روزمره آنلاین
روزمره آنلاین

روزمره آنلاین

نویسنده : نرگس رضاپور

مقدمه

فوق تخصصی/ یک وبلاگ تخصصی وقتی ارزش‌ معنوی‌اش بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود که درحین تخصصی بودن، عامه فهم نیز باشد و بتواند با مخاطبش ارتباط صمیمانه برقرارکند. تعداد چنین وبلاگ‌هایی در وبلاگستان مجازی زیاد نیست. وبلاگ‌هایی که حرف خوب را خوب می‌زنند و با کلام شیرین و جذاب‌شان مخاطب را گیر می‌اندازند! چنین وبلاگ‌هایی دیگر یک وبلاگ تخصصی ساده نیستند؛ بلکه به مرحله فوق تخصصی رسیدند. این‌که هم از اصول رسانه آگاه باشی و بتوانی آن را عملیاتی کنی و هم نسبت به محتوایی که ارائه می‌دهی دقت نظرکافی داشته باشی کار بزرگان دنیای مجازی است. بزرگانی که گاه 30 سال را نیز پرنکرده‌اند...

از وبلاگ «ادب بندگی»

انشاءا... عملی/ فردی مقداری گوشت خرید و به منزل برد و به زنش گفت: برای ناهار آبگوشت تهیه کن تا ظهر که از کار برگشتم، بخوریم. زنش به او گفت: بگو ان‎شاءا... مرد گفت این‌که ان‎شاءا... گفتن ندارد، ظهر می‎آیم و آبگوشت می‎خوریم. دست بر قضا وقتی ظهر مرد در راه بازگشت به خانه بود، مأموران او را با یک مجرم فراری اشتباه گرفتند و دستگیرش کردند و به زندان بردند. 3-2 روز بعد که فهمیدند اشتباه کرده‎اند، او را آزاد کردند. مرد به سوی خانه بازگشت و وقتی به خانه رسید و در خانه را زد، زنش از داخل خانه گفت: کیستی؟ مرد گفت: ان‎شاءا... منم. خدا عملاً ان‎شاءا... را به او آموخت.

از وبلاگ «نسیم»

استاد بامرام/ دیده بودیم دانشجو جماعت دنبال استاد می‌دود و استاد هم چنان که به راهش ادامه می‌دهد حرفش را می‌زند و انگار دنبالش کرده‌اند اما نشنیده بودیم که استاد دنبال دانشجو باشد که این مورد را در حق خودم دیدم. آن روز که شماره ناشناس افتاد و کسی که پشت خط بود گفت استاد... (درس فقه تطبیقی) هستم شمارتون رو با کلی دردسر پیدا کردم.

از وبلاگ «یک فنجان آرامش»

ابتلا/ عصبانی که باشم اول نگاه به چشم‌های طرفم می‌کنم بعد حرفم را صریح می‌گویم. چه کنم چشم‌های تو یک جوری ست که نمی‌شود بهشان زل زد! یک جوری هم هست که نمی‌شود ندیدشان!

از وبلاگ «ماه جوانم»

انرژی تمام نشدنی/ یک بابای بزرگ که هیچ کس باور نمی‌کرد پیر شده باشد، دیروز ساعت 4 صبح از شدت درد و ناراحتی با آمبولانس به بیمارستان برده شد. بعد از عوض کردن چند بیمارستان و تشخیص ندادن علت دردش از روی عکس و سونوگرافی و سی تی اسکن و... لاجرم در سومین بیمارستان حول و حوش ساعت ده شب زیر تیغ عمل جراحی رفت. تا پزشک بفهمد چه در درون این مردی که پیر شدنش را هیچ کس نفهمید می‌گذرد... عفونت گسترده و سیاه شدن کیسه صفرا و پانکراس و... هر کدام به قدر کافی علائمی ایجاد می‌کند که بتوان تشخیص داد... اما به شرطی که کسی باور کند که این بابای بزرگ دارد پیر می‌شود... امروز نگاه به صورت چروک خورده مامان دلم را لرزاند...کی چروک شد که من نفهمیدم؟ وقتی آدم بزرگ‌های دور و برت همیشه مراقب‌ات باشند. همیشه حمایت کنند. همیشه اموراتت را رفع و رجوع کنند جوری که انگار هیچ وقت خسته نمی‌شوند. انگار انرژی تمام نشدنی دارند. انگار دیگر فهمیدن این‌که ممکن است روزی پیر شوند و دردمند برایت سخت می‌شود...

