قطار بارسا از ويمبلي مي‌گذرد

قطار بارسا از ويمبلي مي‌گذرد

نویسنده :

 بارسايي‌هاي رويايي که تاکنون 3 بار توانسته‌اند فاتح جام آرزوها، ليگ قهرمانان اروپا موسوم به چمپيونزليگ باشند، حالا براي چهارمين‌بار مي‌خواهند پرچم ايالت کاتالانيا را در پايان جدال مقابل شياطين سرخ در استاديوم تازه تأسيس «ويمبلي نو» به احتزار درآورند. اتفاقي که روي کاغذ و به اذعان بسياري از کارشناسان شدني است. شاگردان پپ جوان فقط 90 دقيقه ديگر تا فتح جام آرزوها فاصله دارند.

دفاع
خط دفاعي آبي‌اناري شايد به زعم برخي نقطه ضعف اين تيم باشد و انواع و اقسام مصدوميت‌ها و محروميت‌ها در اين خط سبب شده باشد تا شاگردان فرگي تصور کنند پاشنه آشيل کاتالان‌ها خط دفاع اين تيم است، اما حقيقت آن است که همين خط دفاع به ظاهر متزلزل در ليگا اسپانيا با پذيرش تنها 28 گل، بهترين خط دفاع لاليگا شد! شاگردان گوآرديولا در 4 ديدار مرگبار مقابل رئال و در شرايطي که از نبود پويول، آدريانو، آبيدال رنج مي‌بردند تنها 3 بار دروازه‌شان مقابل خط حمله رويايي رئال باز شد!

مربي

پپ گوآرديولا
مربي جوان آبي اناري‌ها، يک کاتالانيايي به تمام عيار است. او زاييده مکتب کاتالان است و فوتبال را به صورت ابد و ازل از بارسلونا آغاز کرده و به اتمام رسانده است. گواريولاي جوان يک بار در فصل 2007 - 2008 با فتح تمام 6 جام ممکن براي بارسلونا، به فتح بهشت رسيد. لقبي که به شايستگي براي مردان نوکمپ برازنده است. گوآرديولا جوان و باهوش پس از آنکه توانست به فرمول برتري مقابل آقاي خاص برسد، حالا در ميداني ساده‌تر مي‌بايست روباه 70 ساله شهر منچستر، فرگي را زمينگير کند.

ويکتور والدس

دني آلوز

کارلوس پويول

جرارد پي‌کي

آدريانو

ژاوي هرناندز

سرخيو بوسکتس

آندرس اينيستا

پدرو

ليونل مسي

داويد ويا
ستاره

ليونل مسي/ «مسي که عيار طلا گرفت»! اين تيتر مشهور بسياري جرايد داخلي و در طول فصل‌هاي اخير فوتبال دنيا بوده است. تيتري که نشانگر جاودانه بودن مسي است. ليونل کوچک که به تعبير زيباي حميدرضا صدر، مفسر فوتبال از بازي کردن در مستطيل سبز لذت مي‌برد، مي‌خواهد باز هم بزرگي اش را در مستطيل سبز به رخ بکشد. ليونل با تنها 24 سال سن به همه آنچه يک بازيکن مي‌بايست در فوتبال به آن برسد، رسيده است. ليونل بهترين گلزن اين فصل ليگ قهرمانان اروپاست.

مياني
بدون شک نقطه قوت بارسلون، خط هافبک اين تيم است. جايي‌که ژاوي هرنادز، اينيستا و سرخيو‌بوسکتس مثلث طلايي مهارناپذيري را تشکيل داده‌اند که با عقب آمدن مسي در طول بازي به مربع آتش مبدل مي‌شود. منچستري‌‌هاي يونايتد مي‌بايست از همين الان ميانه زمين را فراموش کنند و براي بازي در ساير نقاط مستطيل سبز برنامه داشته باشند.

حمله
اگر از پدرو جوان و باانگيزه و ويا بگذريم، يک مسي به تنهايي براي نابود کردن يک لشکر دفاع کافي است. به بازي رفت نيمه نهايي ليگ قهرمانان همين فصل و گل مسي به رئال فکر کنيد تا متوجه شويد چرا يک لشگر دفاع را يک مسي کافي است! مسي در فينال 2007 هم با به ثمر رساندن 2 گل، بارسا را مقابل همين منچستر به قهرماني شيريني رساند.

خون بازي منچستر در ويمبلي
درست در روزهايي که هواداران منچستر در جاي جاي جهان شعار: WHAT YOU CAN SAY ABOUT 19 را سر مي‌دهند منچستر مي‌تواند چهارمين قهرماني‌اش را در اروپا به اين هواداران هديه کند تا همه چيز براي «من‌يو» در فصل 2010-2011 رويايي تمام شود. هر چند همه شانس «بارسا» را بيشتر مي‌دانند اما «منچستر» اين بار براي خون بازي به ويمبلي مي‌رود.

دفاع
منچستر در ليگ قهرمانان تنها 4 گل خورده و اين نشان از دفاع خوب اين تيم دارد. حضور «فابيو» جوان پاشنه آشيل تيم را پوشش داده و قطعا اگر منچستر، منچستر هميشگي باشد ستارگان بارسا مقابل «فريديناند» و «وديچ» دو مدافع بلند قامت و تنومند مياني منچستر به جايي نخواهند رسيد.

