هشت‌پاي پيشگوي جيم زنده مي‌شود!
پیش بینی هفته پایانی لیگ برتر فوتبال کشور

هشت‌پاي پيشگوي جيم زنده مي‌شود!

نویسنده : مرتضی اخوان

اگر خاطر مبارک تان باشد در شماره 227 جيم که به تاريخ 12 تيرماه سال 1389 برمي گردد، در همين صفحات جام و جنجال و در بحبوحه جام جهاني فوتبال تصميم گرفتيم تا با استفاده از آمار و احتمالات، قهرمان جام جهاني فوتبال را پيش از پايان جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي به شما معرفي کنيم. در آن شماره پيشگويي‌هاي هشت پاي شگفت انگيز جيم بر مبناي آمار و احتمالات، تيم ملي فوتبال اسپانيا را فاتح جام احتمالات و البته جام جهاني فوتبال معرفي کرد. اتفاقي که در پايان رقم خورد و دل دير هنگام آندرس اينيستا ستاره اسپانيايي روياي قهرماني هلند را در جام جهاني بر باد داد و پيش بيني جيم را به حقيقت مبدل کرد. حالا با فرا رسيدن هفته پاياني ليگ برتر فوتبال کشورمان و درست زماني که قرار است از استرس و اضطراب خفه شويم و مدام به سايت ورزشي فوتبال 3، بخش پخش زنده سر بزنيم تا از نتيجه 3 ديدار حساس هفته پاياني ليگ براي مشخص شدن تکليف قهرمان جام يازدهم آگاه شويم، مي‌خواهيم شما را از اين بلا رهايي دهيم. مي‌خواهيم با زنده کردن پيشگوي هشت پاي جيمي خيلي زودتر از سوت پايان ديدارهاي هفته پاياني ليگ برتر فوتبال کشور شما را با قهرمان جام يازدهم ليگ برتر فوتبال آشنا کنيم. لطفا با ما همراه باشيد...

مرگ تدريجي يک رويا!

اگرچه موفقيت براي آبي‌ها و قرمزهاي پايتخت هميشه مي‌تواند موجبات شادماني و غرور ملي شود و از قديم گفته‌اند هر چقدر آبي‌ها و قرمزها موفق باشند، تيم ملي قوي تري خواهيم داشت اما ظاهرا شواهد امر نشان مي‌دهد امسال نيز دست آبي‌ها به جام نخواهد رسيد. استقلالي‌ها که با «پرويز سوبله چوبله» خودشان را مهياي فتح جام کرده بودند در هفته‌هاي پاياني ليگ يازدهم ضعيف‌تر از حد تصور ظاهر شدند تا روياي قهرماني شان به تدريج رنگ ببازد. شاگردان پرويز مظلومي در حالي در هفته پاياني ليگ برتر فوتبال ميزبان نفت تهران هستند که براي قهرماني به اما و اگرها و معجزات زيادي نيازمندند. گلادياتورهاي حاج علي فتح‌ا...‌زاده جامه رزم به تن مي‌کنند و به اميد حضور هواداران راهي مستطيل سبز آزادي مي‌شوند تا با گلباران تيم نفت و شکست غيرمحتمل سپاهان و تراکتورسازي دست شان به جام برسد! اتفاقي که اگر محض دلخوشي آبي‌هاي پايتخت و هواداران شان نگوييم محال است، احتمالش بسيار ضعيف است. از سويي ديگر رقيب استقلال در ديدار پاياني رقابت شانه به شانه‌اي با صبا قم براي کسب سهميه آسيايي دارد و مطمئنا روز پاياني با انگيزه‌هاي زيادي پاي به آزادي مي‌گذارد.

ياشاسين تراختور

«ياشاسين تراختور»! شايد اين تنها جمله‌اي است که مي‌توان براي سرخ جامگان تبريزي به زبان آورد. شاگردان امير قلعه نويي که از حمايت بي دريغ هواداران پرشور تبريزي بهره مي‌برند در نبرد هفته پاياني در خانه ميزبان ملوانان بندر انزلي هستند. اگرچه اين ديدار براي شاگردان محمد پورغلامي، سرمربي ملوان اهميتي ندارد اما مطمئنا شاگردان قلعه نويي در تراکتورسازي براي پيروزي به ميدان مي‌روند تا اتفاقي تاريخي را رقم بزنند و تراکتورسازي فاتح ليگ برتر فوتبال شود. اتفاقي که اگر رخ دهد بدون شک کارناوالي از هواداران پرشور و دوست داشتني تبريزي به خيابان‌ها خواهند ريخت و ياد و خاطره حماسه ملبورن را زنده خواهند کرد. البته اين‌ها همه در حالي است که طلايي پوشان اصفهاني در خانه مقابل حريف شان بازي را واگذار کنند. تبريزي‌ها که حالا سهميه آسيايي را گرفته‌اند و از هم اکنون مي‌تواند ديدارهاي آسيايي سال آينده را در تبريز پرشور توصيف کرد، به احتمال فراوان بايد قهرماني در ليگ را به سال‌هاي آينده موکول کنند و امسال به همان نايب قهرماني بسنده کنند. اتفاقي که شايد براي هواداران پرشور آذري زبان تلخ باشد اما بدون شک مي‌تواند در سال‌هاي آينده براي اين تيم خوب کشورمان رقم بخورد.

