والیبال با طعم مـیـزان!
گزارش جیم از حال و هوای لیگ برتر والیبالی که زیباست

والیبال با طعم مـیـزان!

نویسنده : مژده رنگیان

خاطرتان كه هست، پسران بلند قامت ایران در عین شایستگی نتوانستند بلیت لندن را از آن خود كنند و به میدان بزرگ المپیك قدم بگذارند اما چندی بعد هدفی بزرگ‌تر را پیش گرقتند و به لیگ جهانی فكر كردند به همین دلیل در مسابقات انتخابی لیگ جهانی حاضر شدند و با گرفتن مجوز حضورشان در لیگ آرزوها و جهانی شدن، غصه المپیك را از دل‌مان بیرون كردند. تا به این‌جای كار نیز در فاصله چند ماه مانده به این مسابقات، والیبالیست‌ها در حال كسب آمادگی و البته مشخص شدن وضعیت مربی دوست داشتنی‌شان یعنی ولاسكو خواهند بود. در كنار این موضوع حدود یك ماه است كه لیگ برتر والیبال مردان ایران آغاز شده و تیم‌هایی از سراسر كشور در آن شركت می‌كنند، همه این‌ها یك طرف، حضور تیم والیبال میزان خراسان نیز باز هم همان طرف اما نتایج خیره‌كننده و رویایی این تیم استان، یك طرف دیگر! راستش را بخواهید با شگفتی‌های اخیر این تیم، كمی احساس خودشیفتگی مزمن به ما دست داده است و از آن‌جایی‌كه هیچ‌وقت به فوتبال امیدی نبوده است، می‌خواهیم این شماره از لیگ والیبال بگوییم و هی به والیبال شهرمان افتخار كنیم، پس دعوت می‌كنیم در لذت این افتخار همراه‌مان باشید.


لیگی برای مردان ایران

ابتدا باید عرض شود كه سوت آغاز لیگ والیبال ایران با حضور 12 تیم از 26 مهرماه زده شد و مانند لیگ برتر فوتبال، تیم‌های مختلفی از استان‌های كشور در آن حضور یافتند؛ این مسابقات در قالب یك گروه به صورت رفت و برگشت در حال پیگیری است و در پایان 4 تیم به مرحله پلی آف راه خواهند یافت و باید برای كسب سكو بجنگند كه البته برای شناختن قهرمان و نایب قهرمان لیگ امسال، نیازی نیست خیلی معطل شوید، كافی است تا پایان سال 91 صبر كنید؛ یعنی تنها 3 ماه ناقابل دیگر.

ملی پوشان لیگ‌نشین

موضوع جالب توجه، حضور ملی‌ پوشان در تیم‌های باشگاهی مختلف است، وقتی نگاهی به جدول تیم‌های حاضر در این رقابت بیندازید، می‌توانید تیم‌هایی را كه به خاطر حضور ستاره‌های والیبال ایران و سرمربیان سرشناسش شناخته شده‌اند را ببینید. تیمی مانند پیكان كه از ملی‌پوشانی مثل آرش كشاورزی، فرهاد ظریف، سید مهدی بازارگرد، امیر حسینی بهره می‌برد و سرمربی نام آشنا آن پیمان اكبری است كه در گذشته در تیم ملی حضور داشته است. كاله مازندران نیز 5 ستاره به نام‌های سید محمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، شهرام محمودی و رضا قرا دارد، شهرداری ارومیه نیز 3 والیبالیست محبوب را در این لیگ به همراه خود دارد و آن‌ها كسانی نیستند جز سعید معروف، علیرضا نادی و محمد محمد‌كاظم دركنار جورجویچ، سرمربی خارجی این تیم. مصطفی كارخانه نیز كه مربی با اخلاق سالیان قبل تیم ملی ایران بوده و می‌توان گفت پیشرفت والیبال‌مان را مدیون او هستیم در تیم متین ورامین حضور دارد و از ستاره‌هایی مانند فرهاد نظری افشار، محسن عندلیب و فرهاد سال افزون استفاده می‌كند. پوریا فیاضی هم كه در سایپا البرز حضور دارد، می‌ماند امیر غفور جوان و خنده‌رو كه در تیم باریج اسانس كاشان به زمین می‌رود و سرمربی وی كسی نیست جز حسین معدنی سرمربی پیشین تیم ملی ایران، همان كسی كه در بازی‌ها خارجی با كت وشلوار خیلی شیك روی نیمكت می‌نشست و در مقابل ایتالیا شانس پیروزی داشت.

