی به نام چارتایی شدند تا دیگر برای بر و بچ بارسلونا رویشان را زیاد کنند و کری بخوانند. در تاکسی هم قدیمی‌‌تر‌ها که با فوتبال بیگانه حال نمی‌‌کنند دنبال لیگ برتر و فینال جام حذفی خودمان هستند و پیش‌بینی و تحلیل و ارنج تیم را مشخص می‌‌کنند.

به دفتر جیم هم که می‌‌رسیم دبیر محترم سرویس ورزش و تفریح از طاق می‌افتد و با هیجان وصف‌ناپذیری از اتفاقات فوتبالی و خنک شدن دلش از باخت رئال می‌گوید و بعد در عین دموکراسی به شما دستور می‌‌دهد که درباره موضوع دوست ‌داشتنی فوتبال مطلب بنویسید و نتیجه‌‌اش بهتر از این نمی‌‌شود و همین‌جا به عنوان یک ضد فوتبال، از شما به خاطر این همه مطلب فوتبالی در این شماره عذرخواهی کرده و شما را به صبوری دعوت می‌‌کنم و اجرتان را از خدا می‌‌خواهم. 

ولی خدایی توجه کرده بودید وسط این همه سر و صدایی که این مسابقات به راه انداخته است و تبلیغاتی که از شبکه‌‌های مختلف سیما و صدا و رسانه‌های خبری انجام می‌‌شود و در واقع در میان این همه هیاهوی فوتبالی، تیم والیبال کاله در مسابقات باشگاه‌‌های آسیا یکه‌‌تاز و بی‌رغیب جلو می‌‌رود و همین نزدیکی‌‌هاست که قهرمان آسیا شود، البته نیازی به این همه سر و صدا ندارند چون کارشان درست است ولی فوتبال چی، هیچی...!

با این حال چیز باحالی که هفته گذشته شاهدش بودیم فرو رفتن دو تیم اسپانیایی رئال و بارسا در یاس فلسفی آن هم به دست آلمانی‌‌ها بود و با این هشت گلی که این دو تیم محترم تناول کرده‌‌اند قهرمانی اروپا در این فصل برای آن‌ها چیزی شبیه رویا شده و اما نکته آخر؛ نمی‌دانم چرا همیشه به این قسمت از ستون ضد فوتبال که می‌‌رسم متنبه می‌‌شوم و از فوتبال درس می‌گیرم، آن هم به دلیل رفتار صحیح ژوزه خودمان، سرمربی رئال است که بعد از آن شکست سنگین مقابل دورتموند گفت که شایسته شکست بودیم؛ چون قبول داشت که تیم حریف، بسیار بهتر بود ولی چشم‌تان روز بد نبیند اگر یکی از مربیان مدعی ما بود از زمین و زمان ایراد می‌‌گرفت. از لایه ازون گرفته تا حشرات زیر زمین و پرنده‌‌های آسمان، بلکه بتواند شکست خود را بیندازد گردن آن و هی باحالت غرغر می‌‌گویند چرا زمین آزادی کجه؟ چرا در دیزی بازه؟ چرا در گنجه بازه؟ چرا دمت درازه؟ کو تخم مرغ تازه... والا به خدا!

نظرات کاربران
کد امنیتی
شیرینه فرهادt.m
شیرینه فرهادt.m
٩٢/٠٢/١٢
١
٠
واقن! خخخخخخخخخخخخخ؛ همراه اول همیشه از این شرطای تخیلی میذاره! خیلی خوب بود...
پربازدیدتریـــن ها
شبکیه

غافلگیری عالیجناب به خاطر وارونگی من و شارمین

٩٦/١٠/٢٨
تلگجیم

تلگجیم 521

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

در مذمت تحصیل و در ستایش بی‌سوادی

٩٦/١٠/٢٨
آنتن

قدرت چانه‌زنی جیمیان!

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

عصر پسافیلتر تلگرام

٩٦/١٠/٢٨
پایان نامه

درآمدزایی با سوسمار کچاپ

٩٦/١٠/٢٨
بازیگری سروش

دیالوگی گوید و از صحنه رود

٩٦/١٠/٢٨
چرا لیسانسه‌ها2 بهترین سریال روی آنتن تلویزیون است؟

لبخند کشدار، قهقهه عمیق

٩٦/١٠/٢٨
چهره هفته

هزینه‌ها با کی بود؟

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

خیریت یک سفر

٩٦/١٠/٢٨
حکایت هفته

اندر احوالات مریدان و مهاجرت معکوس

٩٦/١٠/٢٨
شاخ هفته

و چه زیباست عالم دلم

٩٦/١٠/٢٨
جارچی

جارچی 521

٩٦/١٠/٢٨
ساختنیجات

تابلو بسازید در حد بوندس لیگا‌!

٩٦/١٠/٢٨
مینی

مینی 521

٩٦/١٠/٢٨
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی

٩٦/١٠/٢٨
ذهن زیبا

ذهن زیبا 521

٩٦/١٠/٢٨
روزنامه نگاری صحت

یک ستون کاملا تکراری

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

سانچی به یک ماموریت طولانی مدت رفته است

٩٦/١٠/٢٨

سروش کتاب باز

٩٦/١٠/٢٨