اکران عمومی لحظات خصوصی
سناریو اروتیک کلیپ های عروسی؛ نشانه مدرن بودن ماست؟

اکران عمومی لحظات خصوصی

نویسنده : مریم نیک‌پور

یک تخت خواب را درست وسط آتلیه‌اش گذاشته و با عجیب‌ترین ژست‌های ممکن فیلم و عکس گرفته است که هیچ؛ با افتخار نشانمان هم می‌دهد و می‌گوید این کلیپ vip مجموعه است و نمونه آن را در هیچ آتلیه‌ای نمی‌بینید. از حفظ حریم شخصی هم همین بس که در بخشی از این سناریو باید با لباسی نامناسب در تراس عمارت‌شان که منتهی به یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های شهر است بایستی تا با بازی باد و پرده و پنجره، فضای خصوصی‌تان را جذاب‌تر نشان دهند. در ادامه اضافه می‌کند که کلیپ فوق را روز قبل از مراسم‌تان می‌گیریم تا برای پخش در مراسم آماده شود. 

گذشته از اینکه امروز فیلم‌های عروسی همراه با ژست‌های خیلی خاص(!) طرفداران زیادی دارد، سوال اینجاست که چرا باید این لحظات که قالبا اروتیک هستند را برای دیگران و درست وسط مراسم عروسی به نمایش گذاشت؟ 

 

چشم نداری ببینی؟

اگر یک روز سری به چند آتلیه شهر بزنید و نگاهی به خدماتی که برای یک جشن عروسی ارائه می‌دهند بیندازید، قطعا از تعجب شاخ در می‌آورید. در زمان‌های گذشته (همین چند سال پیش؛ فکر نکنید قرون وسطا را می‌گویم!) عکس عروسی یعنی چهارتا عکس در مراسم آن‌ هم با فامیل و دوست و آشنا و خانواده برای ثبت خاطره‌اش و در نهایت چند عکس دو نفره در اتاق عقد، اما بعد از ظهور آتلیه‌ها همه چیز تغییر کرد. آلبوم عروس و داماد شامل عکاسی آتلیه‌ای، عکاسی باغ، عکاسی داخل مراسم، عکاسی از جهیزیه و هزار و یک چیز دیگر شد. کار و کاسبی آتلیه‌دارها گرفت و هر بار آپشن‌هایی به این خدمات اضافه کردند، مثل عکاسی کنار دریا و جنگل‌های شمال کشور، عکاسی در سواحل نیلگون خلیج فارس، کلیپ اسپرت، کلیپ روز و قس علی هذا! کلیپ روز یا همان کلیپی که برای نمایش در مراسم آماده می‌شد، اوایل پشت صحنه‌ای از اتفاقات روز عروسی بود. مثل حاضر شدن عروس و داماد، خرید دسته گل، بیرون آمدن عروس خانم از آرایشگاه و... .

کم‌کم محتوای این قبیل کلیپ‌ها تغییر کرد و دیگر خاص پشت صحنه روز مراسم نبود. مکان‌ها بسته‌تر شد، لباس‌ها کوتاه‌تر شد و لحظات نیز شخصی‌تر اما همچنان قسمت پخش در مراسم باقی ماند تا جایی که این کلیپ تکه تکه در اینستاگرام نیز قرار گرفت. عکس و فیلم‌‌هایی که روزی در فضای خصوصی خود نگه می‌داشتیم حالا نشان همه می‌دهیم و دیگر چیزی به عنوان حریم خصوصی نداریم. راستی چرا علاقمندیم فیلم‌ها و عکس‌های اروتیک از خودمان بسازیم و نشان همه بدهیم؟

 

فیلم خودمه؛ همینه که هست!؟

نشان دادن لحظات شخصی و خصوصی در کلیپ عروسی، عکس پروفایل یا صفحه اینستاگرام این روزها زیاد مد شده، انگار باز هم همان قصه افراط و تفریط تکرار شده است. روزگاری دیدن چنین صحنه‌هایی برایمان قبح داشت و این مسائل تابو بود و امروز می‌خواهیم از آن ور بام بیفتیم و به قیمت از بین بردن حریم خصوصی خود همه چیز را به دیگران نشان دهیم. گذشته از شمایل ناقصی که درباره رفتار زوج‌ها در ذهن ما نقش بسته، شبکه‌های اجتماعی و چشم و هم چشمی‌های فامیلی نیز بی‌تاثیر نیست و ما را به دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن علاقه‌مند کرده است. این وسط هم آتلیه‌‌‌ها می‌دانند چه سناریویی ترتیب دهند. سناریویی که سال‌ها به خاطر سکرت بودن و ضعف در آموزش روابط زناشویی، برای ما «جذاب» و «مدرن» جلوه می‌کند، تا آن‌ها جیب‌شان را پر کنند!

وقتی درباره حفظ حریم خصوصی حرف می‌زنیم، منظورمان این نیست که دست همسر خود را نگیرید یا او را در جمع با کلمات محبت آمیز صدا نکنید یا حتی عکس دو نفره خود را در صفحه اینستاگرام نگذارید، منظورمان پایبندی به یک اصل مهم است که در تمام دنیا رواج دارد و نشانه ادب اجتماعی و شخصیت شماست، بدون در نظر گرفتن دین، در تمام دنیا تنها افرادی که در سطح فرهنگی پایین‌تری قرار دارند، رفتارهایی که خاص اتاق خواب و حریم شخصی است را در جمع بروز می‌دهند و یا عکس‌های آن را در صفحات اجتماعی خود بازنشر می‌کنند. باید همیشه این اصل را در نظر بگیریم که رفتار خصوصی متعلق به مکان خصوصی است و نباید آن را به همه نشان داد، حتی در روزی که متعلق به شماست! 

برچسب ها
لحظات خصوصی در فیلم عروس
کلیپ روز
سناریو اروتیک کلیپ عروسی
کلیپ روز اروتیک
حریم خصوصی
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/١٩
١
٠
واقعا مسخره شده :/ حتی دیده شده بعد از مراسم به هر خانواده یه سی دی میدن که یوقت ملت کنجکاو نمونن که نکنه عروس و دوماد آتلیه نرفتن!!! خیلی بده.. یه عده میرن کلی عکس و فیلم میگیرن بعد اون دختر و پسری که در توانشون نیست فقط حسرت میخورن :( من اصلا آتلیه نرفتم البته دلم میخواست چنتا عکس معمولی داشته باشم ولی خب نشد.. در عوض دوستام هر کدوم دو سه میلیون علف خرسو صرف این موارد کردن :/ اونم چ فیلمایی خخخ وقتی تو مراسمشون میدیدیم بیشتر ملت بهشون میخندیدن با اون ژستای مسخره :|
fatemeh_noei
fatemeh_noei
٩٦/١٠/٢٠
٢
٠
عالی بود و قابل تامل
fatemeh_noei
fatemeh_noei
٩٦/١٠/٢٠
٢
٠
عالی بود و قابل تامل
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٢٠
٠
٠
من دیروز یه کامنت بلند بالا اینجا گذاشتم کجاست ادمین؟ :|
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/٢٠
٠
٠
ممناانم از ادمین شیفت مخالف که کامنتمو برگردوندن :)
هستی
هستی
٩٦/١٠/٢٠
١
٠
وقتی لحظات خوش زندگی خصوصیمون رو بلند جار میزنیم خیلی زود باید جای خالیشون رو حس کنیم...موفق باشین