آچـارفرانسه‌های جـیـم چه کسانی بــودنــد؟!
6 سال با مدیران اجرایی جیم

آچـارفرانسه‌های جـیـم چه کسانی بــودنــد؟!

نویسنده :

اگر قرار باشد تنها با یک کلمه این آدم‌ها را معرفی کنیم، بهترین واژه «آچارفرانسه» است. اگر توی یک مکان اداری یا یک موسسه یا یک شرکت خصوصی یا حتی یک گروه کاری کوچک کار کنی، می‌دانی که کارهایت بدون حضور یک «مدیر اجرایی» راه نمی‌افتد. ما بر آن شدیم تا به پاس زحماتی که مسئولان اجرایی جیم برای جیم کشیده‌اند!!! این مطلب را فقط به آن‌ها اختصاص دهیم...

 

مهدی حسینی

 

کسی که سوتی‌هایش غیر قابل چاپ است

 

اولین مدیر اجرایی جیم، آخرین نفر صحبت‌مان بود. مهدی حسینی معتقد است که سوتی‌هایش غیر قابل چاپ است و حتی حاضر نشد یکی دو موردش را برای ما توضیح دهد. از ابتکاراتش این بوده است که جیم 8 صفحه‌ای را 16 صفحه‌ای کرده‌است!!! که ترفندش را به ما نگفت تا جیم را 24 صفحه‌ای کنیم، البته ما هم اصراری نکردیم. تنها چیزی که در زمان مدیر اجرایی بود‌نش گم کرده یک فایل خیلی مهم بوده که باید برای چاپ به روزنامه می‌برده است. 

مهدی عسگری

تیترهایی که همیشه غلط املایی داشت

گوشی را که بر می‌دارد با گرمی سلام و احوالپرسی می‌کند. خودمان را معرفی می‌کنیم و چند تا سوال کوچک از او می‌پرسیم. اما مهدی عسگری از آن قبیل از آدم‌هایی است که وقتی چانه‌اش گرم می‌شود دیگر ول کن ماجرا نیست! برای همین چند تا سوال ساده حدود نیم ساعت صحبت کردیم. از ابتکارات زمان مدیر اجرایی بودن‌اش که می‌پرسم، می‌گوید مهم‌ترین ابتکارش آوردن دارت به جیم بوده است که موقع بیکاری، بچه‌ها با آن بازی کنند و سیستم گرفتن برای جیم را هم یکی از ابتکاراتش می‌داند که ما نفهمیدیم ربطش با ابتکار چیست؟!! درباره سوتی‌هایی که داده است صادقانه اعتراف می‌کند که بیشترین غلط املایی تیترهای جیم در زمان او اتفاق افتاده است. این جوری که خودش می‌گفت در این کار تبحر خاصی داشته است، هر دو هفته یکبار تیترها غلط املایی داشته است و هر بار که جیم برای چاپ می‌رفته، او صبح روز بعد منتظر تماس صادق ملکی بوده برای سرکوفت شنیدن و مواخذه شدن، البته سرکوفت‌ها تنها تا 2 هفته تاثیر داشته است و باز 2 هفته بعد دوباره تکرار می‌شده! وقتی از او درباره گم کردنی‌هایش در جیم می‌پرسم، می‌گوید هیچی! چیز خاصی یادش نمی‌آمد. که ما معتقدیم اگر بیشتر فکر می‌کرد حتما چیزی به ذهنش می‌رسید. 

