داستان زشت یک تبانی؛ داور به رحمتی چه گفت؟! + ویدئو
درباره کلیپی که آغاز جنجال جدیدی در بین اهالی فوتبال شد

داستان زشت یک تبانی؛ داور به رحمتی چه گفت؟! + ویدئو

نویسنده : علیرضا گرانپایه

شب گذشته وقتی استقلال تهران با درخشش رحمتی توانست صبای قم را در ضربات پنالتی شکست دهد، هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد مهار پنالتی وحید امرایی توسط رحمتی چنان جنجالی شود که در گروه‌ها و سایت‌های مختلف هواداران سرخابی به جان هم بیفتند تا در مورد یک تبانی در جامعه داوری به نتیجه برسند! بله درست خواندید، تبانی در مسابقه‌ای که بنظر می‌رسید رد و پای هیچ اشتباه داوری در آن دیده نمی‌شود ولی مشکل این‌جاست که موضوع اصلا اشتباه داوری نیست! 

رحمتی برای مهار پنالتی اول درون دروازه قرار می‌گیرد، داور طبق روال همیشه به سمت دروازبان می‌رود و توضیحاتی به او می‌دهد. احمد صالحی به رحمتی چه می‌گوید؟ مسئله همین است! دوربین پشت دروازه حرف‌های احمد صالحی با دروازبان استقلال را ضبط می‌کند تا همین کلیپ 30 ثانیه‌ای جنجالی‌ترین بحث 24 ساعت گذشته فوتبال ایران شود. احمد صالحی به رحمتی می‌گوید «سریع و محکم بچرخ» یا «سریع و محکم به چپ؟» ادمین یکی از کانال‌های طرفداری قرمزها ادعا کرده که داور مسابقه مامور بوده تا بعد از پرسیدن از امرایی، مسیر توپ را به رحمتی اعلام کند. رحمتی به چپ می‌رود و ضربه بازیکن صبا را مهار می‌کند تا به کمک همین پنالتی استقلالی‌ها به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کنند. حالا سایت‌های ورزشی و کارشناسان دور هم جمع شدند تا به کمک لبخوانی گره از این راز بزرگ باز کنند که آیا استقلال به کمک داور مقابل تیم صبای قم پیروز شده است؟ شما هم به تماشا این کلیپ بشینید تا کمی با هم در مورد این جنجال حرف بزنیم:

- اگر لبخوانی کرده‌اید و مثل من و خیلی از افراد دیگر به این نتیجه رسیده‌اید که جناب داور فقط می‌گوید سریع و محکم بچرخ که هیچ ولی اگر فکر می‌کنید که داور مسیر توپ را به رحمتی لو داده باید بدانید که متخصص‌ترین کارشناسان لبخوانی هم بیش از 50 درصد نمی‌توانند در مورد یک لبخوانی رای قطعی بدهند! پس خیلی هم محکم و قاطع نباشید.

- مهدی رحمتی یکی از بهترین پنالتی‌گیرهای حال حاضر فوتبال ایران است که تا امروز حدود 50 پنالتی مهار کرده است، مهار یک پنالتی معمولی از بازیکن تیم صبای قم واقعا برای رحمتی یک کار عجیب و غریب است که بخواهیم برای آن به دنبال دلیل بگردیم؟

- اگر قرار بود داور به استقلال برای رسیدن به پیروزی کمک کند، راهی بهتر و آسان‌تری وجود نداشت که در طول 90 دقیق این اتفاق بیفتد؟ اصلا چرا داور بعد از گل زیبای اسماعیلی دستش را به نشانه آفساید بالا برد؟ استقلال با آن گل، بسیار راحت‌تر به مرحله بعد راه پیدا می‌کرد.

- بر فرض که داور به رحمتی گفته باشد به چپ، خب مگر هر دروازه‌بانی که مسیر توپ را بداند، می‌تواند پنالتی حریف را مهار کند؟ بهتر نبود که وحید امرایی راه بهتری برای تبانی پیدا می‌کرد و خودش توپ را به بیرون می‌زد تا داور عزیز ما مجبور نشود مقابل دیدگان چندین دوربین، مسیر توپ را به دروازبان برساند؟

