از معضل دکمه تا معضل دهه شصتی بودن
مسئولان عزیز! لطفا ما را تحمل کنید

از معضل دکمه تا معضل دهه شصتی بودن

نویسنده : محمدعلی محمدپور

 با آرزوی اینکه همیشه دلتان آرام و فکرتان در آسایش باشد آخر هفته‌ای دیگر را آغاز می‌کنیم.

این روزها مسئله روز جهان دکمه است. الان دو تا کودک که از قضا شخص اول دو کشور هم هستند سر دکمه سلاح هسته‌ای‌شان دارند با هم جروبحث می‌کنند. کیم جونگ اون گفته: «دکمه سلاح هسته‌ای روی میز کارم است» واقعا امیدواریم خدمه اتاقش موقع تمیز کردن میز اشتباهی فشارش ندهند. آقای ترامپ هم پس از این اظهارنظر کم نیاورده و گفته: «دکمه من بزرگ‌تر و قوی‌تر است» و ظاهرا افزوده: «تازه‌شم گل منگلی‌‌های صورتی هم داره».

اما صحبت دکمه شد، باید اشاره کنیم که در عرصه داخلی هم بالاخره آن‌ اتفاق افتاد‌ و با هر جایی از بدن که بود آن دکمه معروف آقای وزیر هم فشار داده شد و تلگرام و اینستاگرام  فیلتر شد. به همین دلیل، میلیون‌ها ایرانی این روزها هی توی اتاق یا دفتر کارشان راه میروند و می‌‌روند دم پنجره و برمی‌‌گردند باز می‌‌بینند خبری نیست. نیست که نیست. هی به گوشی‌شان نگاه می‌کنند و هی به فنجان قهوه روی میز و همه یهویی‌های زندگی‌‌شان که دارد می‌گذرد بی‌‌آنکه جایی منتشر شوند. البته خبر رسیده که همچنان مقاومت جانان‌های در مقابل مطالعه دارند می‌کنند و تا الان که دوام آورده‌‌اند و سمت کتاب نرفته‌اند. گمشده این روزهای مردم، تلگرام و اینستاگرام هستند که بخش مهمی از زندگی مردم شده بودند و فشار داده شدن یک دکمه توسط آقای وزیر دسترسی بهشان سخت شده است. واقعا الان توی گوشی هر ایرانی هزاران عکس تلمبار شده که استوری نشده‌‌اند و هزاران کلیپ که برای این و آن فرستاده نشده‌‌اند. هزاران صبح بخیر و شب بخیر و درود بر همه فرهیختگان که بر سر انگشت بزرگان فامیل ما خشکیده‌اند. به گفته آمار این روزها بیشترین جستجوی ایرانی‌‌ها در گوگل هم درباره فیلترشکن‌‌ها بوده است. به نظر می‌‌رسد بیشترین جستجوی مسئولان هم درباره نحوه فیلتر کردن فیلترشکن‌ها بوده است. به هر حال این روزها اوضاع حسابی فیلتر تو فیلتر است و بعضی که مشاغل‌شان را به تلگرام وابسته کرده بودند اوضاع‌شان به خطر افتاده است.

در بحبوحه همین بیکاری‌ها، آقای نوبخت وعده داده‌اند یکی از برنامه های دولت ایجاد یک میلیون فرصت شغلی است. البته فرصت شغلی یک چیز است خود به دست آوردن شغل یک چیز دیگر است، مسولان فرصت را می‌سازند بقیه‌‌اش با خودتان است دیگر. ولی غم وجود دهه شصتی‌ها اگر بگذارد. همین چند وقت پیش بود که وزیر کار فرمودند: «بیکاری دهه شصتی‌‌ها باعث شده است آمار اشتغال‌زایی ما دیده نشود» واقعا به این رسیدید ما دهه شصتی‌‌ها چقدر اضافه و آمار خراب‌کن هستیم یا باز هم شرح بدهم؟ ما اصلا هر جا می‌رویم باعث می‌شویم مسئولان بگویند: «ای بابا باز این‌ها رسیدن به این مقطع سنی» صمیمانه از همه مسئولان تقاضا می‌‌کنیم ما را تحمل کنند کمکم ما پیر می‌شویم و می‌‌رویم آن وقت همه چیز گل و بلبل خواهد شد. ای امان از این رنج دهه شصتی بودن.

برچسب ها
دکمه فیلترینگ
دکمه سلاح هسته ای
دکمه سلاح هسته ای ترامپ
ایجاد فرصت شغلی
یادداشت طنز
دهه شصتی ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٦/١٠/١٦
١
٠
اندر مصایب دهه شصتی بودن! ما دهه شصتی ها کلا باعث دردسر این مملکتیم به خدا چاشنی طنز تون به ادا کردن حق مطلب خیلی خوب کرده. ممنون و خسته نباشید:*)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/١٠/١٧
٠
٠
ارادتمندیم.
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/١٠/١٧
١
٠
مرغ عزا و عروسی ان دهه شصتیا!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/١٠/١٧
٠
٠
والا بخدا.