ای موش نخوردمان!
هفته نبوغ مسئولان در اظهار نظرهای محیرالعقول

ای موش نخوردمان!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

امیدوارم پنجشنبه خوبی را بگذرانید، این هفته را باید هفته نبوغ مسئولان در اظهارنظرهای محیرالعقول بنامیم. واقعا بعضی عزیزان مسئول، چیزهایی گفتند که جایگاه ما طنزنویسان را متزلزل کردند. اصلا یک جوری این عزیزان سر شوخی را با ما باز کرده‌اند که ما نمی‌دانیم بخندیم یا پولش را بدهیم.

اول- اظهارنظر شماره یک هفته را اختصاص می‌دهیم به رییس سازمان مدیریت بحران کشور که پس از زلزله‌های اخیر تهران، فرموده‌اند: «تهرانی‌ها خانه پدری‌شان را در شهرستان حفظ کنند». واقعا ما متاسفیم که بعضی مدیران قبلی سستی و اهمال کردند، این توصیه را نکردند و بعضی خانه پدری‌ را فروختند. این‌هایی که خانه پدری‌ را فروختند در صورت زلزله مسئولیت جان‌شان با خودشان است که چنین بی‌احتیاطی نامعقولی کرده‌اند. خب طبق این توصیه شما با کوچک‌ترین احساس لرزشی باید سریعا از خانه خود در تهران خارج شده و میگ‌میگ‌وار یک راست بدویید سمت شهرستان، خانه پدری. همان طور که می‌بینید از آن جایی که زلزله اخیرا زیاد پیش می‌آید شما مدام به همین بهانه می‌روید شهرستان و با بزرگ‌ترها دیدار تازه می‌کنید. ای درود بر این مدیران عزیز که حواسشان به همه چیز هست. فقط وقتی دارید می‌دوید حواستان باشد موش نخوردتان. چون بعضی رسانه‌ها در این هفته مدعی شدند زیر شهر تهران میلیون‌ها موش آن هم از نوع گوشت‌خوار زندگی می‌کنند. یعنی طوری شده که تا زلزله می‌شود مسئولان می‌گویند: «ای موش نخوردتان»! 

دوم- یکی از متهمین فساد مالی اخیرا درباره چکی که برای یکی دیگر از متهمین فساد مالی نوشته بوده، گفته: «شب بود، آخر وقت بود، خسته بودم، سهو قلم پیدا کردم». خب ما از این جمله می‌فهمیم که ایشان خیلی آدم پرکاری بوده و تا نصف شب کار می‌کرده. به‌هرحال آدمیزاد است خسته می‌شود و ممکن است توی تاریکی یک چیزی بنویسد که فردا علیه‌اش استفاده شود. تازه اگر طرف سبیل می‌داشت ممکن بود این آقا بگوید: «شب بود، سبیل‌هایت را ندیدم». ما الان که فکر کردیم فهمیدیم آن شهردار رشت هم که به خودش یک خانه داده بود سهو قلم پیدا کرده بود. بزرگوار آخر شب می‌خواسته یک باب منزل مسکونی برای یک نیازمند بنویسد اشتباهی سهو قلم پیدا کرده برای خودش نوشته است. بعد هم که هوا روشن شده فهمیده اشتباهی خانه را به خودش بخشیده تو رودربایستی خانه را مجبور شده بردارد.

سوم- آقای نوبخت در آخرین کنفرانس خبری یک حرف‌هایی زدند که ما الان پشیمان هستیم از این که پیشمان نیستیم. ایشان فرموده‌اند: «ما می دانیم که عده‌ای لباس نقد پوشیده‌اند و هیچوقت هم کنار دولت و ملت نبوده‌اند؛ این‌هایی که گفتند ما پشیمان هستیم کی رای داده‌اند که حالا پشیمان هستند.» یعنی عملا ایشان همه کسانی که نقد می‌کنند و همه کسانی که می‌گویند پشیمانیم را هویج حساب کرده‌اند. واقعا هم با توجه به اینکه همه چیز خوب است و ما خوشبخت هستیم منطقی است. همچنین ایشان گفته: «مردم هنوز دولت را دوست دارند» متاسفانه از آنجایی که ما احساساتی هستیم با این حرف توی رودربایستی می‌افتیم و مجبور هستیم احساسی بشویم بگوییم دولتم، عجیجم، قلبونت بلم، من هنوز دوسِت دارم. باور کن اگر دوست نداشتم که پات نمی‌موندم. فقط لطفا عزیزکم این قدر ما رو فشار نده که زیر این همه مشکلات له بشویم. چون وقتی له بشویم دیگر سهو قلب پیدا می‌کنیم و می‌رویم با یکی دیگر. حواست باشد. تخم مرغ را هم لطفا ارزان کن که بعضی همسران عزیز امروزی فقط تخم مرغ بلدند درست کنند. یارانه‌مان را هم لطفا قطع نکن بگذار حرمت‌ها حفظ شود. آن در را هم ببند سوز می‌آید. پایان.

برچسب ها
موش های تهران
زلزله و موش های تهران
قیمت تخم مرغ
اظهار نظرهای عجیب مسئولان
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_rastegar
h_rastegar
٩٦/١٠/٠٨
١
١
واقعا اوضاع بدی شده. امروز هم که مردم تو مشهد نشون دادن چقدر این دولت دوست داشتنی هستش
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/١٠/٠٩
٠
٠
فقط دولت؟