بچه‌های «خنده بازار» زیرآب مرا می‌زنند
گفت‌وگو با بازیگر پرحاشیه‌ای که بالاخره با «میلیاردر» به تلویزیون بازگشت

بچه‌های «خنده بازار» زیرآب مرا می‌زنند

نویسنده : مریم ضیغمی

متخصص تیپسازی در تلویزیون است و با درآوردن تیپهای مطرحی هم چون علی دایی، مهران مدیری و عادل فردوسیپور در مجموعه طنز «خنده بازار» بر سر زبانها افتاد، هر چند که درآوردن تیپ شخصیتهای حقیقی برایش مشکلاتی را به همراه داشت و سبب انتقادهایی از سوی برخی از آنها شد، طوری که علی دایی عنوان کرد «سامان گوران» سربازی فراری است که ادایش را در میآورد و از او شکایت کرد. حواشی درباره او سبب شد که از «خنده بازار» کنار گذاشته شود و یا شاید هم کناره گیری کند، کارگردان «خنده بازار» هم علت حذف او را بی نظمی اعلام کرد. «گوران» معتقد است حتی این حواشی و زیر آب زنی دوستان «خنده بازار» سبب شد بازی در پروژههای خوب سینمایی را هم از دست بدهد تا اینکه بالاخره با سریال «میلیاردر» به دعوت محمدرضا شریفینیا به تلویزیون برگشت. البته در این مدت بارها به حواشی پاسخ داد و ما هم به بهانه بازگشت او به تلویزیون با «میلیاردر» و شروع فصل دوم این سریال با او تماس گرفتیم تا بدانیم چه شد که این حواشی برایش به وجود آمد، اما گوران خیلی زرنگ و باهوشتر از این حرفها بود، علتش را هم در مصاحبه خواهید فهمید.

 

* با توجه به شایعاتی که در چند وقت اخیر برایتان به وجود آمد چه طور شد که «میلیاردر» شدید؟

 شایعه... خودتان میگویید شایعه برایم درست کردهاند! یک سری افرادی که دید و طرز تفکرشان محدود بود این شایعات را برایم درست کردند و من هم بزرگترین جایی که توانستم به این شایعات پایان بدهم این بود که شب سال تحویل به شبکه دوم سیما رفتم و همه افرادی که در «خنده بازار» برایم شایعه درست کرده بودند مهمان شبکه سوم سیما بودند. در همان برنامهای که دوستانم حضور داشتند، «فرزاد حسنی» از من یاد کرد و گفت اکنون که همه بچهها دور هم جمع شده اند نبود «سامان گوران» بین ما محسوس است و وقتی خودم در شبکه دوم حاضر شدم همه دریافتند که همه چیز شایعه بود و اکنون هم خدا را شکر با سریال «میلیاردر» به تلویزیون برگشتم.

 

* هیچ جا اعلام نکردید که چه شد کنار گذاشته شدید، سکوت شما هم باعث رونق شایعات شد، شهاب عباسی میگفت بی انضباط بودید، شفاف بگویید داستان از چه قرار بود؟

 همه جا اعلام کردم که ماجرا چه بود؛ مشکل اخلاقی با دوستان «خنده بازار» برایم پیش آمد بنابراین دیگر با آنها کار نکردم، حتی پیشنهادهایی با مبالغ بالاتر را هم رد کردم و بعد از این که از آنها جدا شدم در کل کنار گذاشته شدم، در حالی که دلیلی نداشت بعد از آن موفقیت این اتفاق بیفتد. اما این دوستان در گپ وگفتهای خودمانی که با همکاران دیگرم داشتند تا آن جایی که میتوانستند تلاش کرده بودند من از این فضا دور بمانم، حتی آخرین باری که دوستان تلاش کردند که من کار نکنم روز اولی بود که میخواستم برای گفتوگو برای بازی در سریال «میلیاردر» بروم و از هر طریقی سعی کرده بودند این اتفاق نیفتد؛ حتی با بچههای دست اندرکار و تولید سریال تماس گرفته بودند که زیرآب مرا بزنند و بگویند «سامان گوران» مشکل اخلاقی دارد و یا بیمار است و اعتیاد دارد و از اینگونه حرف و حدیثها که در ملاقات با «علیرضا امینی» و «رامین عباسی زاده» آنها گفتند به محض اینکه از دیروز از دفتر ما خارج شدی، 80 نفر زنگ زدند و زیر آب تو را زدند! همه متوجه شدند که تماسها کار دوستان قبلیام است.

