مدعيان قهرماني

مدعيان قهرماني

نویسنده :

تيم ملي آلمان

حضور در جام جهاني: 16 دوره نتايج: 55برد، 19مساوي،‌ 18باخت

بالاترين افتخار: قهرماني جهان در سال‌‌هاي 1953، 1974 و 1990

قيمت تيم: 305 ميليون يورو سرمربي: يوآخيم لو کاپيتان: فيليپ لام

ستاره‌ها: فيليپ لام، باستين شوآن اشتايگر

نقطه قوت: نظم و انضباط هميشه براي ژرمن‌ها کارساز بوده است. آلماني‌ها با همين نظم حاکم بر بازي‌شان در جام‌هاي جهاني مختلف، بارها به مراحل بالا آمده‌اند. آن‌ها مي‌توانند با نظم و کار خوب گروهي‌شان هر تيمي را کلافه و بعضا بيننده تلويزيوني را خسته کنند.

نقطه ضعف: درون دروازه آلماني‌ها بدون شک مشکل اصلي اين تيم است. آن‌ها در کمتر از 6 ماه دو دروازه‌بان عوض کردند. حالا دروازه‌بان اول آلماني‌ها «نويري» است که تا چندي پيش دروازه‌بان سوم بود. خط دفاع آلمان خوب مي‌‌داند براي حفظ دروازه متزلزل تيم چه کار دشواري دارد.

تيم ملي هلند

حضور در جام جهاني: 8 دوره نتايج: 16برد، 10مساوي، 10باخت

بالاترين افتخار: نايب قهرماني در سال‌هاي 1974 و 1978

قيمت تيم: 280 ميليون يورو سرمربي: برت فن مارويک کاپيتان: فن‌برونک‌هورس

ستاره‌ها: آرين روبن، اشنايدر

نقطه قوت: ستاره‌هاي هلندي از هر زمان ديگري شاداب‌تر و آماده‌تر هستند. هلند تيمي دارد که هميشه با انگيزه است و فوتبال شناور را زيبا بازي مي‌کند. لاله‌هاي نارنجي مي‌‌توانند جذاب و پرگل باشند.

نقطه ضعف: دروازه هلندي‌ها بدون «فان‌درسار» هيچ استحکامي ندارد. شايد پاشنه آشيل تيم همين‌جا باشد. فن‌مارويک بايد فکري به حال دروازه تيمش بکند والا از همين نقطه ضربات جبران‌ناپذيري در جام نوزدهم خواهد خورد.

تيم ملي ايتاليا

حضور در جام جهاني: 16 دوره نتايج: 44 برد، 19 مساوي، 14 باخت

بالاترين افتخار: قهرماني جهان در سال‌‌هاي 1934، 1938، 1982 و 2006

قيمت تيم: 400 ميليون يورو سرمربي: مارسلو ليپي کاپيتان: فابيو کاناوارو

ستاره‌ها: جان‌لوئيجي بوفون - آندره دي‌ناتاله

نقطه قوت: لاجوردي‌پوشان با تکيه به دفاع منطقي تيمي در جام گذشته قهرمان جام‌جهاني شدند. آن‌ها هميشه در تاريخ به خط دفاع آهنين مشهور بودند. اگرچه کاناوارو مانند 4 سال قبل قبراق و سرحال نيست، اما باز هم ايتاليا در خط دفاع عالي است.

نقطه ضعف: ايتاليا ستاره به معناي آن‌چناني ندارد. اين بزرگ‌ترين مشکل ليپي است. ستاره‌اي که بتواند در مواقع بحران يک تنه تيم را از مخمصه برهاند. ليپي مي‌داند با لشکر پير و بي‌ستاره ايتاليا براي دفاع از عنوان قهرماني‌اش کار دشواري را پيش‌رو دارد.

تيم ملي انگلستان

حضور در جام جهاني: 12 دوره نتايج: 25برد، 17مساوي، 13باخت

بالاترين افتخار: قهرماني در سال 1966

قيمت تيم: 440 ميليون يورو سرمربي: فابيو کاپلو کاپيتان: استيون جرارد

ستاره‌ها: وين روني، فرانک لمپارت

نقطه قوت: انگليسي‌ها تيم تهاجمي خوبي دارند. تيمي که مي‌تواند به راحتي با حضور ستاره‌هاي بي‌شمارش در خط هافبک و دفاع امر حمله را به خوبي روي دروازه حريف طرح‌ريزي کند. حضور روني، جرارد و لمپارت خط حمله آتشيني را براي لندني‌ها به وجود آورده است.

نقطه ضعف: انگليسي‌ها در سال‌هاي اخير هميشه کابوس داشتند. کابوسي که شايد خواب شب‌هاي مردان کاپلو را اين روزها در آفريقاي‌جنوبي از آن‌ها بگيرد. کابوس موفقيت! اين بزرگ‌ترين مشکل کاپلو و تيمش براي رسيدن به جام نوزدهم است. خودباوري و مبارزه با کابوس ناکامي!