نامه اعمال در دست راست و چپ تیم‌ها

حالا برویم سر اصل مطلب، یعنی جدول مسابقات. تا به این لحظه از كار لیگ، یعنی نامه اعمال این تیم‌ها، البته برای دادن نامه عمل هنوز خیلی زود است ولی می‌شود یك حدس‌هایی زد. تا به این‌جای كار كه این مطلب را می‌نگاریم، هفته هشتم لیگ والیبال به پایان رسیده و تا زمانی كه جیم به دست مبارك شما برسد جدول مطمئنا كمی تغییر كرده است پس لطفا دست به گیرنده‌های خود نزنید، با این حال توصیه می‌كنیم به جدول نگاهی بیندازید. تا به الان تیم پیشگامان یزد با 18 امتیاز در صدر جدول قرار گرفته است و گویا قصد ترك آن را ندارد ولی شاید مجبور به این كار شود، در مكان دوم نیز متین ورامینی‌ها نشسته‌اند با همان 18 امتیاز ولی با اختلاف در پوئن‌های برده به باخته نسبت به تیم اول، اما خوب توجه كنید در جایگاه سوم جدول، تیم میزان خراسان خوش می‌درخشد. تیمی كه بدون داشتن بازیكنان ملی‌پوش، به سرمربی‌گری جبار قوچان‌نژاد (یعنی همان عموی عزیز رضا قوچان‌نژاد بازیكن تیم ملی فوتبال كشورمان) توانسته است در این چند بازی اخیر خوش بدرخشد.

تعجب‌انگیزهای لیگ

از بخش‎های تعجب‌انگیز لیگ امسال، وضعیت تیم كاله یعنی قهرمان دور گذشته است كه سیر نزولی خود را در جدول پیش گرفته و بعد از این‌كه جای خود را به متین ورامین داد به سومی قناعت كرد ولی در یك بازی بی‌نظیر از بچه‌های میزان، این تیم با كمی شرمندگی و عرق بر پیشانی با نتیجه 3 بر صفر، بازی را واگذار كرد و با پای مبارك خود رفت و در پله چهارم نشست. تیم سایپا البرز هم كه نایب قهرمان 6 دوره لیگ برتر والیبال بوده است الان در جایگاه پنجم قرار دارد و تیم پیكان نیز با قدمت زیاد خود امسال با بدشانسی مواجه شد و پس از كنار كشیدن تیم نوجوانان این باشگاه از لیگ برتر، فدراسیون تیم بزرگسالان آن‌ها را به پرداخت 10 میلیون تومان و كسر 2 امتیاز جریمه كرد و حالا این‌كه این تیم به آن تیم چه ربطی دارد، بماند برای بعد؛ با این اتفاقات پیكان با 13 امتیاز در جایگاه هفتم قرار دارد. اتفاق عجیب و بامزه لیگ نیز، رفتار شیركوند، لیبرو تیم شهرداری ارومیه بود كه در دیدار مقابل سایپا، به خاطر اعتراض به رای داور در اقدامی انتحاری پای داور اول را كه همیشه آن بالا می‌ایستد را گرفت و كشید پایین! 

 زنگ خطری به نام میزان

در این 8 هفته گذشته تیم میزان مشهد با بچه‌های باغیرت خود می‌توان گفت ستاره بوده‌اند و غول‌كشی كردند، زیرا كارهایی كردند كه خیلی‌ها را متعجب كرد. از 8 بازی خود در مقابل تیم‌های كاله، پیكان، نوین كشاورز، شهرداری ارومیه، جواهری گنبد وباریج اسانس كاشان به پیروزی رسیده و تنها 2 باخت در مقابل متین ورامین و آلومینیوم المهدی داشته و فعلا سوم است كه امیدواریم از جایگاه سومی خود پا فراتر بگذارد و دل مدعیان قهرمانی را آشوب كند.