هت تريک زاينده رود در قهرماني!

سپاهان رويايي دست نيافتني مي‌شود! اين است پيشگويي هشت پاي جيم! درست است 27 احتمال در هفته پاياني ليگ برتر فوتبال براي 3 تيم استقلال، سپاهان و تراکتورسازي و نتايج شان وجود دارد اما بدون شک شاگردان زلاتکو کرانچار مي‌توانند با حمايت هواداران شان از پس مس سرچشمه سقوط کرده به ليگ دسته اول برآيند. سپاهاني‌هاي اصفهان که سابقه 3 بار قهرماني در ليگ برتر را در کارنامه دارند، حالا در آستانه چهارمين قهرماني و البته سومين قهرماني پياپي و هت تريک هستند! مردان کرانچار در 90 دقيقه پر حرارت فولادشهر، تنها به يک امتياز نياز دارند تا تمام رشته‌هاي امير قلعه نويي و پرويز مظلومي را در تبريز و تهران پنبه کنند و جام را به نصف جهان ببرند. طلايي پوشان ديار زاينده رود با قهرماني احتمالي شان در اين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر بدون شک دست نيافتني‌تر مي‌شوند و در حالي که پرافتخارترين تيم ايران در ادوار ليگ برتر بودند، پرافتخارتر خواهند شد. فقط شکست در ديدار مقابل تيم قعر جدولي مس سرچشمه مي‌تواند دست اصفهاني‌ها را از جام کوتاه نگه دارد، آن هم در صورتي که استقلال و تراکتورسازي در ديدارهاي همزمان تفاضل گل خود را بهبود بخشند والا شکست هم نمي تواند جام را از اصفهان خارج کند. شايد به همين خاطر است که کرانچار، سرمربي اصفهاني‌ها بعد از بازي هفته گذشته مقابل ذوب آهن بود که در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کرد: «سپاهان را بايد از الان قهرمان ليگ يازدهم بدانيد...»!

نظرات کاربران
کد امنیتی
محمد جواد
محمد جواد
٩١/٠٢/٢٧
٠
١
بازم ثابت کردید پرسپولیسی هستید آدم بده اینجوری رفتار کنه خیلی بدبختید
پربازدیدتریـــن ها
برگزیدن یک موقعیت شغلی متفاوت

عشق و زندگی در نقطه‏ صفر مرزی

٩٦/٠٤/٠١
تلگجیم

تلگجیم 491

٩٦/٠٤/٠١
برگزیده سایت

سه راهکار تضمین شده برای کوتاه‌ نویسی!

٩٦/٠٤/٠١
هر سال احسان علیخانی در ماه عسل یادمان می‌اندازد که بعضی‌ها عجیب دوست دارند مشکلات زندگی‌شان را در بوق

کی از همه بدبخت ‌تره؟!

٩٦/٠٤/٠١
شاخ هفته

کاش حوصله شان سر برود

٩٦/٠٤/٠١
فتوچاپ

فتوچاپ 491

٩٦/٠٤/٠١
معرفی تلگرام‌های غیررسمی و پاسخ به این سـوال که آیا آن‌ها قابل اعتمادند؟

تلگرام‌ های فارسی!

٩٦/٠٤/٠١
پایان‌نامه

به دولت کمک کنید!

٩٦/٠٤/٠١
چهره هفته

من هم یک خمار هستم!

٩٦/٠٤/٠١
کافه جهان نما

سوئد، اینجا همه چیز سرجای خودش است

٩٦/٠٤/٠١

نگاهی به رایج‌ ترین موقعیت‌ هایی که یکهویی بیچاره‌ ترین می‌شویم!

٩٦/٠٤/٠١
جانونی

قصه شیخ بهایی و اختراع نان سنگک!

٩٦/٠٤/٠١
جارچی

جارچی 491

٩٦/٠٤/٠١
حکایت هفته

اندر حکایت دزدیده شدن شمشیر نادرشاه و مریدان

٩٦/٠٤/٠١
دات کام

کلاس ترک اعتیاد اسمارت فون‌ها

٩٦/٠٤/٠١
مینیمال

قحطی پوشک در ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ!

٩٦/٠٤/٠١

پاسخ به یک سوال مهم آیا تیم‌های ایرانی می‌توانند سیاست بایرن را در نقل و انتقالات دنبال کنند؟

٩٦/٠٤/٠١
ناصرخان آکتور سینما

حكمت همه و هيچى!

٩٦/٠٤/٠١
درباره افول ستاره‌ها در تیم‌های بزرگ و عاقبت نافرجام نقل و انتقالات پر سر و صدا

بمب‌هایی که نترکیدند!

٩٦/٠٤/٠١
فصل دوم سریال «شهرزاد» در برهوت سریال پخش شد

موتور «شهرزاد2» روشن نشد!

٩٦/٠٤/٠١
تبلیغات
تبلیغات