قبل از فروش گوشی قدیمی باید چه کارهایی انجام بدهیم؟
داده های مهم تان را غیرقابل بازیابی کنید

قبل از فروش گوشی قدیمی باید چه کارهایی انجام بدهیم؟

نویسنده : محمد اخلاقی

هرچقدر هم گوشی قدیمی‌‌تان را دوست داشته باشید، خلاصه روزی باید از آن دل بکنید و بروید سراغ گوشی جدیدتر. در این مرحله یا به عشق اولتان پایبند خواهید ماند و آن را در گوشه‌ای از کمد بایگانی می‌‌کنید، یا برای خرید گوشی جدید مجبور به فروش آن هستید. اگر در دسته دوم قرار دارید، باید اقدامات احتیاطی پیش از فروش گوشی را جدی بگیرید تا خدای نکرده داده‌‌های شخصی و عکس‌‌هایتان در اختیار خریدار بعدی گوشی قرار نگیرد. بسیاری از کاربران تنها به پاک کردن داده‌‌ها و نهایتا فکتوری ریست کردن گوشی اکتفا می‌‌کنند، اما مسلما داده‌های روی گوشی بعد از پاک شدن به این شیوه قابل بازیابی خواهند بود. تنها باید چند گام ساده را رعایت کنید تا داده‌های قبلی گوشی غیرقابل بازیابی باشند. در ادامه این چند گام را باهم بررسی خواهیم کرد.

 

گام اول: تهیه پشتیبان از داده هایی که نیاز دارید

در مرحله اول می‌‌بایست از داده‌هایی که می‌خواهید به گوشی جدید منتقل کنید نسخه پشتیبان تهیه کنید. عکس‌ها، شماره تلفن‌ها و حساب‌های کاربری نرم افزارها. پس از انجام این گام گوشی آماده مرحله بعد می‌شود.

 

گام دوم: رمزنگاری داده های گوشی

بیشتر گوشی‌های اندرویدی جدید به صورت پیش فرض اطلاعات کاربران را به صورت رمزنگاری شده روی گوشی ذخیره می‌کنند، اما گوشی های قدیمی اینچنین نبودند. رمزنگاری اطلاعات سبب می‌شود که داده‌ها به صورت شفاف در دسترس کسی که اقدام به بازیابی می‌کند نباشند. برای این کار به قسمت تنظیمات گوشی اندرویدی خود رفته و بر روی گزینه Security کلیک کنید. در این منو گزینه Encrypt phone را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

 

گام سوم: پاکسازی کلی گوشی

حالا می‌توانید با خیالی آسوده گوشی را Factory reset کنید تا داده‌های آن به صورت کامل پاک شوند. رمزنگاری داده‌ها در مرحله قبلی این تضمین را ایجاد می‌کند که پس از پارک کردن داده، امکان بازیابی آن به حداقل ممکن برسد.

 

گام چهارم: کپی داده های بی ارزش

این قدم برای افرادی که وسواس دارند کاربردی است! اگر تصور می‌کنید هنوز هم ممکن است داده‌های گوشی تان بازیابی شود، کافیست یک سری عکس، فایل ویدئویی و داده‌های بی‌ارزش و ساختگی درون حافظه گوشی کپی کنید و پس از پر شدن حافظه مجددا گام سوم را تکرار نمایید.

 

این چهار گام تضمین می‌کنند که امکان بازیابی داده‌های قبلی گوشی شما به حداقل ممکن برسد.

آیا تا به حال گوشی قبلی خود را فروخته‌اید؟ قبل از فروش اینچنین مراحلی را طی کرده‌اید یا نه؟

برچسب ها
اقدامات پیش از فروش گوشی
داده های تلفن همراه
غیرقابل بازیابی
فروش گوشی قدیمی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٦/٠٩/٢٩
٠
٠
مرسی. خیلی کاربردی و خوب بود.👍👍👍
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٩/٣٠
٠
٠
خواهش می کنم. موفق باشید