سعید برند

ناهارهای جیمی

دوران حکومت سعید برند 6 ماه بیشتر نبوده است. البته بنا به گفته خودش وگرنه برای بیشتر بچه‌ها این دوران 3‌2 ماهی بیشتر نبوده است! که ما نفهمیدیم خیلی به دوستان خوش گذشته است یا واقعا 3‌2 ماه بوده است؟!! وقتی حرف از ابتکارا‌تش می‌شود، او آوردن اولین تایپیست و ویراستار به جیم را از جمله افتخارات خودش می‌داند. البته می‌گوید که به این افاقه نکرده است و تحت حکومت سلطنتی‌ا‌ش نویسنده‌ها را مجبور کرده خودشان مطالب‌شان را تایپ کنند. بنابراین تایپ مطلب توسط خود نویسنده از زمان او در جیم مد شد. البته این‌ها را که ما به عنوان ابتکار از او قبول نکردیم. تنها چیزی که شاید ابتکار محسوب شود! خوردن ناهارهای جمعی در جیم باشد که هنوز هم ادامه دارد! سعید برند درباره یکی از سوتی‌هایش می‌گوید بررسی نام نویسنده با مطلبی که داده است از وظایف مدیر اجرایی است. او در یکی از شماره‌ها این‌کار را انجام داده است، اما نمی‌داند چرا وقتی جیم چاپ شده، همه مطالب فقط به نام بهنوش مشتاق (از نویسنده‌های قدیم جیم) چاپ شده است. البته هیچ کس به غیر بهنوش مشتاق از این موضوع ناراحت نشده است. در واقع همه دوستان از این تقصیر گذشته بودند، چون اتفاق است دیگر، می‌افتد! برند معتقد است که در زمان مدیر اجرایی بودن، هیچ چیزی گم نشده است.

مرتضی اخوان

فقط 2 تا فلش!

مرتضی اخوان پرحرف‌ترین و مهیج‌ترین مدیراجرایی جیم بوده است. برای چند سوال ساده، حتی بیشتر از مهدی عسگری وقت گران‌قدر ما را گرفت، ما نمی‌دانیم این همه حرف را از کجا می‌آورد. البته وی هم مثل ایمان فروزان‌نیا اعتماد به نفس بالایی دارد، چون دوره او، دوره نه سوتی و نه گم کردنی بوده است. که ما به وی گوشزد کردیم کمی فکر کند شاید چیزی گم کرده باشد، یک دفعه گفت فقط دو تا فلش گم کردم! فقط همین! البته یک مصاحبه با یک آدم مشهور هم گم کردم... که همین جوری یکی یکی داشت به ذهن‌ گران‌قدرش خطور می‌کرد که ما خیلی ناگهانی سوال بعدی‌مان را پرسیدیم تا بلکه در برای حفظ آبروی او قدمی برداشته باشیم. بیشتر ابتکاراتش در زمینه شکم بوده است. (البته اگر ظاهرش را ببینید حتما متعجب می‌شوید که آدمی این همه به شکم‌های نویسندگان عزیز خدمت کرده و خودش لاغر مانده باشد!!) با افتخار می‌گوید اولین بار خوردن خوراکی‌های محیرالعقول در زمان من مد شد! ایستک خوران و فلاسک شربت خوری و.... البته از حق نگذریم ابتکار و ایده خوبی بوده که تا الان ادامه دارد!

