روزمره آنلاین
روزمره آنلاین

روزمره آنلاین

نویسنده : نرگس رضاپور

مقدمه

بعد از وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی/ سال نو می‌شود، می‌گذرد، تمام می‌شود. آدم‌ها می‌آیند، زندگی می‌کنند و می‌روند. نسل‌ها عوض می‌شوند. هر نسلی به شکل خاص خود روزگار می‌گذراند. بعضی نسل‌ها آن‌قدر در طول زندگی‌شان دچار تغییر و تحول می‌شوند که خودشان متحیر می‌شوند. همان‌طورکه سال 82 اثری از شبکه‌های اجتماعی نبود و خیلی از وبلاگ‌نویس‌های فوق حرفه‌ای، حتی اسم موجودی به نام وبلاگ را هم نشنیده بودند، با چشم بر هم زدنی سال 102 می‌آید. شکل و مدل تعامل و ارتباطات بین آدم‌ها عوض خواهد شد. چطور و چگونه‌اش مهم نیست مهم این است که خود را برای سال و سال‌های پیش رو آماده کنیم. سال‌هایی با ابزارهایی که می‌آیند تا ما را شگفت‌زده کنند...

از وبلاگ «تلخ و شیرین»

رابطه‌ها/ فهمیده‌ام.. رابطه‌ها؛ قابلیت فنادهندگى بالایى دارند؛ اگر به آخر رابطه فکر کنى، کل رابطه به فنا می‌رود... اگر به آخرش فکر نکنى، خودت به فنا می‌روی...

از وبلاگ «بهارنارنج»

باز باران/ باران که می‌آید دلم «زیارتِ جامعه» می‌خواهد. زیرِ این بارانِ نرمِ لطیفِ بهاری بیشتر... بخوانم و برسم به آن‌جا که «و بِکُم ینزّل الغیث»؛ برای خاطرِ عزیز شماهاست که باران می‌بارد، که آسمان دریغ نمی‌کند، که روزگارِمان نو می‌شود. تر و تازه می‌شود.

از وبلاگ «خرابات مغان»

خواب/ 12 و 20 دقیقه بلیت دارم. الان ساعت 12 شده و من هنوز از خانه بیرون نیامده‌ام. در دلم خدا خدا می‌کنم که این موقع شب تاکسی زود پیدا بشود. اگر تاکسی گیرمان بیاید مشکلی نیست اما شب‌ها همه خوابند و خودرو سخت پیدا می‌شود. «ا... لا اله الا هو الحی القیوم». آیة الکرسی می‌خوانم. به «لا تاخذه سنة ولا نوم» می‌رسم. یک نفس راحتی می‌کشم. با خودم فکر می‌کنم چه خوب است که خدا نمی‌خوابد. خسته نمی‌شود. هر وقت من بیدار شوم او در دسترس است. آرام می‌شوم. به خدا می‌گویم که دیرم شده است. دیگر مطمئن می‌شوم که می‌رسیم. چند لحظه از ایستادن‌مان جلوی مدرسه مادرشاه نمی‌گذرد که یک خودرو جلوی پای‌مان توقف می‌کند.

از وبلاگ «باروون»

حرف‌های ارسالی/ شده یك وقت‌هایی به زبانت نمی‌آید كه رودررو به كسی بگویی عزیزم. یا قربونت برم. یا فدات بشم... اما در پیامك و ایمیل‌ها تا دلت بخواهد از این كلمات می‌آوری، خجالت نمی‌كشی. با كلمات راحت‌تری كه بنویسی‌شان نه اینكه ادای‌شان كنی. یا بعضی حرف‌ها را فقط می‌شود در همین قالب پیامك و نامه‌های الكترونیكی گفت و نوشت. به حرف نمی‌آیند. مجالش برای آدم‌ها پیش نمی‌آید كه این‌ها را بگویند به هم. باید بنویسند. باید برای هم send كنند.

از وبلاگ «برای خاطرآیه‌ها»

