تا مدتی خانه ما آنلاین نشو!
برنامه کنسرت های مرحوم حبیب در دیار باقی

تا مدتی خانه ما آنلاین نشو!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

پنجشنبه‌ای دیگر را این بار با یک خبر فرهنگی هنری آغاز می‌کنیم. سرانجام پس از تلاش‌های مستمر مسئولان فرهنگی کشور، مرحوم حبیب، خواننده محبوب کشور مجوز گرفت. واقعا شنیدن این خبرها اشک شوق از چشم و گوش آدم جاری می‌‌کند. الان مرحوم حبیب تا دلش بخواهد می‌‌تواند در دیار باقی کنسرت بگذارد و یا مشترکا با مرحوم پاشایی آلبوم بیرون بدهد. اما خبر مجوز گرفتن این خواننده وقتی شنیده شد که موزیک ویدئویی از او به صورت قانونی منتشر شده است که اسمش هست: «دیره». میبینید که مسئولان مصلحتی دیده‌اند که دیر مجوز دادهاند، اسمش روی خودش است دیره. می‌‌خواستید دیره را زود بدهند در حالی که زوده را دیر می‌دهند؟ صمیمانه امیدواریم حالا مرحوم حبیب، قدر این همه حسن توجه مسئولان را بداند. مردم هم باید قدر مسئولان را بدانند که این همه به فکر مردم هستند که این همه اتفاق خوب برایشان رقم بزنند.

یکی از کارهای خوب دیگر مسئولان این روزها همین برنامه‌‌ای بوده که گذاشته‌اند تا مردم به دیدار خانواده‌ها، همسایه‌ها، رفقا، با معرفت‌ها بی‌معرفت‌ها، اقوام دور و نزدیک، نسبی و سببی و... بروند و دیدار تازه کنند. در واقع از روزی که فیلترینگ روی شبکه‌های اجتماعی اجرا شده است بنده شاهد بوده‌‌ام که خانواده‌ها ساعت شش صبح بلند می‌شوند و برنامه می‌ریزند امروز خانه چه کسانی بروند. هر روز صبح شاهد هستم که شوهرعمه‌ها یک نان سنگک در خانه همه فامیل می‌‌برند و آرزوی روز خوب می‌‌کنند. اصلا خود ما کلا داریم توی خانه فامیل زندگی می‌کنیم و از نزدیک شاهد بزرگ شدن بچه‌های فامیل هستیم. بنده صبحانه را خانه یکی از فامیل‌‌ها میخورم و یک دور همه فامیل را می‌‌بینم و شام را دوباره می‌روم سر همان خانه اول. راستش این چند روز، آن قدر خانه عمویم این‌ها رفتیم که آخرش ایشان یک فیلترشکن برایم زاپیا کرد و گفت: «خواهش میکنم دیگه تا مدتی خانه ما آنلاین نشو و لست سین ا لانگ تایم اگو شو!». از آن طرف تا قبل از فیلترینگ من هر بار می‌‌خواستم عکسی را توی فضای مجازی نگاه کنم می‌‌رفتم توی ماشین جلویی. جالبی‌‌اش این است که سوار تاکسی هم بودم باز هم تا من می‌‌خواستم عکس ببینم راننده یک جوری میشد که می‌‌رفتیم توی ماشین جلویی. اما از وقتی فیلتر هستیم دیگر هیچ کس را ندیده‌ام برود توی خودروی جلویی و همه کاملا هوشیار و بیدار مشغول دید و بازدید از همدیگر هستند.

اما در پایان حیف است که در فصل امتحانات باشیم و به همه پهلوانان عرصه درس خواندن‌ شب امتحان و نادم و پشیمان‌های «از ترم دیگه قول می‌دم از اول ترم درس بخونم» خداقوتی عرض نکنیم. تجربه نشان داده متاسفانه در این فصل ما تعداد زیادی از وابستگان دانشجوها و دانشاموزان را از دست می‌‌دهیم. شما انتهای برگه اغلب دانشجویان یا دانشآموزان را که نگاه کنی نوشته: «بازگشت همه به سوی اوست. استاد عزیز، با نهایت تاسف و تالم درگذشت ناگهانی فلان فامیل‌مان را به اطلاعتان می رسانم و امیدوارم درک کنید که نتوانستم خوب درس بخوانم» جا دارد بگویم خبر مرگ یک فامیل، دو فامیل و سه فامیل را انتهای برگه‌ امتحانی نوشتید، از این پس همه چیز فصل امتحانات تکراری است. اما واقعا بنده توصیه می‌کنم که اگر درس نخواندید حداقل برای نامه آخر برگه خلاقیت به خرج دهید و چیزهایی بنویسید که استاد را تحت تاثیر قرار دهد طوری که خودش بیاید دو دستی بیست را در خانه‌تان تحویل دهد.

برچسب ها
مجوز حبیب
فیلتر شبکه های اجتماعی
فیلترشکن
امتحانات دانشگاه
نظرات کاربران
کد امنیتی