جیغ بنفش زنانه در المپیک خانمانه!
حضور گرم خانم مخاطبان سرخآبی جیمی به بهانه دربی 75‌ام

جیغ بنفش زنانه در المپیک خانمانه!

نویسنده : طاهره سادات بهشتی

روز‌ها اندک اندک سپری می‌شد و به 3 شهریور نزدیک می‌شدیم. تاریخی پر هیجان که برای خیلی‌ها اهمیت فراوانی داشت. یک فکر جدید که ماحصل آن باعث و بانی برگزاری مراسمی شد که جای خیلی‌های‌تان خالی بود. روز جمعه سوم شهریور ماه سال 1391 هجری خورشیدی طی مراسم قرعه‌کشی نظرسنجی آبی و قرمز، تعدادی از مخاطبان محترم جیمی که طرفدار استقلال یا پرسپولیس بودند، قدوم مبارک را بر سنگ فرش‌های جیم نهاده و میهمان ما شدند تا در کنار هم در مراسمی خوشحالانه زمان با ارزش را سپری کنیم و بعد از آن به تماشای هفتاد و پنجمین دربی پایتخت بنشینیم. 

  

المپیک سرخابی در بخش خانم‌ها

این برنامه به مدت 3 ساعت و نصفی برگزار شد که البته تمام این زمان مبارک به سرخابی‌های پایتخت در مستطیل سبز و تماشای میلیاردرها اختصاص داده نشد و مدت زمانی بالغ بر یک ساعت و نصفی مختص بخشی با نام «المپیک سرخابی» برای جیمی‌ها شد. شرکت کنندگان این مسابقات به قید قرعه در 10 بازی کاملا نفس‌گیر با یکدیگر به رقابت می‌پرداختند و بازی‌ها نه به صورت اتفاقی که کاملا از پیش تعیین شده طوری برگزار می‌شد که یک خانم قرمز در مقابل یک خانم آبی به رقابت می‌پرداختند. بعد از اتمام مسابقات المپیک سرخابی و نزدیک شدن به ساعت 18 بعد از ظهر، اجازه تماشای مسابقه دربی استقلال و پرسپولیس توسط مسئول برگزاری مسابقات صادر شد.

 

خانم‌ها هم بعله!؟

موج حمایت از بانوان ورزش‌خواه و ورزش‌دوست هم‌چنان در سرویس ورزش جیم، بازی‌های تعیین شده برای المپیک سرخابی در بخش آقایان هیچ تفاوتی با مسابقات بخش بانوان نداشت و بانوان قرمز و آبی جیم در تمامی 10 مسابقه نفس‌گیر حاضر شدند و مسابقات را به پایان بردند. با وجود پایان ماه مبارک رمضان باز هم وجدان‌مان اجازه دروغ مصلحتی را به ما نمی‌دهد و اعتراف می‌کنیم که فقط به علت کمبود زمان و نه هیچ دلیل دیگری، تعداد 3 عدد از مسابقات به سوت شروع داور محترمه نرسید و رنگ برگزاری را به خود ندید. 

 

قهرمانی «پرسپولیس‌خانم‌ها»

و اما اصل ماجرا. شرح مسابقات برگزار شده بین جیم‌خوانان محترمه بدین‌گونه بود که این مسابقات به صورت کاملا رسمی بین 7 بازیکن قرمز و7 بازیکن آبی برگزار شد و به علت شروع دربی، 3 بازی به مرحله انجام نرسید. در نهایت تیم قرمز‌ها در بازی‌های فوتبال‌دستی، خنده بازی، سکه دیوار و تیم آبی‌ها در بازی‌های نقطه بازی و آتاری هواپیما برنده شدند و نتیجه بازی لیوان استقامتی هم به علت شایستگی هر دو طرف مساوی به پایان رسید. شاید بد نباشد برای آن‌هایی که سهمیه حضور در المپیک سرخابی 2012 جیم را نداشتند توضیح بدهیم که خنده بازی همان بازی زیبایی است که 2 عدد انسان نسبتا متمدن باید رو به روی هم بایستند و آن قدر به هم و ادا و اطوار یکدیگر نگاه کنند تا خنده مبارک‌شان بگیرد و کسی که زودتر بخندد بازنده اعلام می‌شود. اما یکی دیگر از بازی‌های محیرالعقول المپیک سرخابی که به تازگی در این دوره از مسابقات مورد استفاده قرار گرفت سکه دیوار بود که در این بازی بازیکنان باید سکه‌های مهربانی را که فرقی ندارد 50 تومانی باشد یا 500 تومانی به سمت یک عدد دیوار بیچاره پرتاب کنند و سکه هر شخصی که نزدیک‌تر به دیوار بایستد برنده مسابقه است. هم‌چنین اگر با بازی لیوان استقامتی آشنایی ندارید باید بگوییم بانوان ایرانی با نگه داشتن 2 عدد لیوان حاوی آب به روی دست‌های بازشان به مدت هزار و شونصد دقیقه توانستند روی آقایان را کم کنند. فکر می‌کنم متوجه شدید لیوان استقامتی چیست؟! نه؟! 

