هیجان مردانه در المپیک آقایانه!
حضور گرم آقا مخاطبان سرخآبی جیمی به بهانه دربی 75‌ام

هیجان مردانه در المپیک آقایانه!

نویسنده : مجید حسین زاده

تنها 2 ساعت تا شروع دربی باقی مانده است. برندگان قرعه‌کشی مسابقه «پرسپولیسی هستید یا استقلالی؟»، قرار است از یک ساعت ‌و ‌نیم قبل از مسابقه بیایند تا در برنامه‌هایی که برای قبل از بازی دربی، برای‌شان در نظر گرفته‌ایم، شرکت کنند. «اف‌اف» جیم به صدا در می‌آید و اولین طرفدار که پرسپولیسی است، وارد سالن انتظار آگهی‌های تلفنی روزنامه خراسان می‌شود! طبقه جیم توسط خانم‌ها تسخیر شده و ما مجبوریم به همسایه‌ روزنامه‌ای‌مان که همان آگهی‌های تلفنی روزنامه باشد، رو بزنی تا برنامه‌های آقایان را آن‌جا برگزار کنیم. طرفداران 2 تیم کم‌کم می‌آیند و در همان لحظه ورود به سالن با این سوال که «پرسپولیسی هستید یا استقلالی» روبه‌رو می‌شوند؟ بعد هم شال تیمی که طرفدارش هستند را از لیدر تیم‌شان می‌گیرند و در نزدیک‌ترین صندلی‌‌ای که می‌بینند، می‌نشینند. کل‌کل‌ها از همین‌جا شروع می‌شود و همه می‌گویند که میزان تعصب‌شان به تیم‌ محبوب‌شان نسبت به سال‌های گذشته کم‌تر شده است!

 

  

شاخه گلی سرخ برای آبی‌ها!

یک طرفدار پرسپولیس با 6 شاخه گل وارد می‌شود و می‌گوید: «امیدوارم در پایان بازی این گل‌ها را به دوستان استقلالی خودم تقدیم کنم!». «4 تایی‌ها» و «6تایی‌ها» کلماتی است که زیاد بین طرفداران 2 تیم شنیده می‌شود. طرفداران 2 تیم، همه بازی‌های دربی را با هم مرور می‌کنند و همه به برد تیم‌شان خیلی خیلی امیدوارند. در ادامه خوش قولی بعضی از طرفداران باعث شد که زمان اجرای برنامه‌های‌مان با تاخیر  30‌دقیقه‌ای روبه‌رو شود، یعنی از ساعت 17 شروع شود. اما برنامه قبل از دربی «المپیک سرخابی» بود! المپیکی در حد المپیک! 2 کیسه قرمز و آبی داشتیم که در هرکدام نام بازی‌هایی نوشته شده بود. هر نفر می‌توانست از کیسه تیمی که طرفدارش است، 2 برگه بردارد و در 2 مسابقه شرکت کند. هر طرفدار پرسپولیس و استقلالی که بازی‌های یکسانی را از کیسه‌ها بیرون بکشند در مقابل هم قرار می‌گیرند تا در یک ماراتن حساس و مهیج ما را در پیش‌بینی جیمی بازی دربی کمک کنند! «گل یا پوچ»، «سنگ، کاغذ، قیچی»، «گردو بشکن»، «نقطه بازی»، «لیوان استقامتی»، «سکه و دیوار»، «فوتبال‌دستی»، «خنده‌بازی» و «بادکنک ترکانی» بازی‌های «المپیک سرخابی» ما بودند. 

 

قهرمانی «پرسپولیس‌آقایان»

اولین مسابقه‌ای که برگزار شد «فوتبال‌دستی» بود که با شکست سنگین طرفداران پرسپولیس همراه بود. استقلالی‌ها در این بازی با نتیجه 5 بر 2 پیروز شدند و اولین گردن‌آویز طلا را به گردن انداختند. دومین مسابقه «گل یا پوچ» بود که یاد شش‌تایی‌ها را در ذهن پرسپولیسی‌ها زنده کرد! پرسپولیسی‌ها این بازی را با نتیجه 6 بر 2 بردند تا هم اولین گردن‌آویز طلای‌شان را بگیرند و هم از لحاظ تیمی با استقلالی‌ها مساوی شوند. بازی سوم بازی «سنگ، کاغذ، قیچی» بود که باز هم پرسپولیسی‌ها درخشیدند و با نتیجه نزدیک 4 بر 3 پیروز بازی شدند. بازی چهارم «گردو بشکن» بود که با تیزهوشی طرفداران استقلال، آن‌ها این بازی را بردند تا باز همه چیز مساوی شود. در ادامه مسابقات در بازی‌های «لیوان استقامتی» و «سکه و دیوار» تیم طرفداران پرسپولیس به پیروزی رسید و در بازی «نقطه بازی» هم 2 تیم مساوی شدند. در لحظات پایانی «المپیک سرخابی» استقلالی‌ها با پیروزی در بازی «خنده‌بازی» به این‌که از شکست در این مسابقات فرار کنند، امیدوار شدند که برد قاطع طرفداران پرسپولیس در بازی «بادکنک ترکانی»، هم آرزوی استقلالی‌ها را بر باد داد و هم پرسپولیسی‌ها را قهرمان المپیک کرد! 

