اپلیکیشن هایی برای روزهای امتحان
بسته پیشنهادی اپلیکیشن برای دانشجوها و دانش آموزان

اپلیکیشن هایی برای روزهای امتحان

نویسنده : یاسین ناطقی

قبل‌ترها والدین با رسیدن ایام امتحانات، به کمد و کیف‌مان یورش می‌بردند و موبایل‌هایمان را به اسارت می‌گرفتند تا در این مدت، حواس‌مان به درس و مشق باشد و وقت‌مان را سر اس‌ام‌اس بازی نگذرانیم. اما حالا اوضاع کمی فرق کرده. دیگر خشونت جوابگو نیست و خیلی از والدین، بی‌خیال در و تخته کردن بساط گوشی فرزندان‌شان شده و ریش و قیچی را دست خود آن‌ها داده‌اند. از آنجا که ما همیشه دلسوز نسل جوان هستیم، نشستیم فکر کردیم که چگونه می‌توان از اسمارت‌فون‌ها در بازه امتحانات پایان ترم هم خوب و مفید استفاده کرد. این شد که چند اپلیکیشن را متناسب با حال و هوای این روزها برایتان پیدا کردیم.

 

خودتان را مدیریت کنید

اگر کمر همت را بسته‌اید که این ترم را خوب و موفق پشت بگذارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در حرکتی شجاعانه، یکی از اپلیکیشن‌های مرتبط با مدیریت مصرف گوشی را نصب کنید. این نرم‌افزارها با دادن گزارش‌های روزانه و اطلاعات جزیی، به شما نشان می‌دهند که هر روز چه مقدار از وقت خودتان را صرف کار با گوشی می‌کنید. این کار پیش از هرچیز، عذاب وجدان را به جان‌تان می‌اندازد! مخصوصاً وقتی قبل خواب، سراغ نرم‌افزار بروید و ببینید از ساعت شش صبح، سه ساعت در تلگرام بوده‌اید و یک و نیم ساعت را در اینستاگرام و فیس بوک گذرانده‌اید. «لحظه بان» نمونه ایرانی این نرم‌افزارهاست. این نرم افزار علاوه بر گزارش روزانه، قادر است طبق دستور خودتان، میزان استفاده شما از هر برنامه را محدود کند. مثلا تصمیم می‌گیرید از فردا، تنها یک ساعت در تلگرام آنلاین باشید. لحظه‌بان به نام قانون، کاری می‌کند که شما نتوانید بیشتر از یک ساعت، در تلگرام بمانید. مثلا شما را از برنامه بیرون می‌اندازد یا هشدار می‌دهد که دارید خلاف می‌کنید.

لینک دانلود برای اندروید 

اپ لحظه بان

 

 

فلش کارت، حافظه پرنشدنی

اگر کنکوری‌ها یا داوطلبان شرکت در آزمون‌های تافل و آیلتس را دیده باشید، احتمالاً متوجه فلش‌کارت‌هایی شده‌اید که خیلی از آن‌ها هر روز یا هرشب، در اتوبوس و میهمانی و قبل از خواب مطالعه می‌کنند. داشتن فلش‌کارت‌ یکی از روش‌های خوب به خاطر سپردن نکات درسی، کلمات خارجی و مواردی از این قبیل است. خیلی‌ها فلش‌کارت‌ها را با جعبه لایتنر می‌شناسند. اگر حال و حوصله تهیه فلش‌کارت‌های کاغذی را ندارید، حتماً اپلیکیشن Lemorize را در گوشی خود داشته باشید. شما با این برنامه قادر خواهید بود که هرنوع فلش کارتی را در هر تعداد و با هر موضوع درست کنید و مطابق میل، هر روز یا هر چند ساعت نگاهی به آن‌ها بیندازید. ویژگی خوب این نرم‌افزار، قابلیت استفاده از آن به شکل جعبه لایتنر و می‌توانید با روش‌هایی خاص و علمی، بازدهی مطالعه خود را افزایش دهید.

لینک دانلود برای اندروید

اپ فلش کارت

 

برنامه‌ریزی در چند گام

این روزها، قطعا فشار و حجم بالای اطلاعاتی که با آن‌ها مواجه می‌شوید، حواس‌تان را پرت می‌کنند و باعث می‌شوند نتوانید درست برنامه‌ریزی کنید. برای این کار، چند نرم‌افزار ایرانی و خارجی برایتان در نظر گرفته‌ایم. «کلاس پلاس» و«TimeTune». این دو نرم‌افزار به شما کمک می‌کنند که برای ساعات شبانه روزتان برنامه‌ریزیِ جدی داشته باشید. از خواب و وقت تفریح گرفته تا میزان و نحوه مطالعه هریک از دروس. در این اپلیکیشن‌ها می‌توانید به تفکیک روز یا هفته، برنامه و تکلیفی مشخص برای خود تعیین کنید و پیگیری آن‌ها را هم به موبایل‌تان بسپارید.

لینک دانلود کلاس پلاس برای اندروید

لینک دانلود time tune برای اندروید

اپ برنامه ریزی

===

اپ برنامه ریزی

برچسب ها
اپلیکیشن های درسی
اپلیکیشن های امتحان
اپلیکیشن مدیریت زمان
اپلیکیشن جعبه لایتنر
اپلیکیشن درسی
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-aminfar
m-aminfar
٩٦/١٠/١٧
٠
٠
یکم دیر این مطلبو خوندم:( دوتا امتحان دیگه فقط مونده:( چی می شد زودتر این مطلبو مینوشتید:///
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/١٠/١٧
٠
٠
ای بابا :)) البته بچه های دانشگاهی هنوز شروع نشده امتحانات شون. بخشی از مخاطبامون هم اونا بودن. ایشالله برای امتحانات خردادتون مفید باشن :) این دو تا امتحان باقیمونده رو هم بیست شید دی:
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/١٠/١٧
٠
٠
اون برنامه برنامه ریزی در چند گام فکر کنم به درد ما هم بخوره که امتحان نداریم ولی برنامه ریزی لازم داریم. تشکرات
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/١٠/١٧
٠
٠
خواهش می کنم/ برای برنامه ریزی، خیلیا روشهایی مثل بولت ژورنال و کلاً دفترهای برنامه ریزی شخصی رو پیشنهاد میکنن. اما خب خوبیِ این نرم افزارها اینه که هر لحظه توی جیب و جلوی چشم‌ان و یادآوری می کنن برنامه ها رو به صاحبشون :)
ali_sh
ali_sh
٩٦/١٠/١٨
٠
٠
بیشی یاسین. همه شور و کیف دانشجو بودن و امتحان داشتن همیه که نخونی. ای لوس بازیا چیه که مد شده آخه؟