حافظه داخلی موبایلتان را حرفه ای آنالیز کنید
معرفی اپلیکیشن کاربردی Storage Analyzer برای اندروید

حافظه داخلی موبایلتان را حرفه ای آنالیز کنید

نویسنده : محمد اخلاقی

مدیریت حافظه داخلی گوشی همیشه یکی از دغدغه های کاربران موبایل است. مهم نیست که گوشی شما 64 گیگابایت حافظه داشته باشد یا 16 گیگ، اگر بر اوضاع و احوالش نظارت نداشته باشید، خیلی زود پر می شود و نمی دانید آن همه فضای خالی به یکباره کجا رفته است! عکس، فیلم و فایل های منتقل شده از نرم افزارهای پیام رسان در کنار اپلیکیشن ها و بازی ها هر کدام نقشی در پر کردن فضای گوشی دارند. شما می توانید با استفاده از نرم افزار کاربردی Storage Analyzer بر رفتار آنها نظارت داشته باشید و قبل از پر شدن فضای گوشی آنها را مدیریت کنید. اپلیکیشن Storage Analyzer در اندروید می تواند حافظه داخلی و SD موبایل و تبلت شما را به طور کامل آنالیز کند تا بدانید که دقیقا کدام فایل ها مقصر پر شدن فضای حافظه تان هستند. به لطف این اپ فایل های حجیم و درصدی از حافظه که اشغال کرده اند را به شکل اینفوگرافیک و روی نمودار مشاهده خواهید کرد تا برای پاکسازی آن ها بهتر تصمیم گیری کنید.

شیوه کار اپلیکیشن بسیار ساده است. پس از نصب، فضای حافظه داخلی و حافظه جانبی گوشی شما توسط اپلیکیشن اسکن می شود. پس از اسکن کردن فایل های پیشنهادی برای پاکسازی و خالی کردن فضای گوشی لیست می شوند. این فایل ها می توانند لیستی از فایل های تکراری، حجیم و غیر کاربردی باشند که با انتخاب خودتان پاکسازی می شوند.

اپلیکیشن از چند طریق مختلف به شما اجازه می دهد که فایل های حجیم را پیدا کنید. آسان ترین و دم دستی ترین روش این است که فایل ها را از روی نمودارهای اینفوگرافیک انتخاب کنید. اما اگر برای پاکسازی فایل ها به دقت بیشتری نیاز داشتید، احتمالا گزینه Biggest Files در منوی کشویی اپ بتواند چاره کارتان باشد. با مراجعه به این بخش، می توانید 10 فایلی که در حافظه های داخلی و SD بیشترین فضا را به خود اختصاص داده اند را بیابید. البته اگر تعداد فایل های حجیم تان بیشتر از این هاست، دو گزینه دیگر در این بخش حضور دارند که 50 و 100 فایل سنگین را بسته به حجم برایتان به نمایش می گذارند تا در مورد ماندن یا نماندن آن ها تصمیم بگیرید. نکته بسیار خوب این که Storage Analyzer حتی فایل های کش (مثل کشی که از تصاویر بندانگشتی ساخته می شود) را هم اسکن می کند. گاهی اوقات این فایل های کش به قدری حجیم هستند که چندین گیگابایت فضا را به اشغال خودشان در می آورند، بنابراین شاید حذف آن ها تصمیم چندان بدی نباشد. گاهی حجم اینگونه فایل ها به بیش از 2 گیگابایت می رسد!

اگر شما هم دغدغه پاکسازی فضای داخلی گوشی را دارید، این اپلیکیشن کاربردی را به شما توصیه می کنیم

دانلود از گوگل پلی

برچسب ها
نرم افزار مدیریت حافظه
storage analyzer
مدیریت حافظه گوشی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/١٠/٠٤
٠
٠
مشکل اینجاست که خود این اپلیکیشن هم یه حجمی از رم رو اشغال می کنه و این باعث میشه که جا نباشه تا نصبش کنیم
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/١٠/٠٥
٠
٠
معمولا این سبک اپلیکیشن ها اونقدری فضا خالی می کنن که ارزش نصب داشته باشن :)