البته از خودم هم دفاع کردم و دفاع من به گونهای بود که حتی بزرگان عرصه طنز به خصوص «رضا عطاران» به من گفت که بهترین تصمیم را گرفتی از گروه جدا شدی، لازم نیست درباره آن فکر کنی و سبب بزرگ شدن آنها شوی.

 

* بعد از این حواشی «شهاب عباسی» سعی کرد که شما را برای «خنده بازار» سری جدیدش دعوت کند؟

 همان مقطع هم به پیشنهاد رئیس وقت شبکه سوم سیما باید به «خنده بازار» بر میگشتم منتها پیشنهاد را رد کردم، وقتی پیشنهاد ایشان را رد کردم با پیشنهاد شهاب عباسی بر نمیگردم.

 

* شنیدهام که در سفری که به کیش داشتید آنجا محمدرضا شریفینیا را ملاقات کردید و به پروژه میلیاردر دعوت شدید؟

 بله، همینطور است. یکدیگر را در کیش ملاقات کردیم و درباره نقش با من صحبت و به من لطف کرد، البته نقش به خود من نزدیک و باورپذیر بود. «شریفینیا» با استعدادهایی که از من سراغ داشت، پی برد میتوانم از پس نقش برآیم و اعتماد ایشان قوت قلبی برایم بود. او به من گفت نابغه بودن «بهادر» خیلی مهم است و من هم یک جورایی در کار خودم در عرصه تیپ سازی موفق هستم. او مرا تشویق کرد که در این مقوله نابغهای هستی و میتوانی از پس نقش برآیی.

 

شما هم با شریفینیا دوست شدید دیگر، بازیگرانی هم چون نیماشاهرخ شاهی و آرام جعفری از آن بازیگرانی هستند که در آثاری که شریفینیا حضور دارد به عنوان بازیگر دعوتشان میکنند.

 «شریفینیا» در حرفه بازیگردانی و انتخاب بازیگر لقب پدر را به خود گرفته است، ایشان را دوست دارم و حامی من شدند و خیلی کمکم کرد و من دارم جواب اعتماد ایشان را میدهم. اکنون هم به گفته خودش چند کار دیگر برایم در نظر گرفته است و هر کاری که ایشان بگوید انجام میدهم چون فکر میکنم بهترین راه را انتخاب کردهام و با پیشنهادهای او جلو میروم. 

 

* گویا برای تیپ سازی شخصیتهای علی دایی و عادل فردوسیپور خیلی زحمت کشیدید و تلاش کردید. چه قدر روی آن تیپها کار کردید؟

 من خیلی تلاش کردم و برای درآوردن تیپ این شخصیتها خیلی زحمت کشیدم و بیشتر از این نمیخواهم درباره گذشته صحبت کنم.

 

 * چرا؟

 چون ارزش کار پایین میآید، شاید در گذشته زیاد در این باره صحبت کردم اما اکنون دیگر تمایلی ندارم در این باره صحبتی کنم.

 

* شنیدهام که از یکی، دو پروژه برخلاف میل باطنیتان کنار گذاشته شدید، صحت دارد؟

 بله، اتفاقی افتاد که کنار گذاشته شدم مانند «نارنجی پوش» داریوش مهرجویی که قسمت نشد با ایشان همکاری کنم البته تأیید میکنم قسمت نبود! یعنی اتفاقاتی برایش افتاد! اگر اجازه بدهید درباره گذشته صحبتی نکنیم و از بازیام در «میلیاردر» بپرسید بهتر است.

 

* بعد از خنده بازار با علی دایی، عادل فردوسی پور یا مهران مدیری روبه رو نشدید؟

 با علی دایی که نه، «عادل فردوسی پور» خیلی از من حمایت کرد و همیشه به من ایده میدهد. «مهران مدیری» چون خودش ابداع کننده این نوع حرکات و استاد طنز ایران در تیپ سازی است مشکلی نداشتم.

