ورزشکارانی که حضورشان در مناطق سیل‌زده فقط به گرفتن چند عکس ختم نشد

ورزشکارانی که حضورشان در مناطق سیل‌زده فقط به گرفتن چند عکس ختم نشد

نویسنده : مجید حسین زاده

سفره هفت سین نوروز امسال در 23 استان کشورمان، یک سین اضافه داشت؛ یک سین به نام «سیل» که مهمان ناخوانده سفره هفت سین بعضی از هموطنان‌مان شد. همان‌طور که در خبرهای چند وقت اخیر شنیده‌اید، بارندگی‌هایی که بنا بر آمارها در یک دهه اخیر و حتی در قرن اخیر بی سابقه یا کم سابقه بود، تعدادی از هموطنان‌مان را در شرایط اضطراری‌ قرار داد و نوروز را به کام همه ما تلخ کرد. در این بین، چندین و چند چهره معروف ورزشی برای امدارسانی راهی این مناطق شدند که انتشار عکس‌هایی از کمک کردن‌شان در شبکه‌های اجتماعی، مورد استقبال مردم قرار گرفت. 

بیل زدن بهترین بازیکن فوتبال ساحلی بانوان ایران
انتشار عکسی از بهترین بازیکن فوتبال ساحلی بانوان ایران درسال 97 که در پلدختر برای کمک به مردم، بیل به دست گرفته و مانتویش کاملا گِلی شده بود مورد تحسین کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. «سهیلا لرستانی» که متولد سال 56 و عضو یک خانواده 10 نفره است، دو خواهر و پنج برادر دارد و تحصیلاتش را تا کارشناسی ارشد مدیریت ورزش پیش برده است؛ این ورزشکار لرستانی چهار سال است بازیکن تیم شهرداری بندرعباس بوده و پنج  سالی است که به‌صورت تخصصی فوتبال ساحلی را بازی می‌کند و در سال 97 به عنوان بهترین بازیکن فوتبال ساحلی بانوان ایران انتخاب شد اما همه این موفقیت‌ها باعث نشد تا خودش را از مردم جدا بداند.
امدادرسانی با قایق توسط قایقران قهرمان آسیا
شاید بتوان ادعا کرد که هیچ ورزشکاری به اندازه قایقران‌ها نمی‌توانست در سیل اخیر کمک مردم باشد. ظاهرا چندین و چند قهرمان قایقرانی کشور در ماجرای سیل اخیر به شهرهای سیل زده رفتند چراکه این قایقرانان حرفه‌ای به راحتی می‌توانند ارزاق و بسته‌های حمایتی را در بین مردم توزیع کنند. در این بین حضور «جمیله ‏طهماسبی» از قهرمانان قایقرانی استان مازندران از دقایق ابتدایی وقوع ‎سیل، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. درباره افتخارات این ورزشکار باید بدانید که او سه دوره عضو تیم‌ملی کانوپولو بانوان بوده و کسب مقام اول در مسابقات قهرمانی آسیا و مقام ششم در مسابقات جهانی میلان ایتالیا، گوشه‌ای از افتخارات ورزشی اوست.
امدادرسانی مهاجم زنیت روسیه با چکمه
یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های ورزشی که خیلی زود برای کمک به مردم مناطق سیل زده آستین‌هایش را بالا زد، مهاجم باشگاه زنیت روسیه و تیم‌ملی فوتبال کشورمان بود که اهل گنبد کاووس است. در حالی که زمان زیادی از مواجه شدن مردم استان گلستان با سیل نگذشته بود، عکس‌هایی از سردار آزمون منتشر شد که حاکی از تلاش او برای کمک به مردم سیل زده آق قلا بود. او در حالی که چکمه پوشیده بود، مشغول صحبت کردن با مردم و شنیدن گلایه‌هایشان بود.
اهدای 11 کامیون کمک‌های مردمی توسط بیرو
دروازه‌بان تیم‌ملی کشورمان که انگار نامش برای ما ایرانی‌ها با کریس رونالدو گره خورده است، بعد از بازی دربی به لرستان سفر کرد تا با حضور در بین مردم این شهر در جریان نیازهای اساسی‌شان قرار بگیرد تا بتواند کمک‌هایی منطقی‌تر داشته باشد. دروازه‌بان بااخلاق و دوست‌داشتنی پرسپولیس بعد از این بازدید و در اقدامی پسندیده، 11 کامیون حاوی کمک‌های مردمی را با کمک کانون هواداران پرسپولیس برای همشهریانش جمع آوری کرد و خودش شخصا برای‌شان برد.
از عباس‌زاده تا قهرمان ژیمناستیک جهان
در این روزها، بارها و بارها خبر از روحیه پهلوانی ورزشکارانی منتشر می‌شود که آسایش را کنار گذاشته و برای کمک به هموطنان‌مان در مناطق سیل‌زده حاضر شده‌اند. نکته جالب درباره یک گروه از این ورزشکاران و پهلوانان، تصمیم آن‌ها برای کمک به‌طور خودجوش و با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط بوده است. گروهی که اعضای آن عبارت بودند از: جابر صادق‌زاده از قهرمانان کشتی جهان، هادی خناری‌نژاد از قهرمانان ژیمناستیک جهان و محمد عباس‌زاده، کاپیتان محبوب تیم نساجی که درعین ناباوری با نساجی موفق شده از همه تیم‌های لیگ برتر امسال، حداقل یک امتیاز بگیرد.
نظرات کاربران
کد امنیتی