مربي

سرالکس فرگوسن
بدون ترديد فرگوسن يکي از بهترين مربيان جهان است او که بيش از ۲۵ سال در سمت سرمربي‌گري من‌يونايتد مشغول به کار است اين تيم را به عنوان يکي از بهترين تيم‌هاي جهان فوتبال مطرح کرده است. فرگوسون همواره با استفاده از بازيکنان جوان که از تيم‌هاي پايه‌اي باشگاه انتخاب مي‌کند، توانسته قهرماني‌هاي زيادي را براي منچستر به ارمغان آورد و خودش را در زمره بهترين مربيان جهان قرار دهد. بي گمان او پر افتخارترين مربي در جهان است و از هر جام چندين و چند مدل را در کارنامه‌اش دارد.

ادوين فاندرسار

پاتريس اورا

ريو فرديناند

نمانيا ويديچ

فاويو

رايان گيگز

پل اسکولز

جي‌سونگ پارک

وين روني

لوييس هرناندز

والنسيا

ستاره
وين روني/ روني اين روزها در اوج دوران فوتبال‌اش به سر مي‌برد و عامل اصلي شدن منچستر بوده است. ستاره 26 ساله من‌يو به تمامي افتخارات فوتبال‌اش در اين تيم رسيده و به نظر درخشش فينال ليگ قهرمانان مي‌تواند او را به جايگاه واقعي‌اش يعني مرد سال فوتبال جهان سوق دهد. روني که از نظر بسياري از کارشناسان بهترين استيل بازي را در جهان ارائه مي‌دهد از فرگوسون درخواست کرده که در اين بازي فرصت بازي کردن به او داده شود و اين خود دليلي است براي ميل و انگيزه زياد اين بازيکن براي اين بازي و رقم خوردن شبي کابوس‌وار براي طرفداران بارسا.

مياني
شايد تنها دلخوشي طرفداران بارسا خط مياني باشد، جايي که وزن اسم‌‌ها در آن سمت زمين سنگين‌تراست. اما به نظر بهترين اظهار نظر را «پل اسکولز» هافبک دفاعي منچستر داشته که درست است بارسا بهترين تيم است اما ما هم تيم بزرگي هستيم. در ميانه زمين منچستر، اميدها روي بازي‌ والنسيا، پارک و صد البته روني است که هر کدام از اين‌ها مي‌تواند ويمبلي را به آتش بکشند. نکته قابل توجه نيمکت‌نشيني بازيکن بزرگي چون «ناني»، «کريک» و «اندرسون» است که در مواقع حساس مي‌توانند عصاي دست «سرالکس فرگوسن» باشند.

حمله
در خط حمله اين روزها «هرناندز» به اندازه تمام مهاجمان منچستر از «اندي ‌کول» و «دويات‌ يورک» گرفته تا «فن‌ نيستروي» گل مي‌زند. مهاجم باهوش مکزيکي شانس بزرگي براي خلق شگفتي و چسباندن چندين و چند باره توپ به تور دروازه آبي و اناري پوشان دارد. علاوه بر اين «روني» در جاي‌ جاي بازي نقش مهاجم کاذب را پيدا مي‌کند که به محض پيدا کردن موقعيت مي‌تواند گلي از جنس قيچي‌ برگدان بي‌نقص اين فصلش به منچسترسيتي را وارد دروازه بارسا کند.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
درباره فردوسی و ادبیات حماسی به مناسبت روز بزرگداشت این شاعر نامی

حکیم زبان فارسی

٩٦/٠٢/٢٨
برگزیده سایت

اضافی‌ها را قیچی کنید!

٩٦/٠٢/٢٨
کافه جهان نما

چین، سرزمین دیوار بلند اعتماد

٩٦/٠٢/٢٨
گزیده‌هایی درباره بهداشت فردی در فصل گرم

خرده جنایت‌های شهروندی!

٩٦/٠٢/٢٨
دات کام

روباتی برای نجات حجم اینترنت‌شما

٩٦/٠٢/٢٨
شاخ هفته

روزی روزگاری وبلاگ نویسی

٩٦/٠٢/٢٨
جارچی 486

اندر حکایت فردای انتخابات

٩٦/٠٢/٢٨
شگرد خفن

نکات طلایی مرورگر که تا به حال نمی‌دانستید

٩٦/٠٢/٢٨
درباره الکساندر نوری که به یکی از شگفتی‌های امسال بوندس لیگای آلمان تبدیل شده است

نور علی نور!

٩٦/٠٢/٢٨
یادداشت شفاهی

مردم هنوز هم به ادبیات‌حماسی نیازمندند

٩٦/٠٢/٢٨
مینی‌ها

مینی 486

٩٦/٠٢/٢٨
کوتاه و خودمانی درباره این‌که چرا شرکت در انتخابات خیلی خیلی خیلی مهم است

می‌سازمت به رای

٩٦/٠٢/٢٨

ایران، یک کیس خاص

٩٦/٠٢/٢٨
جالباسی

دمپایی‌های الماس نشان!

٩٦/٠٢/٢٨
مینیمال

شورای خوشگل‌ها

٩٦/٠٢/٢٨
گفت‌وگوی جیم با «رضا علیپور» قهرمان سنگ نوردی جهان

خوشحالم توانستم رکوردی را به نام ایران ثبت کنم

٩٦/٠٢/٢٨
خیلی کوتاه و مختصر درباره دلایلی که رای دادن را لازم می‌کند

يك رد گزينه جمع و جور!

٩٦/٠٢/٢٨
وقتی «کافه بازار» جای نفس کشیدن به رقبایش را نمی‌دهد حتی اگر بهتر باشند

#فروشگاه_اندرویدی

٩٦/٠٢/٢٨
پایان‌نامه

پنج‌شنبه چه بنویسم

٩٦/٠٢/٢٨

«رای دادن» لازم است ولی کافی نیست

٩٦/٠٢/٢٨
تبلیغات
تبلیغات