تا دل‌تان بخواهد در مورد این کلیپ و جنجالش می‌توانیم دلیل و مدرک بیاوریم که حرف‌ها و ادعاها چیزی شبیه به شوخی است ولی چیزی که این کلیپ را بین هواداران و فوتبالی‌ها دست به دست کرده است، تنها سوء استفاده یک کانال و سایت ورزشی برای بالا رفتن بازدیدش است. این روزها تا دلتان بخواهد برای کلاهبرداری از مردم و معروف شدن، راه و مسیر وجود دارد. می‌توانید تلفن را بردارید و با ستاره‌های تلویزیون و سینما تماس بگیرید و سوال‌های چیزدار بپرسید، می‌توانید وارد چالش مانکن شوید و وسط خیابان بالا و پایین بپرید، می‌توانید سرچ کنید و کلیپ‌ صحبت‌های دیگران را تکه تکه کنید، جدیدا هم که می‌بینید، می‌توانید لبخوانی کنید و فالوئر جمع کنید.

برچسب ها
تبانی در بازی استقلال و صبا
تبانی داور با مهدی رحمتی
تبانی در زدن پنالتی
لب خوانی صحبت های داور و مهدی رحمتی
نظرات کاربران
کد امنیتی
i.forouzan
i.forouzan
٩٥/٠٨/٣٠
١
٠
به نظر من تابلوئه که داره بهش میگه کدوم سمت بپره، آخه محکم بچرخ اصلا یعنی چی؟! و به نظرم فکر نمیکرده که دوربین بگیردش. خیلی هم باهوش نیستن، که شما فکر کنی نمیان اینقدر تابلو تبانی کنن، اتفاقا از این جماعت کارای همینقدر تابلو انتظاره
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/٠٨/٣٠
١
٠
سلام. موضوع اینه که قرار باشه داور تبانی کنه خیلی راه های ساده تر و کم خطرتر وجود داره! واقعا آدم میاد رابط بازیکن و دروازبان بشه؟؟؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٨/٣٠
٠
٠
منم نمیخام قضاوت کنم اما به قول اقای فروزان چرا باس بگه محکم بچرخ؟؟ اصن معنی این جمله چیه؟؟؟؟؟!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
توی اون شرایط و فشار هر آدمی امکان اشتباه در به کار بردن کلمه مناسب رو داره...
zakhar
zakhar
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
:| داداچ میگه فورا بچرخ نه محکم بچرخ و کاملا هم معنی میده!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
اره درسته! میگه فورا بچرخ وقتی دعا کردی! و اینکه فقط میتونی به چب و راست حرکت کنی :) گفتم محکم بچرخ معنی نمیده!
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٨/٣٠
٠
٠
شاید داور قبلا شنیده تیم حریف کدوم سمت مد نظرشون بعد اومده به رحمتی گفته . همه چی ازشون بر میاد.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/٠٨/٣٠
١
٠
اینکه بازیکنا بخوان قبل از ضربه مسیر توپشون رو به هم‌ لو بدن اصلا منطقی نیست
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٨/٣٠
١
٠
محکم بچرخ که خدایی بی معنیه! ولی قیافه صالحی در موقع صحبت با رحمتی به این نمی خوره که داره بهش یک نکته مهم رو لو میده! بعدشم دروازه بان صبا هم به صحنه نسبتا نزدیکه می تونست به این قضیه واکنش نشون بده
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
قیافش رو خوب اومدی خخخ
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٨/٣٠
٠
٠
اما صالحی چرا نمیاد مثل آدم بگه چی گفته؟؟
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٨/٣٠
٠
٠
مصاحبه داور و دفاع غیرقانونی یه ٬ همون که کمیته داوران گفته (بچرخ ) از قول داور هس
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
حسن کامرانی فر بهش زنگ زده و گفته که من فقط گفتم بعد از دعا خوندنت برگرد
محمدرضا مهدیزاده
محمدرضا مهدیزاده
٩٥/٠٨/٣٠
٠
٠
من تو کانالی که میگی عضو هستم همون شب هم که کلیپ و گذاشت دیدم ٬ داره میگه بپر چپ ولی دقیقا با همین دلایلی که گفتی گیج شدم که چه خبر هست .
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٥/٠٩/٠١
٠
٠
احتمالا باید منتظر برنامه امشب نود باشیم:)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٩/٠٥
١
٠
مشکل از اون بازیکنیه که انقدر راحت پیش بینی میشه، رحمتی هم همونطور که آقای گرانپایه گفتن چه اون داور بهش میگفت چه نمی گفت بهتر از دروازبان تیم مقابل عمل میکرد -_-