مادرم دوستت دارم...
یک کادوی بزرگ با روبانی قرمز

مادرم دوستت دارم...

نویسنده : فاطمه محمدپور

چند باری توی ذهن‌تان مرور کرده‌اید، این که چی بخرید؟ چه جوری کادو پیچش کنید؟ کی بدهید و همه فکر و ذکرتان این است که امسال مادر عزیزتان را یک جور دیگر شگفت‌زده کنید. باید بزنم توی ذوق‌تان و بگویم مادرها نیازی به غافلگیری ندارند! یعنی نیازی به این همه فکر کردن و حرص و جوش خوردن ندارند. مادرها خیلی راحت‌تر از آن چیزی که فکرش را بکنید خوشحال و دل‌شاد می‌شوند و البته هدیه داریم تا هدیه! هدیه‌ها قرار نیست حتما خریدنی باشند یعنی یک پول قلمبه بدهید و بعد یک کادوی بزرگ تقدیم مادرتان کنید. هدیه می‌تواند انتقال یک احساس باشد، می‌تواند ایجاد یک اتفاق برای مادرتان باشد می‌تواند ... شما می‌توانید انتخاب کنید بهترین هدیه به مادرتان چه باشد. فراموش نکنید هدف تنها خوشحالی و قدردانی از مادر است پس کمی بیشتر دقت کنید.

هدیه خریدنی است!

قرار نیست شما برای روز مادر یخچال ساید بای ساید بخرید! همین طور که قرار نیست یک جفت جوراب بخرید!! شما با توجه به سن‌تان، درآمد و از همه مهمتر با توجه به نیاز مادرتان دست به خرید بزنید. خدایی اگر قرار باشد شما و خواهر دبستانی‌تان هر دو یک جفت جوراب 300 تومانی بخرید که دیگر نور علی نور می‌شود. اگر تمام درآمدتان پول توجیبی‌تان است بهتر است این چند وقت صرفه‌جویی کنید، نفسِ همین که پول توجیبی‌تان را خرج نکردید و کنار گذاشته‌اید برای مادر خودش بزرگترین هدیه است. بعد از این که از غرور این افتخار بزرگ بیرون آمدید می‌توانید به فکر خرید باشید، اول همه نیازهای مادرتان از کوچکترین تا بزرگترینش را فهرست کنید تا جایی که می‌توانید توی این فهرست وسایل و اسباب منزل را خط بزنید و برسید به نیازهای شخصی مادرتان مثلا همین جوراب. بعد ببینید بین نیازها کدامش در توان مالی شما هست همان را خرید کنید. زمانی وسیله بخرید که این وسیله دردی را از مادرتان دوا می‌کند مثلا اگر دستان مادرتان از بابت پوست کردن سبزیجات مختلف اذیت می‌شود خریدن یک پوست کَن هم مادر را خوشحال می‌کند، اما تا می‌توانید چیزهایی بخرید که مخصوص مادر باشد نه جهیزیه مادر! اگر بین فهرست نیازها چیزی بود که توان مالی شما به آن نمی‌رسید با خواهر یا برادرتان مذاکره کنید و هدیه مشترک بخرید این جوری هم هدیه کاربردی خریده‌اید هم پول‌تان را به چیزهای تکراری نداده‌اید. راستی فراموش نکنید برای این که هم فهرست واقعی از نیازهای مادرتان داشته باشید و هم دست به انتخاب خوبی بزنید باید به مادرتان نزدیک باشید آن قدر که از خواسته‌ها و نیازهایش اطلاع داشته باشید، در غیر این صورت یک هفته‌ای فرصت دارید مادرتان را بیشتر بشناسید.

هدیه اتفاقی است که افتادنی است!

