روزمره آنلاین
روزمره آنلاین

روزمره آنلاین

نویسنده : نرگس رضاپور

مقدمه

 کشف سند

هرچند خیلی‌ها دنیای مجازی را مساوی دنیای اطلاعات می‌دانند. اما هنوز که هنوز است نمی‌توان به وبلاگستان فارسی به عنوان منبع کامل و جامع اطلاعات ناب تاریخی اعتماد کرد! نه این‌که در وبلاگستان فارسی کم ‌کاری شده باشد. بسیاری از منابع مفید به خاطر درد قدیمی اجرایی نشدن همان اندک قوانین کپی موجود، توجیه مالی برای تبدیل اسناد مکتوب به صفحات وب ندارند و از این رو جرات پا گذاشتن به عرصه مجازی را پیدا نمی‌کنند.

از وبلاگ «گل باغ بهشت»

 خواب مفید/ چند وقت پیش از زبان یک عالم ربانی شنیدم که می‌گفت: «موقع خواب، کودکان‌تان را دریابید»... بعد به طور تصادفی از یک متخصصی شنیدم که می‌گفت: «تا 2 ساعت قبل از خواب نگذارید بچه‌ها فیلم و برنامه تلویزیون‌ حتی یک برنامه آرام و بی‌تنش‌ نگاه کنند.» کلی فکر کردم که، چرا ما بیشتر به یک خواب راحت و کم دردسر فکر می‌کنیم تا یک خواب سالم و مفید؟ وقتی خواب، حالتیه که روح از بدن جدا میشه و روح تحت تاثیر عوامل و شرایط قبل و منتهی به خواب قرار می‌گیرد، بنابراین خیلی مهمه که آدم در چه شرایط و حالی بخوابد.

از وبلاگ «زندگی جهادی»

 هدف جهادی/ جهاد را اگر یک حرکت در نظر بگیریم و نه صرفا یک اردو با هدف دور هم بودن و اجرای برنامه و ارائه گزارش برنامه به مسئولان مربوطه و قص علی هذا، یک هدف‌هایی دارد. خب الان همه میگن خودسازی. می‌دونم! قبول اصلا. ولی خودسازی اگه هم عرض یک سری مسائل دیگه اگه نباشه نتیجه می‌شود خودخواهی حتی. این‌طوری که میشه به یک سری کارای حداقلی راضی می‌شویم و دلمان خوش می‌شود که بیکار ننشستیم! غافل از این‌که قرار بوده برای این مردم کاری کنیم و با آمدن ما در منطقه توقع به‌وجود آوردیم برا اصلاح وضعیت‌شان..

از وبلاگ «خواستم بگم که»

 خدای عدل یا ظالم؟/ یک روز یک زنی میره پیش حضرت داوود و ازشون سوال می‌کنه که‌ای پیامبر، خدای تو عادل است یا ظالم؟ حضرت میگن: خداوند عادلی است که هرگز ظلم نمی‌کنه و بعد از زن می‌پرسن مگه چه اتفاقی برای تو افتاده؟ زن می‌گه من زنی هستم که سرپرستی 3 دختر رو به عهده دارم و خودم ریسندگی می‌کنم و خرج آن‌ها را میدم دیروز شالی که بافته بودم لای پارچه‌ای بستم و می‌بردم که بفروشمش اما یه پرنده اومد پارچه رو از دست من گرفت و فرار کرد من موندم بی خرجی و دست خالی و ناراحت. هنوز حرف زن تمام نشده بود که در خانه حضرت را زدند و ده مرد وارد شدند هر کدام صد دینار یعنی هزار دینار آورده بودند که حضرت به مستحقش بدهد حضرت پرسیدند برای چه دسته جمعی به این‌جا اومدید و این پول رو آوردید گفتند ما تو دریا بودیم که به کشتی آسیبی رسید و نزدیک بود غرق بشیم که نذر کردیم اگه نجات پیدا کنیم نفری صد دینار به مستحقی بدیم همون موقع پرنده‌ای اومد و پارچه‌ای رو داخل قایق انداخت که توش یه شال بود با اون شال اون مورد آسیب دیده کشتی رو بستیم و نجات پیدا کردیم. حضرت رو به زن کرد و فرمود این هزار دینار از آن تو فرزندان تو و باشد. خدا در دریا برای تو هدیه می‌فرستد در حالی که تو ظالمش می‌خوانی.

