چالش مانکن يا مجسمه بازی!
داغ‌ترين چالش ويدئويی اين روزهای فضای مجازی، چالش مانکن را بشناسيد

چالش مانکن يا مجسمه بازی!

نویسنده : اکرم انتصاری

اگر تجربه گرفتن يک عکسِ دسته‌جمعي را داريد به احتمال زياد با جمله طلايي «بگين سيـــب» در هنگام ثبت عکس آشنا هستيد. حتما يادتان هست که بايد چند ثانيه لبخند تصنعي ساخته شده با سيب را نگه مي‌داشتيد تا عکس ثبت شود. حالا در بازار چالش‌هاي عجيب‌ و‌ غريب مجازي، چالشي به اسم چالش مانکن اهالي پيگير دنياي مجازي را به انجام حرکتي شبيه همين پروژه سيب منتها در قالب ويدئو وا‌داشته است. از قرار معلوم اين چالش داغ ترين چالشي است که بعد از چالش سطل آب يخ قرار است يخ همه را باز کند.

چالش مانکن

 

در  چالش مانکن چه خبر است؟

چالش مانکن براي اولين بار توسط دانش‌آموزان دبيرستاني در فلوريدا و از 26 اکتبر 2016شروع شد و بعد ورزشکاران حرفه‌اي اين چالش را دنبال کردند. در اين چالش هرکسي  بايد در حال هر حرکتي درست عين يک مجسمه درجا خشکش بزند، همين. البته در بيشتر اين ويدئوها موسيقي يکساني حاکم است که به هيجان آن اضافه مي‌کند. اين چالش تا همين امروز ستاره‌هاي زيادي را درگير کرده است و بعيد نيست تا چند روز ديگر در اينستاگرام و ساير فضاهاي مجازي، ويدئوهايي ببينيد که در آن آدم‌ها فريز شدند و انگار هر کدام‌شان با يک ساعت برنارد زمان را نگه داشتند. ما در اين مطلب سعي کرديم چند چالش که هر کدام در فضاي متفاوتي انجام شدند را براي‌تان جمع آوري کنيم.

 

استپ در رختکن !

در بين تمام گروه‌هايي که اين چالش را انجام دادند تيم‌هاي فوتبالي در سراسر دنيا خودشان را جوگيرتر نشان دادند و انگار يک کري‌خواني در بين آن‌ها اتفاق افتاده است، به طوري که هر روز يک تيم چالش مانکن بازيکنان و مربيان تيم را در رختکن و يا در حال تمرين به اشتراک مي‌گذارد. مثلا در ويدئو زير چالش مانکن بازيکنان اسپانيا در رختکن را مي‌بينيد، در حالي که انگار همه در زمان متوقف شدند!

 

شادي به روايت توقف زمان!

چالش مانکن به رختکن‌ها ختم نشد و به زمين فوتبال و ژست‌هاي بعد از گل هم رسيده است. مثلا در ويدئو زير شادي بعد از گل جيمي ريچارد واردي به سبک چالش مانکن را  بعد از گل دوم در ديدار دوستانه انگليس و اسپانيا را مي‌بينيد که به احتمال زياد از اين به بعد تا مدتي سبک شادي بعد از گل خيلي از بازيکنان فوتبال خواهد شد. 

البته تا همين جا اين مدل شادي بعد از گل به ليگ برتر ايران رسيده است، همان طور که مي‌بينيد بازيکنان تراکتورسازي تبريز اين طور بعد از گل خوشحالي‌شان را نشان دادند.

چالش مانکن بازیکنان تراکتورسازی

 

در لحظه متوقف شو!

انگار انجام چالش مانکن منحصر به ثبت لحظات شادي و خوشي شده است. بازيکنان بلژيک بعد از برد ترجيح دادند خوشحالي‌شان را خارج از رختکن و مستطيل سبز، درکنار ضيافت شام نشان دهند. در اين ويدئو مي‌بينيد که هنگام غذاخوردن بي حرکت ماندن زياد هم کار سختي نيست و فقط کمي انگيزه مي‌خواهد و ذوق چالشي!

 

چالش درخانه !

بعضي‌ها هم مثل جان تري ترجيح دادند چالش مانکن را به خانه ببرند و با اعضاي خانواده ويدئوي چالش مانکن را بسازند آن هم وقتي که يکي روي مبل لم داده و در حال نوشيدن و مشغول صحبت با تلفن است، ديگري با هيجان تلويزيون مي‌بيند و يکي تکنيک فوتبالي‌اش را به رخ مي‌کشد.

 

چالش با فاز سياسي ورزشي!

البته که چالش مانکن فقط به بازيکنان فوتبال ختم نمي‌شود. ميشل اوباما، همسر باراک اوباما با همراهي بازيکنان تيم بسکتبال کليولند ليگ NBA در يک فضاي رسمي و يک موسيقي آرام مسخ شدن به روايت ويدئو را رقم زدند تا معادلات چالش مانکن را بر هم بزنند. در اين ويدئو قسمتي از اين چالش را مي‌بينيد.

 

مانکن شدن به روايت دختران ايران!

