روزمره آنلاین
روزمره آنلاین

روزمره آنلاین

نویسنده : نرگس رضاپور

مقدمه

فوق تخصصی/ یک وبلاگ تخصصی وقتی ارزش‌ معنوی‌اش بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود که درحین تخصصی بودن، عامه فهم نیز باشد و بتواند با مخاطبش ارتباط صمیمانه برقرارکند. تعداد چنین وبلاگ‌هایی در وبلاگستان مجازی زیاد نیست. وبلاگ‌هایی که حرف خوب را خوب می‌زنند و با کلام شیرین و جذاب‌شان مخاطب را گیر می‌اندازند! چنین وبلاگ‌هایی دیگر یک وبلاگ تخصصی ساده نیستند؛ بلکه به مرحله فوق تخصصی رسیدند. این‌که هم از اصول رسانه آگاه باشی و بتوانی آن را عملیاتی کنی و هم نسبت به محتوایی که ارائه می‌دهی دقت نظرکافی داشته باشی کار بزرگان دنیای مجازی است. بزرگانی که گاه 30 سال را نیز پرنکرده‌اند...

از وبلاگ «ادب بندگی»

انشاءا... عملی/ فردی مقداری گوشت خرید و به منزل برد و به زنش گفت: برای ناهار آبگوشت تهیه کن تا ظهر که از کار برگشتم، بخوریم. زنش به او گفت: بگو ان‎شاءا... مرد گفت این‌که ان‎شاءا... گفتن ندارد، ظهر می‎آیم و آبگوشت می‎خوریم. دست بر قضا وقتی ظهر مرد در راه بازگشت به خانه بود، مأموران او را با یک مجرم فراری اشتباه گرفتند و دستگیرش کردند و به زندان بردند. 3-2 روز بعد که فهمیدند اشتباه کرده‎اند، او را آزاد کردند. مرد به سوی خانه بازگشت و وقتی به خانه رسید و در خانه را زد، زنش از داخل خانه گفت: کیستی؟ مرد گفت: ان‎شاءا... منم. خدا عملاً ان‎شاءا... را به او آموخت.

از وبلاگ «نسیم»

استاد بامرام/ دیده بودیم دانشجو جماعت دنبال استاد می‌دود و استاد هم چنان که به راهش ادامه می‌دهد حرفش را می‌زند و انگار دنبالش کرده‌اند اما نشنیده بودیم که استاد دنبال دانشجو باشد که این مورد را در حق خودم دیدم. آن روز که شماره ناشناس افتاد و کسی که پشت خط بود گفت استاد... (درس فقه تطبیقی) هستم شمارتون رو با کلی دردسر پیدا کردم.

از وبلاگ «یک فنجان آرامش»

ابتلا/ عصبانی که باشم اول نگاه به چشم‌های طرفم می‌کنم بعد حرفم را صریح می‌گویم. چه کنم چشم‌های تو یک جوری ست که نمی‌شود بهشان زل زد! یک جوری هم هست که نمی‌شود ندیدشان!

از وبلاگ «ماه جوانم»

انرژی تمام نشدنی/ یک بابای بزرگ که هیچ کس باور نمی‌کرد پیر شده باشد، دیروز ساعت 4 صبح از شدت درد و ناراحتی با آمبولانس به بیمارستان برده شد. بعد از عوض کردن چند بیمارستان و تشخیص ندادن علت دردش از روی عکس و سونوگرافی و سی تی اسکن و... لاجرم در سومین بیمارستان حول و حوش ساعت ده شب زیر تیغ عمل جراحی رفت. تا پزشک بفهمد چه در درون این مردی که پیر شدنش را هیچ کس نفهمید می‌گذرد... عفونت گسترده و سیاه شدن کیسه صفرا و پانکراس و... هر کدام به قدر کافی علائمی ایجاد می‌کند که بتوان تشخیص داد... اما به شرطی که کسی باور کند که این بابای بزرگ دارد پیر می‌شود... امروز نگاه به صورت چروک خورده مامان دلم را لرزاند...کی چروک شد که من نفهمیدم؟ وقتی آدم بزرگ‌های دور و برت همیشه مراقب‌ات باشند. همیشه حمایت کنند. همیشه اموراتت را رفع و رجوع کنند جوری که انگار هیچ وقت خسته نمی‌شوند. انگار انرژی تمام نشدنی دارند. انگار دیگر فهمیدن این‌که ممکن است روزی پیر شوند و دردمند برایت سخت می‌شود...