کسی که می‌خواهد عزیزشود/ خیلی ازکارهای روزانه ما، تلاش‌های ما در زندگی، از سرِ آن است که دوست داریم عزیز بشویم. به آبرو و اعتباری برسیم. در چشمِ خلایق کم و پست و حقیر جلوه نکنیم. درس می‌خوانیم، کار می‌کنیم، پول درمی‌آوریم، لباسِ خوب می‌پوشیم، خانه‌ خوب، ماشینِ خوب، شغل خوب، همسر و بچه‌های خوب... دوست داریم دیگر هم ببینند و به ما به دیده‌ تحسین نگاه کنند. به هر دری می‌زنیم و هر تلاشی می‌کنیم تا سرِمان را بالا بگیریم میان خلق خدا. بعد این وسط، اگر لطمه‌ای بخورد به این داشته‌هایمان، دیگر انگار همه‌ آن عزت و آبرویمان را باخته‌ایم. بعضی‌ها اما عزت و اعتبارشان را از پول و خانه و خودرو و مدرک نمی‌آورند. هیچ‌کدام از این‌ها را هم ندارند اما در چشم خلایق عزیزند، معتبرند. تویِ دل مردم محترم و دوست‌داشتنی‌اند بی‌آن‌که داشته‌ دنیاییِ ویژه‌ای داشته باشند. خدایی داریم که وعده داده اگر حسابِ خودتان با من را صاف کنید، رابطه‌تان را با من اصلاح کنید، من خودم تضمین می‌کنم که رابطه‌ شما را با مردم اصلاح ‌کنم، درست ‌کنم. حتی بالاتر از این؛ در قرآنش وعده داده که محبتّ اهل ایمان و عمل را در دل‌ها می‌اندازد. (مریم/69) آن‌ها را پیشِ مردم عزیز و دوست‌داشتنی می‌کند. خدایی که بلد است در قلب‌ها نفوذ کند، خدایی که بلد است ذهنیت‌ها را، محبت‌ها را، علاقه‌ها را تدبیر کند، مدیریت ‌کند.

معرفی وب سایت «پنج روز»

http://www.5rooz.com 

«یک روز به دنیا می‌آییم؛ یک روز کودکیم و آزاد؛ فردای کودکی جوان می‌شویم؛ روز بعد پیر شده‌ایم و سن و سالی ازمان گذشته؛ روز پنجم هم از دنیا می‌رویم. زندگی در دنیا به همین کوتاهی است.» خواندنی‌ها، شنیدنی‌ها، امروزی‌ها، نسخه‌ها و دیدنی‌ها، بخش‌های اصلی آخرین وبلاگ امسال است. بخش‌هایی که علاوه بر محتوای ساندویچی‌اش دغدغه بیان سبک زندگی دارد اما مطالبش با محتوای سایت‌های معمولی که با عنوان سبک زندگی کارمی‌کنند، تفاوت دارد. پنج‌روز به موضوعات متداول و کاملاً عادی و ظاهراً ساده و جزیی زندگی می‌پردازد. 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
تلگجیم

تلگجیم 491

٩٦/٠٤/٠١
برگزیدن یک موقعیت شغلی متفاوت

عشق و زندگی در نقطه‏ صفر مرزی

٩٦/٠٤/٠١
برگزیده سایت

سه راهکار تضمین شده برای کوتاه‌ نویسی!

٩٦/٠٤/٠١
هر سال احسان علیخانی در ماه عسل یادمان می‌اندازد که بعضی‌ها عجیب دوست دارند مشکلات زندگی‌شان را در بوق

کی از همه بدبخت ‌تره؟!

٩٦/٠٤/٠١
شاخ هفته

کاش حوصله شان سر برود

٩٦/٠٤/٠١
فتوچاپ

فتوچاپ 491

٩٦/٠٤/٠١
معرفی تلگرام‌های غیررسمی و پاسخ به این سـوال که آیا آن‌ها قابل اعتمادند؟

تلگرام‌ های فارسی!

٩٦/٠٤/٠١
پایان‌نامه

به دولت کمک کنید!

٩٦/٠٤/٠١
چهره هفته

من هم یک خمار هستم!

٩٦/٠٤/٠١
کافه جهان نما

سوئد، اینجا همه چیز سرجای خودش است

٩٦/٠٤/٠١

نگاهی به رایج‌ ترین موقعیت‌ هایی که یکهویی بیچاره‌ ترین می‌شویم!

٩٦/٠٤/٠١
جانونی

قصه شیخ بهایی و اختراع نان سنگک!

٩٦/٠٤/٠١
جارچی

جارچی 491

٩٦/٠٤/٠١
حکایت هفته

اندر حکایت دزدیده شدن شمشیر نادرشاه و مریدان

٩٦/٠٤/٠١
دات کام

کلاس ترک اعتیاد اسمارت فون‌ها

٩٦/٠٤/٠١
مینیمال

قحطی پوشک در ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ!

٩٦/٠٤/٠١
درباره افول ستاره‌ها در تیم‌های بزرگ و عاقبت نافرجام نقل و انتقالات پر سر و صدا

بمب‌هایی که نترکیدند!

٩٦/٠٤/٠١

پاسخ به یک سوال مهم آیا تیم‌های ایرانی می‌توانند سیاست بایرن را در نقل و انتقالات دنبال کنند؟

٩٦/٠٤/٠١
ناصرخان آکتور سینما

حكمت همه و هيچى!

٩٦/٠٤/٠١
فصل دوم سریال «شهرزاد» در برهوت سریال پخش شد

موتور «شهرزاد2» روشن نشد!

٩٦/٠٤/٠١
تبلیغات
تبلیغات