توقع نداريد که ايراني‌ها چالش مانکن را انجام ندهند؟ بيشتر چالش‌هاي مانکن در ايران در کافه‌ها و مکان‌هاي ورزشي اتفاق افتادند. حامد حدادي با هم بازي‌هايش در ليگ بستکبال، پژمان راهبر سردبير ورزش3 در تحريريه و بازيکنان تراکتورسازي تبريز بعد از گل اين چالش را انجام دادند ولي در اين ميان کار دختران سنگ‌نورد ايران از همه متفاوت‌تر بود. آن‌ها در يک فضاي بسيار متفاوت و سخت‌تر و در حال سنگ‌نوردي، توانايي‌شان را هنگام توقف زمان به همه نشان دادند. ويدئوي اين چالش توسط دختران سنگ‌نورد را در ادامه ببينيد.

 

#چالش_ مانکن

اگر با ديدن اين ويدئوها هوس انجام چالش مانکن را کرديد اول نفس‌تان را در سينه حبس کنيد تا ببينيد چند دقيقه مي‌توانيد شبيه يک مجسمه بدون حرکت بمانيد؟ اگر موفق شديد دوست و آشنا را جمع کنيد و با ساختن يک ويدئوي مهيج و متفاوت اين چالش را تجربه کنيد. چالش مانکن در فضاهاي مجازي با هشتگ mannequin_challenge# و با موسيقي زمينه گروه Black Beatles به اشتراک گذاشته مي‌شود ولي از ما به شما پيشنهاد که در انتخاب موسيقي کمي ملايم‌تر عمل کنيد و براي چند ثانيه طعم متوقف کردن زمان را بچشيد.

برچسب ها
mannequin_challenge
چالش مانکن
چالش مانکن در ایران
چالش مانکن دختران ایرانی
اولین چالش مانکن
چالش مانکن چطور شروع شد؟
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٥/٠٩/٠١
١
٠
چندتا ویدیو از این چالش دیده بودم اما نمی دونستم اینقدر گسترده شده! خلاصه که کی فکرشو میکرد بازی بچگیامون یه روزی بشه چالش جهانی! :دی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
هنوز موجش زیاد به ایران نرسیده فعلا باید منتظر موج جهانی باشیم و بعد موج شاخای اینستاگرامی ایرانی. ابتکار عمل ندارن که بازی‌های بچگی ما رو سرقت می‌کنن:))
لیلی
لیلی
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
فعلا که چالش"ترامپ داره میاد" مد شده، به این صورت که یک نفر داد میزنه: Tramp is coming بقیه فرار میکنن=)
i.forouzan
i.forouzan
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
خب اون فقط مال آمریکاست، این جهانیه.
ساده
ساده
٩٥/٠٩/٠١
١
١
کاری نداره که، ما هم داد میزنیم، علی مطهری داره میاد خخخ
i.forouzan
i.forouzan
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
علی مطهری که هنوز نیومده دادستانی سخنرانی ش رو لغو می‌کنه.
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
نه خب اینجا قراره بایستیم نگاه بکنیم:))
ساده
ساده
٩٥/٠٩/٠١
١
٠
یادش بخیر، هر کی شکلک دراره شکل عروسک دراره... :-)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
بازی قوچانیه اینی که دارین می‌گین؟
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
فلوریدا چیه؟ این که مجسمانه خودمونه! تو مدرسه بازی میکردیم هرکی هم که میباخت باید از همه یه چک میخورد :/
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٩/٠١
١
٠
فکر نمی‌کردم کسی اسم بازی رو یادش باشه تازه ما با سرخوشی می گفتیم:《من من مجسماااااااااانه》
مینا
مینا
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
سلام البته این چالش خیلی مطلب جدیدی نیست چون قدیم برای اولین بار تو ایران انجام شده و هنوزم هست بطور مثال استوپ هوایی که هنوزم بچه ها بازی میکنن یا من تو یه روستا یه نوع رقص رو دیدم که اسمش مجسمه بود رقصنده ها با قطع شدن موزیک یهو مثه مجسمه میشدن تو هر حالتی و خیلی جالب بود بهر حال مطالبتون عالیه اینجا و تو کانال تلگرامتون
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٩/٠٢
٠
٠
اول این که مرسی از نظرتون مینا خانم و دوم این که بله همین طوره که شما می گین ولی جالبه ایرانی ها این چالش رو با اسم مانکن پذیرفتن کما این که بازی کودکی خودمونه !
آرش دنیوی
آرش دنیوی
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
کلا ایده ی خوبیه ولی نمیشه با چالش آب یخ مقایسه کرد چالش آب یخ حمایت از نوعی از بیماران خاص بود که این چالش اینطور نیست فکر کنم صرفا جنبه سرگرمی داشته باشه
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٩/٠٢
١
١
بله اتفاق خوبی که اونجا افتاد شناسوندن اون بیماری بود ولی خب اینم می‌تونه یه جورایی زنگ تفریحی برای آدمای پرمشغله امروزی باشه که سرعت و زمان تقریبا تمام زندگی رو ازشون گرفته. مرسی که نظرتون رو بیان کردین:)
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٥/٠٩/٠٣
٠
١
چه مسخره! ینی دیگه این خزترین چالشی بود که دیده بودم
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٥/٠٩/٠٤
٠
٠
ولی خب از خیلی چالشای گذشته بهتره. یک نوع مهارته شاید