دیگر چه کسی برایم موشی موشی بشود؟
وقتی به دوران پیامک بازی بر می گردیم

دیگر چه کسی برایم موشی موشی بشود؟

نویسنده : ناصر جوادی

س خاتون! خوبی؟ دوباره به یاد قدیم مجبورم حرف دلم را در قالب بیست و هفت، هشت فقره پیامک به تو بگویم، پیامک را هم که خودت در جریانش هستی حرف اضافه زدن خرج دارد پس زیاده گویی نمی‌کنم. 

با دوران پسا تلگرام چه کار می‌کنی، استخوان‌هایت درد ندارد؟ من که هر کاری می‌کنم صبحم را بدون پیام «هر روز صبح 

زنده می‌شوم

و زندگی می‌کنم

برای رویاهایی که منتظرند به دست من واقعی شوند...» شروع کنم، شروعم نمی‌آید. حیف فضای مجازی به آن گل و بلبلی نبود که از دستش بدهیم؟ همین پیام صبح بخیر مجازی را که با لگدهای واقعی پدرم که هر روز صبح توی پهلویم می‌زند و می‌گوید «تن لش پاشو ظهر شد» مقایسه می‌کنم، چهار ستون تنم می‌لرزد. زندگی مجازی برای خودش معجزه‌ای بود خاتون، مثلا همین عفت خانم همسایه طبقه پایینی‌مان را می‌شناسی؟ 

هفته پیش حواسش پرت گروه تلگرامی «شورای سیاست‌گذاری زنان معترض به عدم زایمان مردان واحد تهران جنوب» شده بود که دم‌پختش ته گرفت و سوخت و بوی سوختگی همه‌ی مجتمع را برداشت. خودم صدای شوهرش را شنیدم که به نیمروی جایگزین شده برای نهار معترض بود اما با معجزه همین فضای مجازی استوری خورشت آلو اسفناج گذاشته بود و نوشته بود «نهار عاشقانه من و شوهری». 

همه این‌ها را بی‌خیال خاتون، با فیلتر شدن اینستاگرام آینده من و تو هم به خطر افتاد، بعد این همه دوندگی قرار بود از شنبه در یک کارگاه تولید آینه‌های آسانسور مشغول شوم، ولی وقتی اینستاگرام فیلتر باشد آینه آسانسور که هیچ صنف پیتزا فروش‌ها و آبمیوه بستنی‌جات هم باید بساط‌شان را جمع کنند. 

خاتونم! از همه، همه این‌ها مهم‌تر می‌دانی چیست؟ 

در پیامک نه تو می‌توانی برایم موش موشی بشوی و نه من می‌توانم برایت صدای پیشی در بیاورم! 

شارژم دارد تمام می‌شود خاتون. 

بای! 

برچسب ها
فیلتر شدن اینستاگرام
پساتلگرام
پسا اینستاگرام
یادداشت طنز فیلتر
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/١٠/١٣
٠
٠
خیلی خوب بود :)) ولی همینم فک کنم ده دوازده صفحه پیامک میشه آ.. حواستون به ش باشه و در مصرفش صرفه جویی کنید چون فیلترینگ کماکان کش دارد :)
naser_j
naser_j
٩٦/١٠/١٦
٠
٠
ممنون، آره باید دوباره خودمون رو برای صرفه جویی در کلمات آماده کنیم :)
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/١٠/١٧
٠
٠
زیادم دوران بدی به نظر نمی رسه پسا تلگرام:)