ایمان فروزان
اعتماد به نفس که می‌گویند یعنی این!
ایمان فروزان‌نیا با اعتمادبه‌نفس‌ترین مدیر اجرایی جیم است، چون می‌گوید در زمان او نه چیزی گم شده و نه سوتی داده است! که جای تعجب دارد! درباره ابتکاراتش (که باز هم مثل دوستان دیگر خدماتش را گفت، نه ابتکاراتش!) دو تا کار خیلی خوب انجام داده، یکی فریز کردن سیستم‌ها که قبل آن به لطف دوستان نویسنده و فلش‌ها و ویروس‌هایشان هر هفته ویندوز سیستم‌ها عوض می‌شده است. دومی هم استفاده از نرم افزار فوق پیشرفته اکسل برای دسته بندی و گردآوری پیامک‌ها. که ما متعجب شدیم چرا هیچ بنی بشری قبل از ایمان فروزان نیا به فکر این کار نیفتاده بود!! شیطنت‌های ایمان فروزان‌نیا و شوخی‌هایشان با بچه‌ها هم که بماند!
مجید حسین‌زاده
فوتبال دستی با او به جیم راه پیدا کرد
 و در آخر مجید حسین‌زاده که مدیر اجرایی کنونی جیم است. درباره سوتی‌ها می‌گوید مدیر اجرایی برابر است با سوتی! اصلا مدیر اجرایی بدون سوتی نمی‌شود! توی یکی از شماره‌های جیم، شماره چند تا پیامک مخاطبان کامل نوشته بوده که زیر چاپ رفت و صاحبان شماره‌ها با جیم تماس گرفتند و شاکی شدند. البته همه آن‌ها به غیر از یک نفر از این خطا چشم‌پوشی کردند. اما یک نفر پیگیر بود و می‌خواسته است شکایت کند، جیم برایش خط تلفن جدید خریده که بیاید ببرد و از این خطا بگذرد. الان حدود یک سال می‌گذرد اما از آن شاکی هنوز خبری نیست و سیم کارت توی کشوی میز است. فوتبال دستی جیم با مجید حسین‌زاده به جیم آمده است. تلویزیون دار شدن جیم از ابتکارات او است. برگزاری جشن جوان برای بچه‌های جیمی بدون این‌که کسی خبر داشته باشد، نیز از ابتکارات خودش می‌داند. دوربین فیلم‌برداری با تمام امکاناتش و گوشی همراه جیم‌درشهر از مهم‌ترین وسایل گم‌شده زمان مجید حسین‌زاده است!

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

ماجرای بهار به روایت مترو

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

بوی اسکناس تا نخورده لای کتاب

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

دور حوض فیروزه‌ای، زیر درخت خرمالو

٩٦/١٢/٢٤
مینیمال

رسم اصیل ایرانی را فراموش نکنید

٩٦/١٢/٢٤
اگر بخواهیم سقوط‌ها، زلزله‌ها و بلاهای امسال را نادیده بگیریم باید از جوان‌هایی بگوییم که بیشتر خبرهای

جوانان مدل ۹۶

٩٦/١٢/٢٤
شگرد

عکس‌های خوب خوب بگیرید

٩٦/١٢/٢٤
پایان نامه

ما شاد و خوشحالیم

٩٦/١٢/٢٤

سال جوونا

٩٦/١٢/٢٤
یک بسته متنوع از کتاب‌ها و سریال‌های جدیدی که نوروز شما را می‌سازد

هر روزتان نوروز، نوروزتان با کتاب و سریال

٩٦/١٢/٢٤
دات کام

در تعطیلات عید، قهرمان جام باشگاه‌های اروپا شوید

٩٦/١٢/٢٤

5قاب ماندگار 96

٩٦/١٢/٢٤

سال خوبی نبود اما ما خوب بودیم...

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

عیده که عیده...

٩٦/١٢/٢٤
شگفت انگیزترین اتفاقات ورزش ایران و جهان در سال 96 به انتخاب جیم

اتفاقات چشم گردکن!

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

واقعا عید را جشن می‌گیرید؟!

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

شما رُفوزه شدی

٩٦/١٢/٢٤
جنجال‌آفرین‌ترین (!) ورزشکاران امسال چه کسانی بودند؟

از آقای گل تا خواهران ووشوکار

٩٦/١٢/٢٤
وقتی امسال از بودن یک سری چیزها در یک جاهایی، شاخ‌ در آوردیم

واقعا تو چرا این‌جایی؟

٩٦/١٢/٢٤
آدم‌ها و چیزهایی که سال 96 از این رو به آن رو شدند

برگشت به زندگی

٩٦/١٢/٢٤
درباره استارتاپ‌ها و خدمات‌دهنده‌های ایرانی کــــه امسال طعم دیگری به زندگی‌ ایرانی‌ها دادند

#سال_خدمات_اینترنتی

٩٦/١٢/٢٤