از وبلاگ «پدری به نام شهید»

پدرشهید/ وقتي پسر يك سال و4 ماهه‌ام كه فقط از بابابزرگش يک عكس دیده. مدام «بابابو» ميگه ديگه من چي بگم از دل تنگم و از غصه نبودن پدر. وقتی درتاریکی شب دارم سعي مي‌كنم با احسان بازي كنم تا برق بياد، بعد مي‌بينم با انگشت به قاب عكست روي ديواری که تو این تاریکی اصلا ديده نميشه اشاره مي‌كند و هي ميگه ماما «بابابو». یک حسي بهم ميگه نكنه تو واقعا اين جايي؟ نكنه تو اين‌قدر بهم نزديكي و من فكر مي‌كنم كه ازم خيلي دوري؟ غصه اين روزهام فقط شده نبودنت و نديدنت. غصه اين روزهام دلتنگي واسه اون بابايي شده كه هيچ وقت لبخند از روي لب‌هاش محو نمي‌شد.

معرفی وبلاگ

http://mamanschool.niniweblog.com

مدرسه مامان ها/ هرآنچه تصور کنید که یک مامان از پیش از تولد فرزندش تا تحویل آن به جامعه لازم دارد، در بخش موضوعات وبلاگ به گونه‌ای گنجانده شده است. ازموضوعاتی مثل آموزش قصه‌گویی گرفته تا لباس بچه‌ها، زبان بچه، بازی با بچه، مهد بچه، عروسک درمانی و ده‌ها عنوان دیگر. وبلاگ فوق تخصصی و صد البته عامه فهم «مدرسه مامان‌ها» در همان ابتدای ورود به مخاطبش تذکر می‌دهد که اینجا برای تربیت فرزندان‌مون،‌ همگی هم معلم هستیم و هم شاگرد..! ارتباط دوطرفه وبلاگ با مخاطبانش نیز در بخش «مدرسه از نگاه مامان‌ها» به خوبی قابل مشاهده است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
«عملیات غیر ممکن» یا چگونه باب گفت‌وگو با بزرگ‌ترها را درباره مسائل جنسی‌مان بازکنیم؟

اسمشو ببر

٩٦/٠٧/٢٧

مشکل درد عشق را حل نکند مهندسی

٩٦/٠٧/٢٧
با نمایش چند فیلم مستند بالاخره سکوت درباره معضلات جنسی تا حدی شکسته شد

گپ جنسی

٩٦/٠٧/٢٧

فصل‏های زندگی

٩٦/٠٧/٢٧
چهره هفته

محسن به خدا تو مسلمان نیستی!

٩٦/٠٧/٢٧
بالاخره راه حل مشکلات و بحران‌های جنسی جوانان چیست؟

یک پایان اصغرفرهادی‌طور

٩٦/٠٧/٢٧
مروری گذرا بر برنامه‌های دولتی برای رفع بحران جنسی جامعه

خانه‌های عفاف... شاید، اگر، باید؟!

٩٦/٠٧/٢٧
آنتن

ما و هندوانه‌هایمان!

٩٦/٠٧/٢٨
شاخ هفته

لطفا سرگرمی‌ام بمان

٩٦/٠٧/٢٧
فتوچاپ

فتوچاپ 508

٩٦/٠٧/٢٧
جارچی

جارچی 508

٩٦/٠٧/٢٧
ناصرخان آکتور سینما

از سلطان قلب‌ها تا اسب سردار!

٩٦/٠٧/٢٧
روایت‌هایی درباره ما و کاری که ورزش با ما می‌کند

قهرمانی را بچسب پهلوانی کیلویی چند؟

٩٦/٠٧/٢٧

«حالا خورشید» حالا جذابیت

٩٦/٠٧/٢٧
به بهانه آویخته شدن کفش‌های ستاره برزیلی میلان و رئال

خداحافظ کاکا!

٩٦/٠٧/٢٧
ذهن زیبا

ذهن زیبا

٩٦/٠٧/٢٧

دلم به بازی خوشه

٩٦/٠٧/٢٧
پایان‌نامه

آمارگیری فرهنگی رفتاری!

٩٦/٠٧/٢٧
شـرکت «نینتـندو» با عرضه کنسول جدید خــــود، یک بازگشت شکوهمند به بازار گیم داشت

#ته_تغاری_نسل_هشتمی

٩٦/٠٧/٢٧
مینیمال

سینگل بازنشست منم!

٩٦/٠٧/٢٧
تبلیغات