 

* اگر «مهران مدیری» از شما دعوت کند تا شما در سریالش بازی کنید میپذیرید؟

 مسلم است که میپذیرم چون «مهران مدیری» الگوی کاریام است.

 

* از ساخت سری جدید «میلیاردر» چه خبر؟!

 سری جدید «میلیاردر» بعد از استراحت گروه، ماه آینده کلید میخورد. امیدوارم فصل دوم هم مانند فصل اول خوب از کار درآید.

 

* با توجه به این که پرورش یافته تئاتر که مادر همه هنرهاست، هستید و در تیپسازی هم شهرت دارید چگونه به شخصیت بهادر رسیدید؟

 بهادر شخصیتی دوست داشتنی دارد. او جوان باهوش و نابغهای است که چیزی توی دلش نیست و خیلی علاقه دارد مشکلات اطرافیان خود را به نحو احسن حل کند و با روی باز از همه بدیها و اتفاقات تلخی که اطرافش میافتد استقبال میکند. بهادر جوانی است که در خیلی مواقع خودش را کنترل میکند.

 

* بعد از بازی در «میلیاردر» پیشنهاد بازی دارید؟

 پیشنهاد بازی در یک فیلم سینمایی دارم و قرار است برای تست اولیه فیلم بروم. اما چون با پروژه «میلیاردر» قرارداد دارم، بنابراین هر پیشنهادی را باید با توافق تهیه کننده انجام دهم به همین دلیل فکر نمیکنم پیشنهاد جدیدی به من شود. هم چنین کار تئاتری برای حضور در جشنواره تئاتر فجر به من پیشنهاد شد اما به دلیل بازی در سریال «میلیاردر» نپذیرفتم.

نظرات کاربران
کد امنیتی
MAT GH
MAT GH
٩١/١٠/٢١
٢
٠
اول که دیدم نفهمیدم این همونه واقعا ادای علی دایی رو خوب در می آورد
پربازدیدتریـــن ها
نگاهی به « انتقام جویان: جنگ اینفینیتی» به بهانه اکران بزرگترین پروژه سینمایی «مارول»

بزرگترین گردهمایی تاریخ ابرقهرمان‌ها

٩٧/٠٢/٢٧
آنتن

ما هم نازک!

٩٧/٠٢/٢٧
شاخ هفته

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٧
درباره «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

ابرقهرمان بفروش و نچسب

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

دعوت شدگانیم...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

جامعه‌شناسی تدفین و چیزهای دیگر...

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک ایران، یک صدا

٩٧/٠٢/٢٧
نگاهی به پرونده قلدری‌های آمریکا در چند قرن اخیر به بهانه خروج ترامپ از برجام که البته اتفاق عجیبی هم نبو

قلدرامپ

٩٧/٠٢/٢٧
درباره درخشش بانوان فوتسالیست ایران در آسیا؛

قهرمانان وطن

٩٧/٠٢/٢٧
تا جامِ جهانی

یک ایرانی بین خوش‌تیپ‌ترین بازیکن‌های جام‌جهانی2018

٩٧/٠٢/٢٧
پایان نامه

لوبیا، گلابی و غوطه‌ای که نخورد!

٩٧/٠٢/٢٧
جانونی

تقدیم به جناب خرما... با احترام

٩٧/٠٢/٢٧

تقریبا هیچ!

٩٧/٠٢/٢٧
مینیمال

مینیمال 535

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

من از شما می‌پرسم: آیا مشکل ما این است؟

٩٧/٠٢/٢٧
یادداشت

یک حقیقت مرگبار

٩٧/٠٢/٢٧
چهره هفته

شهردار تهران

٩٧/٠٢/٢٧
راهکارهایی برای تنفسِ جان، به بهانه آمدن ماه رمضان

هوای تازه برای ریه‌های روح خسته

٩٧/٠٢/٢٧
گفت‌و‌گو با دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران

لژیونر شدن ما خیلی محال است

٩٧/٠٢/٢٧
حکایت هفته

اندر حکایت ابن جیم و انبار پر خودروسازان

٩٧/٠٢/٢٧