در جراید و رسانه‌های دنیای ورزش چه می‌گذرد؟
کیوسک ورزشی

در جراید و رسانه‌های دنیای ورزش چه می‌گذرد؟

نویسنده : محمد مهدي اعتمادي

این نخستین شماره‌ای است که چشمان مبارک را خیره می‌کنید به این ستون جدید! لطفا اصلا تعجب نکنید. نام این ستون «کیوسک ورزشی» است. قرار است از این شماره هر هفته با مروری بر آخرین شماره‌های روزنامه و مجلات ورزشی داخلی و خارجی چکیده و عصاره‌ای از آخرین رخدادهای ورزشی فوتبالی ایران و جهان و جریان آن‌ها در رسانه‌های مکتوب به خانه‌های شما بیاییم. کیوسک ورزشی بناست از این هفته به قلم رصدگرانه بروبچه‌های ورزش و تفریح برای شما پر شود از روزنامه و مجلاتی که شاید در طول هفته می‌خواستید به سراغ‌شان بروید اما فرصت دست نداده است. در اولین شماره کیوسک ورزشی شما را دعوت می‌کنیم به بررسی چند مجله دنیای ورزش در ایران و جهان. با ما همراه باشید... 

 

 

تماشا 

روزنامه تماشا در شمارگان هفته گذشته خود عمده تیترهای اول و جلد را به ناکامی 2 باشگاه محبوب پایتخت استقلال و پرسپولیس اختصاص داده بود. تیتر یک روزنامه ورزشی تماشا در شماره شنبه یک مهرماه با عنوان: "مجیدی کمک!" اختصاص دارد به اعتراضات هواداران آبی به عملکرد ضعیف خط حمله و صدا زدن نام فرهاد مجیدی در استادیوم! مسئله‌ای که بدجوری مدیرعامل و سرمربی آبی‌های پایتخت را کفری کرده است. بروبچه‌های روزنامه تماشا هم‌چنین در شمارگان هفته اخیر خود جریان ناکامی‌های باشگاه پرسپولیس و حواشی حول این باشگاه را محور خبرهایش قرار داده است. تیترهای "8-"، "ژوزه بردن بلد نیست!" و... از مهم‌ترین عناوین جلد این روزنامه در طی هفته اخیر بوده است. 

 

 

همشهری تماشاگر

هفته‌نامه همشهری تماشاگر مجله ورزشی گروه مجلات همشهری است که در شماره هفته گذشته خود عملکرد کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال را با خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال مقایسه کرده بود. تیتر جذاب: "کارلوس تیم‌کش" در مقابل تیم "استاد ولاس‌کوچ" دو تیتر اصلی این مجله هستند که بر روی عکس جذابی از نیم رخ کی‌روش و ولاسکو منتشر شده است. بروبچه‌های تماشاگر در این شماره سعی داشته‌اند با بررسی ناکامی‌های کی‌روش در برابر موفقیت‌‌های ولاسکو به نوعی به سرمربی پرتغالی‌تبار فوتبال کشورمان طعنه بزند. هم‌چنین یکی از پرونده‌های این مجله به بازیکن‌هایی که شغل دوم‌شان جاسوس بازی در تیم است پرداخته که می‌تواند محتوای جالب توجهی باشد. 

 

 

سپتامبر 2012

World Soccer

نشریه World Soccer که یکی از معتبرترین مجلات ورزشی دنیای فوتبال محسوب می‌شود، قسمتی از جلد شماره September 2012 خود را به موضوع امضای قرارداد باشگاه منچستر یونایتد با Shinji Kagawa ژاپنی اختصاص داده بود. قراردادی که به قول World Soccer با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بوده است. قسمت دیگری از جلد این شماره اختصاص داده شده به پدیده‌های نوظهور فوتبال دنیا که در صفحات داخلی مجله، به زندگی ورزشی 50 ستاره آینده فوتبال جهان پرداخته شده بود. نصب نورافکن‌های جدید برای ورزشگاه نوکمپ، خبر دیگر روی جلد World Soccer بود و در ادامه در تیتری با عنوان «مروری بر المپیکی که گذشت» تیم مکزیک مورد بررسی قرار گرفته است. یکی از صفحات ثابت این ماهنامه، مروری بر تیم‌های بزرگ تاریخ است که در این شماره، تیم ملی مجارستان سال 1954 روی جلد رفته بود. 

 

 

سپتامبر 2012

Shoot

این فصل‌نامه معروف انگلیسی زبان، یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین نشریات تخصصی در زمینه فوتبال به حساب می‌آید. جدیدترین شماره از مجله معروف Shoot، اختصاص به آغاز لیگ برتر انگلیس و بررسی همه جانبه آن دارد. نگاهی به زندگی ورزشی رایان گیگز و حضور وی به عنوان کاپیتان تیم المپیک بریتانیا، عنوان مقاله اصلی این شماره است. در ادامه، بررسی نقل و انتقالات مهم تیم‌های انگلیسی و معرفی پدیده‌های جوان حاضر در لیگ برتر، بر روی جلد آمده‌اند تا به شما نوید یک پرونده پر و پیمان درباره لیگ انگلیس را دهند. مروری بر زندگی ورزشی فرانکو زولا و همین‌طور بررسی وضعیت JOE COLE و JAMES MILNER در لیگ برتر انگلیس، تیترهای دیگری هستند که جلد مجله Shoot را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

سپتامبر 2012

Skateboarding

اگر عاشق اسكيت و اسكيت‌بازي آن هم در انواع مختلفش هستيد، برای اطلاع از مهم‌ترین خبرهای اين رشته ورزشي، به این مجله که اولین شماره از سري مجلات اسکیت است، مراجعه کنید. هر شماره از این ماهنامه، حاوی نکاتی در مورد جدیدترین فوت و فن‌ها و اطلاعات در مورد ایمنی اسکیت‌بازی و هم‌چنین مطالبی در مورد مسابقات آینده این رشته ورزشی است. قسمت جذاب‌تر این ماهنامه به مصاحبه با اسکیت‌بازهای پرطرفدار و آشنایی با سبک و روش آن‌ها در بازی اختصاص دارد. این نشریه، از اسکیت خیابانی گرفته تا اسکیت رمپ و رقابت‌های بین‌المللی همه این‌ها را در سطح جهانی، پوشش می‌دهد و يك مرجع درست و حسابي براي همه علاقه‌مندان اين رشته به حساب مي‌آيد.

 
نظرات کاربران
کد امنیتی