از وبلاگ «نیستم»

 علافی به معنای واقعی!/ داشتم فکر می‌کردم که چرا هیچ کاری را نمی‌توانم بکنم؛ یعنی دلم نمی‌خواهد. انگار محو شده باشم. نه می‌توانم کارهای قدیمی را انجام بدهم؛ نه یک راه جدید شروع کنم. داشتم فکر می‌کردم چرا هیچی راضیم نمی‌کند. حتی کارهایی که دوست‌شان دارم. اندر احوالاتم به این نتیجه رسیدم که نباید کاری را انجام دهم که دوست دارم؛ یا دلم می‌خواهد؛ یا بی‌درد باشد؛ یا آسان. باید کاری را بکنم که هیجان داشته باشد و بی‌نهایت جالب باشد. باید راهی را شروع کنم که هر لحظه تویش یک اتفاق جدید می‌افتد؛ یک چیزی که مدام درگیرم کند؛ یک چیزی که هی خسته‌ام کند و هی هنوز کشش داشته باشد.

معرفی وبلاگ

http://www.irdc.ir/ 

 مرکز اسناد رسمی انقلاب اسلامی

طرح‌های پژوهشی، تقویم انقلاب، مقالات، ویژه نامه‌ها و... از بخش‌های علمی سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی است. سایتی که نه آن چنان جامع و کامل، اما مرکز مجازی نسبتا مناسبی برای استنادات تاریخی در حوزه انقلاب است. یکی از کارهایی که سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی انجام می‌دهد انتشار سند روز است. که در واقع هر روز به تناسب آن روز یکی از اسناد موجود از وقایع مرتبط با انقلاب را منتشر می‌کند. در این بخش گاهی عکس‌های نابی که کمتر منتشر شده است را می‌توان دید.

نظرات کاربران
کد امنیتی
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/١٣
١
٠
یه بارم اسم وبلاگ منو پاپ کردن ، اما بجای "باشگاه تار عنکبوت " نوشتن "باشگاه عنکبوت " !!!! کلی ناراحت شدم به خاطرش ...!! :-(((((
پربازدیدتریـــن ها
برگزیده سایت

ساده نویسی یا محاوره نویسی؟

٩٥/١٠/٢٩
کافه جهان نما

هلند، گل سرسبد اروپا

٩٥/١٠/٣٠
شاخ هفته

دندان‌های نا اهل

٩٥/١٠/٣٠
روایت‏هایی ازآداب زندگی با پوششی به نام چادر

شیک، به روز، با وقار... چتدری

٩٥/١٠/٣٠
مینی‌ها

مینی ترفند 471

٩٥/١٠/٣٠
جارچی

تلگجیم 471

٩٥/١٠/٣٠
شوخی با پریسلی، تعطیل کردن فارسی1، نامه به پوتین و دیگر شاهکارهای حسام نواب صفوی

#آقای_یقه

٩٥/١٠/٣٠
ناصرخان آکتور سینما

كلا بستگى داره!

٩٥/١٠/٣٠
جارچی

اندر باب مریدان و دستگیری ع.ز

٩٥/١٠/٣٠
پوپولیسم در فوتبال ما چه تفاوتی با فوتبال جهان دارد؟

محبوبیت یعنی دو هیچ از بقیه جلوتری!

٩٥/١٠/٣٠
جارچی

فتوچاپ 471

٩٥/١٠/٢٩
جارچی

سرکار خانم رئیس جمهور

٩٥/١٠/٣٠
جارچی

همه اش زیر سر کارمندان است

٩٥/١٠/٣٠
مروری بر تکرار ملال آور موضوع قصاص در آثار سینمایی کشورمان

نکشی مارو!؟

٩٥/١٠/٣٠
آنتن

خواب کم و لگد قوی

٩٥/١٠/٣٠
چهره هفته

هر برگی که محیط زیست نمی شود!

٩٥/١٠/٣٠
پوپولیست کیست و چرا در جامعه ما جواب می‌گیرد حتی در ورزش؟!

حکمت پوپولیست پروری

٩٥/١٠/٣٠
پایان‌نامه

مصوبه‌ای برای بابای بچه!

٩٥/١٠/٣٠
جارچی

پهنای باند فراخ می شود

٩٥/١٠/٣٠
شگرد خفن

خلافی خودروی خود را در سه سوت ببینید و پرداخت کنید

٩٥/١٠/٣٠
تبلیغات
تبلیغات