شما معروفید به شلختگی، معروفید به تنبل بودن، معروفید به درس نخواندن، معروفید به بد اخلاقی، معروفید... بالاخره یک عیب و ایرادی دارید که مادرتان را رنج می‌دهد. می‌توانید این هفته را به خاطر مادرتان دست به یک اقدام متحیرالعقول بزنید و در یک کلام آدم شوید. بگذارید این بار که مادرتان در اتاق‌تان را باز می‌کند با یک اتاق تمیز مواجه شود یا وقتی در کمدتان را باز می‌کند همه وسایل توی کمد روی سرش هوار نشود. اگر آقا پسر هستید یک هفته خودتان جوراب های‌تان را بشویید هر روز قبل از این که مادرتان بابت اتاق به هم ریخته حرص بخورد، تختخواب‌تان را جمع کنید خریدهای خانه را به عهده بگیرید و غر نزنید. کلمه‌ای به اسم چشم گفتن به مادرتان را سرلوحه این هفته‌تان قرار دهید. خلاصه اگر پسر هستید شلختگی را کنار بگذارید و کمک حال مادر باشید، اگر هم دختر هستید تا دل‌تان بخواهد کار برای خوشحال کردن مادرتان هست. از این که همیشه دوست داشته است قرمه سبزی به شما یاد بدهد و شما هیچ وقت نمی‌خواستید این که دلش لک زده یک بار شما را رو به روی سینک ظرف شویی ببیند، که عمرا شما پای‌تان را توی آشپزخانه گذاشته باشید و... شما هم یک هفته فرصت دارید دختر کدبانوی مادر شوید، بروید کنار مادرتان بایستید و قرمه سبزی درست کردن را از او یاد بگیرید، چند روزی ظرف‌های ناهار را شما بشویید، اتاق‌ها را جارو برقی بکشید و خلاصه چیزهایی که همیشه به بهانه درس خواندن بی خیالش می‌شدید را این بار خودتان با کمال میل انجام دهید، چهره شاد و رضایت مادرتان از شما، بهترین اتفاقی است که می‌تواند بدون هیچ روبانی تقدیمش کنید. تمرین کنید حداقل چند هفته‌ای همانی باشید که مادرتان می‌خواهد.

هدیه حس شدنی است!

هدیه شما می‌تواند همه احساسات یا همه حرف‌هایی باشد که یک فرزند می‌خواهد برای مادرش ابراز کند. از لحظه تولد تا به امروز. لازم نیست دوران جنینی‌تان را یادتان بیاید کافی است پای صحبت مادرتان بنشینید که با چه ذوق و شوقی از دوران بارداری و بعد کودکی شما می‌گوید. تمام لحظاتی که اصلا نه برایش سخت به نظر رسیده و نه فراموش شده است. شما برای مادرتان یک اتفاق خوب بوده‌اید اتفاقی که هر وقت فرصت تا درباره‌تان بگوید هنوز حرف نشنیده و احساس بیان نشده درباره‌اش وجود دارد. شما هم می‌توانید با مادرتان هم کلام شوید، همه حرف‌هایی که نزده‌اید را بگویید و اگر سخت است بنویسید بگذارید مادرتان شما و احساس‌تان را حس کند. بیان احساسات، گفتن کلمه دوستت دارم، بوسیدن دست مادر و نشستن پای درد دل‌های او، هدیه‌هایی است که هیچ قیمتی ندارد.

کادوپیچی با دو روش خلاقانه

دو تا روش خیلی ساده و البته خلاقانه برای این که هدیه روز مادرتان را متفاوت کادو پیچ کنید را آموزش می‌دهیم. مطمئن باشید که این بار کاغذ کادوی شما هم مادرتان را شگفت‌زده می‌کند.

روش اول: 

1. یک ورق کاغذ کادوی مستطیلی دو رو رنگی انتخاب کنید. از حاشیه چپ یک تای 7 سانتی‌متری به سمت بالا بدهید. بعد دوباره یک تای دو سانتی‌متری از همان لبه تکرار کنید.

2. دو تای 2 سانتی‌متری بزنید و بعد لبه راست ورقه را یک تای 5 سانتی‌متری بزنید.

3. دوباره یک تای دو سانتی‌متری روی لبه تکرار کنید.

4. ورقه کاغذ را برگردانید و هدیه را وسط بگذارید.

5. اول طرف راست و بعد طرف چپ را تا و چسب بزنید.

6. از داخل لبه‌های بلند کناری را تا بزنید دوباره تا بزنید و لبه پایینی را زیر بالایی. از هر دو طرف ببندید و چسب بزنید.

روش دوم: (این روش برای یک کادوی با ابعاد حدودی 20 در 10 پیشنهاد شده است، برای کادوهای دیگر تناسب‌ها را رعایت کنید)

1. یک ورقه کاغذ مستطیلی شکل 40 سانتی‌متری تهیه کنید. از طرف چپ به فاصله 5/4 سانتی متری. از لبه بالا یک تای اریب بزنید. تا را از قسمت چپ بالایی طوری اریب بزنید تا به 5/3 سانتی‌متر قسمت پایینی برسید.

2. از قسمت چپ طرفی که بالا آمده، به اندازه 5/3 سانتی‌متر یک تای دیگر بزنید تا به نقطه مثلثی برسید.

3. حالا یک سانتی‌متر از حاشیه فاصله بگذارید و دوباره تا بزنید. از فاصله دو سانتی‌متری تای قبلی یک تا به داخل در قطر طرف پایین بزنید.

4. هدیه را وسط کاغذ بگذارید و اولین قسمت سمت راست و سپس سمت چپ را تا و چسب بزنید.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
چهره هفته

شهردار تهران

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