 

دربی به صرف تخمه و مساوی

پس از پایان المپیک سرخابی همه باهم، همراه با سوت و بوق و شعار شیپور، به تماشای بازی استقلال و پرسپولیس نشستیم. از آن‌جا که هیچ توپی از خطوط مبارک دروازه‌های استادیوم آزادی عبور نکرد، همگان نفس راحتی کشیدند و بدون تبریک و تسلیت به یکدیگر در فضایی کاملا دوستانه خداحافظی کردند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند. ضمنا مراسم اهدا جوایز توسط داور مسابقات بین دو نیمه دیدار دربی برگزار شد. وسیله ایاب و ذهاب مهیا می‌باشد. ببخشيد... مهيا بود!

 

 

 

یادداشت لیدر قرمزها | خانم‌ها

دربی و خدایی که رحم کرد... 

 طاهره سادات بهشتی:

باز هم یک دربی دوست‌داشتنی دیگر و باز هم یک هیاهوی آبی و قرمز و باز هم خدایی که به آن‌ها رحم کرد و دیدن دوباره اشک‌های 6 تایی‌ها و ایضا 3 تایی‌ها را بر ما حرام دانست. شهرآورد خاطره‌انگیزی که به برکت تفکرات سرویس ورزش جیم در حضور تعدادی از جیم‌خوانان قرمز و آبی صرف شد و افتخار حضور در کنار هواداران قرمز را نصیب ما کرد. دوباره می‌نشینیم در انتظار شهرآوردی دیگر تا در آینده‌ای نه چندان دور واقعیت عظمت قرمزها به جهانیان اثبات شود. واقعیتی که با نگاه به تاریخ دربی‌ها، ناداوری‌ها و ناجوانمردی‌ها بر همگان آشکار خواهد شد. 

 یادداشت لیدر آبی‌ها / خانم‌ها

گفتن ندارد دیگر...

 مژده رنگیان:

همه چیز از آن‌جایی شروع شد که دبیر محترم سرویس ورزش و تفریح دستور اکید دادند که من بشوم لیدر آبی‌های عزیز و از آن‌جایی که نمی‌شود حرف دبیر را زمین گذاشت مهر آبی خورد بر پیشانی ما! یکهو احساس کردم خون رگ‌هایم آبی شد و این‌چنین بود که رفتیم به قصد حال‌گیری و کل کل با سرخ‌ها! بگذریم از این‌که آن‌قدر رنگ آبی در رگ‌های‌مان قل‌قل می‌کرد که نزدیک بود با لیدر قرمزها کلاه‌مان برود توی هم! دل‌مان می‌سوخت بخواهیم چیزی به این قرمزها بگوییم. آخر گناه دارند خودشان هم می‌دانند... گفتن ندارد دیگر...

 

 

 

 

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
کافه جهان نما

چین، سرزمین دیوار بلند اعتماد

٩٦/٠٢/٢٨
درباره فردوسی و ادبیات حماسی به مناسبت روز بزرگداشت این شاعر نامی

حکیم زبان فارسی

٩٦/٠٢/٢٨
برگزیده سایت

اضافی‌ها را قیچی کنید!

٩٦/٠٢/٢٨
گزیده‌هایی درباره بهداشت فردی در فصل گرم

خرده جنایت‌های شهروندی!

٩٦/٠٢/٢٨
دات کام

روباتی برای نجات حجم اینترنت‌شما

٩٦/٠٢/٢٨
جارچی 486

اندر حکایت فردای انتخابات

٩٦/٠٢/٢٨
شاخ هفته

روزی روزگاری وبلاگ نویسی

٩٦/٠٢/٢٨
یادداشت شفاهی

مردم هنوز هم به ادبیات‌حماسی نیازمندند

٩٦/٠٢/٢٨
شگرد خفن

نکات طلایی مرورگر که تا به حال نمی‌دانستید

٩٦/٠٢/٢٨
درباره الکساندر نوری که به یکی از شگفتی‌های امسال بوندس لیگای آلمان تبدیل شده است

نور علی نور!

٩٦/٠٢/٢٨
کوتاه و خودمانی درباره این‌که چرا شرکت در انتخابات خیلی خیلی خیلی مهم است

می‌سازمت به رای

٩٦/٠٢/٢٨

ایران، یک کیس خاص

٩٦/٠٢/٢٨
جالباسی

دمپایی‌های الماس نشان!

٩٦/٠٢/٢٨
مینی‌ها

مینی 486

٩٦/٠٢/٢٨
مینیمال

شورای خوشگل‌ها

٩٦/٠٢/٢٨
خیلی کوتاه و مختصر درباره دلایلی که رای دادن را لازم می‌کند

يك رد گزينه جمع و جور!

٩٦/٠٢/٢٨
ناصرخان آکتور سینما

عيب او جمله بگفتى هنرش نيز....

٩٦/٠٣/٠٤
شاخ هفته

برادر جان

٩٦/٠٣/٠٤
گفت‌وگوی جیم با «رضا علیپور» قهرمان سنگ نوردی جهان

خوشحالم توانستم رکوردی را به نام ایران ثبت کنم

٩٦/٠٢/٢٨
ذهن زیبا

ذهن زیبا 487

٩٦/٠٣/٠٤
تبلیغات
تبلیغات