از وبلاگ «پدری به نام شهید»

پدرشهید/ وقتي پسر يك سال و4 ماهه‌ام كه فقط از بابابزرگش يک عكس دیده. مدام «بابابو» ميگه ديگه من چي بگم از دل تنگم و از غصه نبودن پدر. وقتی درتاریکی شب دارم سعي مي‌كنم با احسان بازي كنم تا برق بياد، بعد مي‌بينم با انگشت به قاب عكست روي ديواری که تو این تاریکی اصلا ديده نميشه اشاره مي‌كند و هي ميگه ماما «بابابو». یک حسي بهم ميگه نكنه تو واقعا اين جايي؟ نكنه تو اين‌قدر بهم نزديكي و من فكر مي‌كنم كه ازم خيلي دوري؟ غصه اين روزهام فقط شده نبودنت و نديدنت. غصه اين روزهام دلتنگي واسه اون بابايي شده كه هيچ وقت لبخند از روي لب‌هاش محو نمي‌شد.

معرفی وبلاگ

http://mamanschool.niniweblog.com

مدرسه مامان ها/ هرآنچه تصور کنید که یک مامان از پیش از تولد فرزندش تا تحویل آن به جامعه لازم دارد، در بخش موضوعات وبلاگ به گونه‌ای گنجانده شده است. ازموضوعاتی مثل آموزش قصه‌گویی گرفته تا لباس بچه‌ها، زبان بچه، بازی با بچه، مهد بچه، عروسک درمانی و ده‌ها عنوان دیگر. وبلاگ فوق تخصصی و صد البته عامه فهم «مدرسه مامان‌ها» در همان ابتدای ورود به مخاطبش تذکر می‌دهد که اینجا برای تربیت فرزندان‌مون،‌ همگی هم معلم هستیم و هم شاگرد..! ارتباط دوطرفه وبلاگ با مخاطبانش نیز در بخش «مدرسه از نگاه مامان‌ها» به خوبی قابل مشاهده است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
محرمانه مستقیم

9 سال و ۳۶۴ روز!

٩٥/٠٩/١٨
روایت‌هایی از هفت‌خان خواستگاری‌های امروزی به بهانه شروع فصل خواستگاری‌ها

از خواستگاری تا ازدواج راه درازی ا‌ست!

٩٥/٠٩/١٨
ذهن زیبا

ذهن زیبا

٩٥/٠٩/١٨
تولدنـوشت‌های اینستاگرامی سه نسل از جیمی‌ها به مناسـبت 19 آذر 10 سالگی جیم

دهه دومی شدیم:)

٩٥/٠٩/١٨
مینی‌ها

مینی پیشنهاد

٩٥/٠٩/١٨
فتوچاپ

فتوچاپ

٩٥/٠٩/١٨
#شگرد_خفن

زنده و مستقیم این‌جا اینستاگرام است!

٩٥/٠٩/١٨
فيلمى كه تكليفش نه با خودش مشخص است نه با ما

فيلم‌ هِنسى!

٩٥/٠٩/١٨
حکایت هفته

اندر حکایت خراب کردن دیوار و مریدان

٩٥/٠٩/١٨
برای اولین بار رونمایی از راهنمای اصطلاحات جلسه موضوع ویژه

از همش نزن تا خیارشورکنار جوجه!

٩٥/٠٩/١٨
تلگجیم

تلگجیم

٩٥/٠٩/١٨

یهویی شد دیگه

٩٥/٠٩/١٨
مینیمال

زن زندگی/مرد زندگی باس چی داشته باشه؟

٩٥/٠٩/١٨
درباره مردانگی دختر شطرنج باز کشورمان که حسابی در رسانه‌های جهان ترکاند!

دختری از جنس آقا تختی!

٩٥/٠٩/١٨
وقتی که یک پای فرهنگ تعطیلی می‌لنگد

تعطیلیِ تعطیلات

٩٥/٠٩/١٨
گپی با قربان محمدپور کارگردان سلام بمبئی که فیلمش رکورد فروش در روز اول اکران را زد

سینمای من جشنواره‌ای نیست، برای مردم است

٩٥/٠٩/١٨
پایان‌نامه

خاموش کردن آتش در مشهد با تی!

٩٥/٠٩/١٨

دشواری نداریم

٩٥/٠٩/١٨

چرخه‌ تبدیل پراید

٩٥/٠٩/١٨
#شگرد_خفن

خلاق‌های اینستاگرامی

٩٥/٠٩/١٨