تيم ملي اسپانيا

حضور در جام جهاني: 12 دوره نتايج: 22برد، 12مساوي، 15باخت

بالاترين افتخار: چهارمي جهان در سال 1950

قيمت تيم: 565 ميليون يورو سرمربي: ويسنته دل بوسکه کاپيتان: ايکر کاسياس

ستاره‌ها: ژاوي هرناندز، فرناندو تورس

نقطه قوت: ستاره‌هاي بي‌شمار اسپانيا که خلاقيت را از حد گذرانده‌اند، مي‌توانند نقطه قوت اين تيم باشند. ستاره‌هايي که در تيم‌هاي باشگاهي‌شان به تنهايي و يک تنه تيم را به موفقيت مي‌رسانند. هنوز يک‌جانشيني «ژاوي هرناندز»، «ژاوي آلونسو» و «اينيستا» در خط هافبک اسپانيا و نيز ذخيره‌نشيني «سس فابرگاس» و «داويد سيلوا» جالب توجه و عجيب است. اسپانيايي‌ها در يورو 2008 با تکيه بر همين نقطه قوت و البته اتخاذ تصميمات «آراگونس» پير به جام رسيدند.

نقطه ضعف: اگر بخواهيم از مسئله جنگ‌هاي خونين کاتالان‌ها و مادريدي‌ها و اختلافات بازيکنان اين دو ايالت بگذريم و تصور کنيم «دل بوسکه» توانسته است ائتلافي را ميان آن‌ها به وجود آورد، نبايد فراموش کنيم که خلاق‌هاي باتکنيک اسپانيا بسيار حساس و زودرنج هستند. آن‌ها بعد از پذيرش گل از حريف تمرکز خود را از دست مي‌دهند و احساسات بر آن‌ها غلبه مي‌کند. اين بزرگ‌ترين نقطه ضعف اسپانيايي‌هاست.

تيم ملي فرانسه

حضور در جام جهاني: 12 دوره نتايج: 25برد، 10مساوي، 16باخت

بالاترين افتخار: قهرماني جهان در سال 1998

قيمت تيم: 450 ميليون يورو سرمربي: ريمون دومنک کاپيتان: تيري آنري

ستاره‌ها: فرانک ريبري، نيکلاس آنلکا

نقطه قوت: فرانسه تيم خوبي دارد. تيمي که کارهاي تاکتيکي و گروهي را به خوبي در زمين انجام مي‌دهد. فرانسوي‌ها اگرچه در کار گروهي قدرتمند هستند اما نياز به ظهور يک زيدان ديگر دارند تا در اين جام موفق شوند. انجام مطلوب کار گروهي توسط خروس‌ها از نقاط قوت اين تيم است.

نقطه ضعف: تجربه‌اي که تا پيش از اين در ميان فرانسوي‌ها موج مي‌زد، حالا ديگر فقط يک آنري از نسل باتجربه فرانسه مانده است. شايد همين مسئله گريبان فرانسوي‌ها را در جام نوزدهم بگيرد. از سوي ديگر موج منفي ناشي از صعود عجيب فرانسه به جام‌جهاني قطعا فرانسوي‌ها را در آفريقاي‌جنوبي آزار خواهد داد.

تيم ملي برزيل

حضور در جام جهاني: تمام دوره‌ها

بالاترين افتخار: قهرماني جهان در سال‌‌هاي 1958، 1962، 1970، 1994 و 2002

قيمت تيم: 515 ميليون يورو

ستاره‌ها: کاکا، روبينيو

نقطه قوت: برزيلي که هميشه در دفاع متزلزل بود و از نبود يک دروازه‌بان شش دانگ رنج مي‌برد، اين‌بار اوضاع برايش متفاوت است. برزيلي‌ها هم دفاع‌هاي خوبي مثل لوسيو و مايکون دارند و هم يک دروازه‌بان فوق‌العاده به نام خوليو سزار. آن‌ها هيچ ضعفي را در اين جايگاه‌ها متصور نمي‌شوند.

نقطه ضعف: امسال برزيل يک تيم «فانتزي» نخواهد بود! برزيلي‌ها همواره بازيکنان فانتزي بازي داشتند که با حرکات خود تماشاگران را به وجد مي‌آوردند و گره‌گشاي کار تيم‌شان بودند اما اين‌بار ماجرا براي شاگردان دونگا متفاوت است. شايد همين مسئله گريبان دونگا وتيمش را بگيرد.

تيم ملي آرژانتين

حضور در جام جهاني: 14 دوره نتايج: 33برد، 13مساوي، 19باخت

بالاترين افتخار: قهرماني جهان در سال‌‌هاي 1978 و 1986

قيمت تيم: 390 ميليون يورو سرمربي: ديه‌گو مارادونا کاپيتان: خاوير ماسکرانو

ستاره‌ها: ليونل مسي، ديه‌گو ميلي‌تو

نقطه قوت: شايد حضور هم‌زمان 2 اسطوره، يکي روي نيمکت و ديگري در زمين، براي آلباسته‌اي‌ها مغتنم باشد. آرژانتيني‌ها هم اسطوره‌ عصر حاضر را دارند (ليونل مسي) و هم اسطوره عصر ديروز را (مارادونا)! آن‌ها خوب مي‌دانند که اين اتفاق چه‌ نيروي شگفت‌انگيزي به بازيکنان آرژانتيني مي‌دهد. يک روحيه بي‌نظير!

نقطه ضعف: آرژانتين تيم پر مهره‌اي است که معمولا ستاره‌هايش در ميدان ملي خوب نيستند. مسي طي سال‌هاي اخير نشان داده است که در تيم ملي اصلا مثل تيم باشگاهي‌اش بارسلونا موفق نيست. اين بزرگ‌ترين کابوسي است که آرژانتيني‌ها را آزار مي‌دهد.

نظرات کاربران
کد امنیتی