باغچه‌های آپارتمانی با عطر تره و ریحان و جعفری
ساختنیجات

باغچه‌های آپارتمانی با عطر تره و ریحان و جعفری

نویسنده :

گسترش زندگی شهرنشینی و پیشرفت سبک زندگی به سمت مصرف مواد آماده و حاضری، حوصله‌ خیلی کارها را از‌ آدم‌ها گرفته است. به قول شازده کوچولو: «آدم‌ها دیگر برای سر در آوردن از خیلی چیزها وقت ندارند و همه چیز را حاضر و آماده می‌خرند.» اما نمی‌توان منکر شد که لذت پرورش و استفاده از دسترنج خود هنوز هم به خیلی چیزها می‌چربد. به‌خصوص اگر سبزی‌هایی باشد که با دست خودتان کاشته و پرورش داده‌اید و بفهمید حتی نیازی به داشتن باغچه و حیاط بزرگ هم نیست. این هفته با روش‌هایی برای کشت سبزی آن هم در آپارتمان با شماییم. پس دست از بهانه جای کم وکوچک بردارید و دست به کار شوید.

 

باغچه‌ گلدانی برای سبزی دوست‌های اهل گل و گیاه

اگر اهل گل وگیاه و گل کاری باشید حتما یکی دوتا گلدان در خانه‌تان پیدا می‌شود. سبزی کاری در گلدان از ساده‌ترین روش‌های کشت محسوب می‌شود که جای زیادی هم نمی‌گیرد. به علاوه اگر زمانی دیگر قصد سبزی کاری نداشتید می‌توانید داخل همان گلدان، گل و گیاهان دیگر بکارید. اگر خانه‌تان تراس داشته باشد می‌توانید از گلدان‌های بزرگ‌تر مستطیلی شکل هم بهره ببرید و میزان محصول‌تان را افزایش دهید. استفاده از گلدان‌های آویزی هم می‌تواند ایده خوبی باشد. به این ترتیب چند گلدان آویزان با سبزی‌های مختلف خواهید داشت.

باغچه‌ دیواری برای سبزی‌خورهای خلاق

باغچه‌های عمودی از آن‌جا که جای زیادی اشغال نمی‌کنند برای آن‌ها که جای زیادی ندارند بسیار مفیدند و دوستداران خاص خود را دارند. روش‌های مختلفی هم برای ایجاد یک باغچه عمودی وجود دارد. از درست کردن قفسه‌های چند طبقه و کاشت در آن‌ها گرفته تا استفاده از ظروف و بطری‌های یک‌بار مصرف و وصل کردن عمودی روی یک صفحه. خوبی این روش برای سبزی کاری علاوه بر صرفه‌جویی اقتصادی و این‌که جای زیادی نمی‌گیرد زیبایی و خلاقیتی است که می‌توان در آن به کار برد. تصور کنید مهمان دارید و برای تهیه سبزی خوردن فقط کافی است سری به یکی از دیوارهای خانه بزنید. شاید مهمان‌تان هم تشویق شد و از این کار استقبال کرد.

نظرات کاربران
کد امنیتی