 

فوتبال و پخش 90 دقیقه کسالت

تقریبا 5 دقیقه تا شروع بازی مانده است که به سرعت به سمت سالن کنفرانس روزنامه می‌رویم تا ابتدای بازی را از دست ندهیم. با تمام سرعت‌مان باز هم 25 ثانیه ابتدایی بازی را از دست می‌دهیم! طرفداران استقلال سمت راست سالن و طرفداران پرسپولیس سمت چپ می‌نشینند. با توجه به این‌که اتاق کنفرانس بالای اتاق مدیر مسئول روزنامه است و نمی‌شود در آن شعار داد یا پا به زمین کوبید! بین طرفداران 2 تیم تخمه پخش می‌کنیم تا مشکلی به وجود نیاورند که خیلی هم خوب جواب داد! هر توپی که به سمت یکی از دروازه‌ها می‌رفت، طرفداران یک تیم مثل زمانی که گل به ثمر می‌رسد، هیجانی می‌شدند که البته با گذشتن زمان بازی، خیلی‌ها بیشتر حسرت گل می‌خوردند تا تخمه! زمانی هم که تصویر ورزشگاه قطع شد، طرفداران استقلالی معتقد بودند که تلویزیون در حال پخش خانه «مانول ژوزه» است! (البته تلویزیون در حال پخش آبشارها و جنگل‌های زیبای شمال بود!) نیمه دوم هم که آن‌قدر بازی سرد و کسل کننده بود که همه بیشتر با هم کل‌کل می‌کردند تا تماشای فوتبال! با به صدا در آمدن سوت پایان بازی، آرزوهای طرفداران 2 تیم و ما که می‌خواستیم از عکس‌العمل طرفداران تیم‌هایی بازنده و برنده گزارش بگیریم بر باد رفت! پایان تور هیجان و کل‌کل سرخابی‌های آقایان...

 

 

 

یادداشت لیدر آبی‌ها / آقایان

دو آتیشه، یک آتیشه، صفر آتیشه!

 محمدمهدی اعتمادی:
دو آتیشه، یک آتیشه، صفر آتیشه و حتی بی‎رگ و ریشه! من از هر کدام‌شان که سر در نیاورم، معنای 2 آتیشه‌اش را کاملاً درک می‌کنم؛ آن هم به لطف جمع دوستانه سرخ و آبی‌هایی که روز بازی بزرگ پایتخت مهمانشان کردیم به صرف دربی و المپیک از نوع جیمی‌اش. 3 شهریور امسال برای من با کسالت و غرغر شروع شد و باهیجان و انرژی تمام. بگذارید به مناسبت این ایام فرخنده! یک اعتراف هم بکنم؛ 3 شهریور امسال برای من یک معنای دیگر هم داشت و آن تماشای بازی دربی بود، آن هم برای اولین بار! حالا کی بی‌رگ و ریشه است؟!
یادداشت لیدر قرمزها / آقایان
قرمز رنگ پرسپولیس است!
 مجید حسین‌زاده:
 
قرمز رنگ هیجان است و جوانی. رنگ خونی که در تمام بدن انسان در حال گردش است. رنگ قلبی است که عاشق است. رنگ پرسپولیس است! من لیدر طرفداران قرمزها بودم و در تمام مدتی که با آن‌ها بودم، هیچ چیز مثل تعصب این طرفداران به تیم محبوب‌شان، من را شگفت‌زده نکرد. طرفدارانی که با هر شوتی که بازیکنان تیم‌شان می‌زدند از جای‌شان بلند می‌شدند و آه حسرت می‌کشیدند و با هر حمله تیم حریف، استرس تمام وجودشان را فرا می‌گرفت. فقط کاش مسئولان و بازیکنان پرسپولیس به اندازه این‌ جوانان عاشق پرسپولیس، به این تیم محبوب پایتخت تعصب داشته باشند.


 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
تلگجیم

تلگجیم 521

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

در مذمت تحصیل و در ستایش بی‌سوادی

٩٦/١٠/٢٨
شبکیه

غافلگیری عالیجناب به خاطر وارونگی من و شارمین

٩٦/١٠/٢٨
چرا لیسانسه‌ها2 بهترین سریال روی آنتن تلویزیون است؟

لبخند کشدار، قهقهه عمیق

٩٦/١٠/٢٨
پایان نامه

درآمدزایی با سوسمار کچاپ

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

عصر پسافیلتر تلگرام

٩٦/١٠/٢٨
بازیگری سروش

دیالوگی گوید و از صحنه رود

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

خیریت یک سفر

٩٦/١٠/٢٨
چهره هفته

هزینه‌ها با کی بود؟

٩٦/١٠/٢٨
آنتن

قدرت چانه‌زنی جیمیان!

٩٦/١٠/٢٨
جارچی

جارچی 521

٩٦/١٠/٢٨
حکایت هفته

اندر احوالات مریدان و مهاجرت معکوس

٩٦/١٠/٢٨
شاخ هفته

و چه زیباست عالم دلم

٩٦/١٠/٢٨
خاطرات گرشاسبی‌بزرگ

تو همان ناب‌ترین جاذبه دنیایی

٩٦/١٠/٢٨
ساختنیجات

تابلو بسازید در حد بوندس لیگا‌!

٩٦/١٠/٢٨
مینی

مینی 521

٩٦/١٠/٢٨
ذهن زیبا

ذهن زیبا 521

٩٦/١٠/٢٨
روزنامه نگاری صحت

یک ستون کاملا تکراری

٩٦/١٠/٢٨
یادداشت

سانچی به یک ماموریت طولانی مدت رفته است

٩٦/١٠/٢٨

سروش کتاب باز

٩٦/١٠/٢٨