عیدی من یادت نره!
ساختنیجات

عیدی من یادت نره!

نویسنده :

شاید بزرگ‌ترها بیشتر ترجیح بدهند هدیه نقدی دریافت کنند اما در مورد بچه‌ها اوضاع فرق می‌کند و تقریبا هیچ چیز به اندازه یک هدیه غیر نقدی آن‌ها را خوشحال نمی‌کند. هدیه‌ای که نه قیمت آن مهم است و نه اندازه آن. حالا که در آستانه سال جدید و عید نوروز هستیم، عیدی متفاوت و خلاقانه‌ای بسازید و به بچه‌ها و عزیزان خود عیدی جذابی بدهید.

عیدی خوردنی برای کودکان

معمولا همه بچه‌ها از دیدن شکلات ذوق زده می‌شوند و به شکلات‌های کاکائویی علاقه دارند. مقداری شکلات را روی بخار آب به روش بن ماری ذوب کنید و بعد آن‌ها را در قالب‌های مختلف به شکل حیوان یا شخصیت‌های کارتونی بریزید. بعد از این‌که شکلات سرد شد و دیگر حالت مایع نبود، آن‌ها را از قالب جدا کنید و دورش زرورق بی‌رنگ بپیچید و با روبان براق یا رنگی زرورق را جمع کنید. می‌توانید یک مقوای رنگی هم بردارید و شبیه قیف درست کنید و با چسب آن را ببندید، حالا داخل آن خوراکی‌های کوچک یا شکلات‌های رنگی بریزید. بهتر است با مقوا سر حیواناتی مانند خرس، موش یا خرگوش درست کنید و دو گوش به آن بچسبانید، بعد آن را به لبه قیف بچسبانید تا از سادگی در بیاید. 

عیدی سبز برای دوستداران گل و گیاه

اگر چندان با انواع گل و گیاهان آشنا نیستید از راهنمایی اهل فن کمک بگیرید. مثلا می‌توانید به گل‌فروشی بروید و از فروشنده بخواهید گیاهان مناسب برای کاشتن در تراریوم به شما نشان بدهد. سپس یک لامپ حبابی بزرگ انتخاب کنید و محتویات داخل آن را آرام خالی کنید. وقتی داخل لامپ کاملا خالی شد، با یک قیف مقداری خاک داخل آن بریزید. حالا نوبت به بخش اصلی ماجرا، یعنی گیاه داخل لامپ می‌رسد. گیاهی که انتخاب کردید را به آرامی داخل خاک بگذارید. می‌توانید به جای لامپ از تنگ‌های بزرگ هم استفاده کنید. 

عیدی نقدی برای بزرگ‌ترها

بهتر است حتی اگر می‌خواهید عیدی نقدی به عزیزان‌تان بدهید، حتی همان عیدی نقدی را هم به شکل متفاوتی بسته‌بندی کنید. برای این کار هم فقط کافی است از بطری‌های شیشه‌ای تزیینی استفاده کنید. پول‎‌ها را لوله کنید و با بند کنفی ببندید، بعد آن‌ها را همراه گل خشک، داخل شیشه بریزید و با چوب پنبه در آن را ببندید.

نظرات کاربران
کد امنیتی