بچه‌ها مچكریم

نمی‌دانم تا به حال برای دیدن مسابقات تیم میزان به سالن مهران مشهد (چهارراه خسروی، انتهای خیابان آخوند خراسانی) رفته‌اید یا خیر اما شاید باورتان نشود كه تماشاچیان دوست‌داشتنی میزان لطف می‌كنند و به عنوان یار هفتم سالن را برای تیم میهمان جهنم می‌كنند و به جرات باید گفت در پیروزی‌های میزان سهیم هستند، بچه‌های میزان نیز از حضور آن‌ها كلی انرژی خوب می‌گیرند و این طور می‌شود كه آبشارهایی می‌زنند به قدرت آبشار نیاگارا. اگر به دنبال 2 ساعت شادی و هیجان محض هستید و می‌خواهید از ورزش و یك پیروزی شیرین لذت ببرید و در كنار آن بازیكنان محبوب خود در تیم ملی را ببینید، همین‌ جا و همین لحظه دعوت می‌كنیم تا بازی‌های این تیم پرافتخار شهرمان را در مشهد همراهی كنید، خبر خوش هم این كه مسابقات رایگان و به قول خودمان مجانی هستند و فقط باید بروید آن‌جا حالش را ببرید. البته فقط 3 بازی تا انتهای نیم فصل باقی مانده است و از آن‌ها یک بازی را میزان، میزبان است؛ آن بازی هم در تاریخ 12 آذر یعنی یکشنبه هفته بعد مقابل شهرداری تبریز ساعت 17 برگزار می‌شود.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

ماجرای بهار به روایت مترو

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

بوی اسکناس تا نخورده لای کتاب

٩٦/١٢/٢٤
اگر بخواهیم سقوط‌ها، زلزله‌ها و بلاهای امسال را نادیده بگیریم باید از جوان‌هایی بگوییم که بیشتر خبرهای

جوانان مدل ۹۶

٩٦/١٢/٢٤
شگرد

عکس‌های خوب خوب بگیرید

٩٦/١٢/٢٤
مینیمال

رسم اصیل ایرانی را فراموش نکنید

٩٦/١٢/٢٤

سال خوبی نبود اما ما خوب بودیم...

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

عیده که عیده...

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

دور حوض فیروزه‌ای، زیر درخت خرمالو

٩٦/١٢/٢٤
پایان نامه

ما شاد و خوشحالیم

٩٦/١٢/٢٤
دات کام

در تعطیلات عید، قهرمان جام باشگاه‌های اروپا شوید

٩٦/١٢/٢٤
شگفت انگیزترین اتفاقات ورزش ایران و جهان در سال 96 به انتخاب جیم

اتفاقات چشم گردکن!

٩٦/١٢/٢٤

5قاب ماندگار 96

٩٦/١٢/٢٤
یک بسته متنوع از کتاب‌ها و سریال‌های جدیدی که نوروز شما را می‌سازد

هر روزتان نوروز، نوروزتان با کتاب و سریال

٩٦/١٢/٢٤
جنجال‌آفرین‌ترین (!) ورزشکاران امسال چه کسانی بودند؟

از آقای گل تا خواهران ووشوکار

٩٦/١٢/٢٤

سال جوونا

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

واقعا عید را جشن می‌گیرید؟!

٩٦/١٢/٢٤
وقتی امسال از بودن یک سری چیزها در یک جاهایی، شاخ‌ در آوردیم

واقعا تو چرا این‌جایی؟

٩٦/١٢/٢٤
یادداشت

شما رُفوزه شدی

٩٦/١٢/٢٤
درباره استارتاپ‌ها و خدمات‌دهنده‌های ایرانی کــــه امسال طعم دیگری به زندگی‌ ایرانی‌ها دادند

#سال_خدمات_اینترنتی

٩٦/١٢/٢٤
آدم‌ها و چیزهایی که سال 96 از این رو به آن رو شدند

برگشت به زندگی

٩٦/١٢/٢٤