من عصبانی نیستم
بازخوانی برخی بی‌اخلاقی‌های ورزشکاران ایرانی

من عصبانی نیستم

نویسنده : مجتبی خطیب آستانه

مجیدی، حقیقی و منشا اولین و آخرین چهره‌های ورزشی نیستند که با رفتار نادرست خود ترند شبکه‌های اجتماعی شده‌اند و متاسفانه از این دست از افراد کم در ورزش‌مان نداریم اما خب فوتبالیست‌ها بیشتر در معرض دید هستند.

قائدی و شاکر
پرونده مهدی قائدی هم‌چنان باز است و خانواده مرحوم شاکر به دنبال احقاق حق خود. بهمن ماه سال گذشته بود که خودروی ام‌وی ام ای، به دلیل سرعت بالا در جاده بوشهر واژگون شد. کسانی که برای کمک دور خودرو جمع شدند، متوجه شدند یکی از آن‌ها مهدی قائدی، بازیکن استقلال تهران است. احمدرضا شاکر چهره آینده‌دار فوتبال ایران در اثر این سانحه فوت کرد و مهدی قائدی به علت عمل جراحی چندماه دور از میادین بود. طبق شواهد به نظر می‌رسد ستاره جوان استقلال که گواهی‌نامه نداشته راننده این ماشین بوده است. بعد گذشت یک سال از این ماجرا هیچ توبیخی از طرف باشگاه استقلال یا قانون مدنی کشور متوجه قائدی نشده است.
درگیری‌های داخلی و خارجی
فوتبالیست‌های ما ید طولایی در درگیری با هواداران خود یا تیم حریف دارند و کوچک‌ترین انتقاد یا شعاری را بر نمی‌تابند. خانزاده در سال 94 پس از شکست پرسپولیس برابر لخویا هنگام خروج از ورزشگاه و سوار شدن به اتوبوس، انتقادات هواداران پس از این شکست را بر نمی‌تابد و مشتی را روانه صورت هوادار می‌کند که با خوش‌شانسی به وی برخورد نمی‌کند. سپس سوشا مکانی وارد داستان شده و به دنبال هوادار می‌رود تا حقش را کف دستش بگذارد اما با وساطت بازیکنان و نهیب کریم باقری ماجرا ختم به خیر می‌شود.
یکی دیگر از عجیب‌ترین غیراخلاقی‌ها در فوتبال ایران به ماجرای یک شوخی در رختکن تراکتور 96 باز می‌گردد. مهدی کیانی که به عنوان کاپیتان و بزرگتر تراکتور شناخته می‌شد در رختکن یک چاقو از کیفش در می‌آورد و با عارف آغاسی شوخی می‌کند. در گیرودار بحث‌های شوخی مانند، مدافع جوان سرخپوشان چاقو را دست می‌گیرد و کیانی آن را می‌کشد که باعث بریدگی عمیق دست آغاسی می‌شود که منجر به درگیری بین دو بازیکن می‌شود. یکی دیگر از جنجالی‌ترین اتفاقات چند سال اخیر درگیری بازیکنان دو تیم رقیب در هتل بود. ماجرا از این قرار بود که فرزاد حاتمی و امیرحسین صادقی در جریان بازی دوستانه پیش فصل با یکدیگر درگیری پیدا می‌کنند و چند ماه بعد پیش از بازی رسمی پیکان و تراکتور در لیگ، فردی در رستوران هتل قصد داشته این دو نفر را آشتی بدهد، اما این دو نفر با یکدگیر ابتدا به صورت لفظی و سپس به صورت فیزیکی به درگیری می‌پردازند و به شدت همدیگر را می‌زنند. در ادامه فرزاد حاتمی که به شدت از کاپیتان سابق استقلال ناراضی بود، با سلاح سردی که در لابی هتل بود، به سمت صادقی حمله می‌کند که با دخالت نزدیکان این حادثه از اتفاق بدتر خودداری می‌شود.
 بزن بزن غیرفوتبالیست‌ها
حامد حدادی یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های بسکتبال ایران است که ماجرایی تلخ می‌توانست او را برای همیشه از این ورزش دور کند. او که تنها بسکتبالیست تاریخ ایران در NBA است در خانه‌اش پس از مشاجره لفظی با همسر خود که منجر به آسیب فیزیکی می‌شود به طور موقت توسط پلیس دستگیر می‌شود. یکی دیگر از بازیکنان والیبال نیز که به همراه تیم پیکان در سال 94 در مسابقات جام باشگاه‌های جهان حاضر شده بود به علت درگیری با خدمه هتل از دور مسابقات حذف و به ایران باز می‌گردد. 
نظرات کاربران
کد امنیتی