آینه بغل ارزش سینما رفتن را دارد؟
فیلمی برای خندیدن

آینه بغل ارزش سینما رفتن را دارد؟

نویسنده : الهام حبشی

اسم منوچهر هادی که می‌آید همه به یاد «من سالوادور نیستم» و «به کارگر ساده نیازمندیم» می‌افتند. فیلم‌هایی که یکی در میان ضعیف و متوسط می‌شوند و نهایتا چیزی که فروش گیشه‌شان نشان می‌دهد، فروش نسبتا زیاد است. برویم سراغ دستپخت تازه‌ی منوچهر هادی! زوج یکتا ناصر و محمدرضا گلزار در کنار جواد عزتی و نازنین بیاتی نماینده‌ی دو طبقه متفاوت از جامعه هستند. تقسیم نقش‌ هم که معمولا در سینمای ایران مطابق با کارنامه‌ی بازیگران تکرار می‌شود، در نتیجه گلزار مثل همیشه جوان مارک پوش و مولتی میلیاردر می‌شود و جواد عزتی هم آدم مفلوکی با دردسرهای عظیم و تمام نشدنی.

 

احتمالا اگر به سایت‌های مختلف بروید و بخواهید کمی از موضوع فیلم را بدانید، با این جمله‌ی کوتاه رو به رو خواهید شد: «قیمت آینه بغل ماشین بعضی‌ها برابر زندگی خیلی‌ها است». مختصر و مفید. برخلاف «اکسیدان» در همان 10 دقیقه‌ی ابتدای فیلم، تکلیف شما با واژه‌ی آینه بغل و دلیل انتخاب نام فیلم مشخص می‌شود و تا آخر داستان را می‌خوانید. آینه بغل یک داستان هندی و تکراری از کنار هم قرار گرفتن فقیر غنی است.

آینه بغل

 

فیلم با آهنگ شاد « بانو جان» از امیر عباس گلاب، شروع می‌شود. یک شروع جذاب و پر انرژی برای مخاطبانی که در سالن سینما نشسته‌اند و با این شنیدن این آهنگ به دیدن ادامه‌ی فیلم امیدوارتر خواهند شد. در سکانس بعدی جواد عزتی را با یک گریم متفاوت خواهید دید، اما این تفاوت در حد همان گریم است! جواد بدبخت و مضطرب قبلی که کل زندگی‌اش روی هم، ارزش یک آینه بغل ماشین رضا گلزار را هم ندارد. آینه بغلی که علاوه بر شکل دادن داستان یک تبلیغ بزرگ و توی چشم برای ماشین لوکس مورد نظر است. 

اینه بغل

 

کمدی این فیلم در حد رد و بدل شدن دیالوگ‌های بامزه و خنده‌دار باقی مانده است. شوخی‌ها سطحی هستند، زیاد وارد خط قرمزها نمی‌شوند و البته سعی کرده‌اند به موضوعات زیادی، در حد یکی دو جمله‌ اشاره کنند. موضوعاتی مثل بازاریابی شبکه‌ای! آینه بغل پر از قاب‌ها و تصاویر چشم‌نواز است. تصاویری از زندگی پر زرق و برق و غیر قابل تصور آدم‌های مرفه. رضا نیکخواه هم بخش دیگری از این کمدی نمایشی است، که همه با تماشای اولین سکانس حضور او، گریم و طرز لباس پوشیدنش،  به یاد یکی از بزرگ‌ترین سیاست مداران کشور خواهد افتاد. شرایط و محل زندگی رضا نیکخواه با توجه به موقعیت اجتماعی که دارد یک جور کنایه است. کنایه‌ای که خیلی ابتدایی و راحت مطرح شده و فکر نمی‌کنم تاثیر چندانی روی مخاطب داشته باشد. طوری که با خودتان خواهید گفت این روش از انتقاد را که همه بلدند!

اینه بغل

 

این فیلم همان‌طور که شما را می‌خنداند، یک بخش کاملا ضد حال و روی اعصاب هم دارد که مه لقا باقری نقش محوری آن را به عهده گرفته است. یک بخش کاملا کپی برداری شده از رفتارهای غیر معقول بعضی‌ها در اینستاگرام. این موضوع از ابتدای فیلم آغاز می‌شود و در آخر با یک نتیجه‌گیری کاملا نصیحت گونه، اخلاقی و شعاری به نقطه‌ی پایان خود می‌رسد. 

اما با تمام این وجود و همه‌ی نقص‌هایی که گفته شد، باز هم به نظر من، « آینه بغل » برای چند ساعتی خندیدن، ارزش دیدن را دارد. 

اینه بغل

برچسب ها
آینه بغل
معرفی فیلم آینه بغل
داستان آینه بغل
یکتا ناصر
محمدرضا گلزار
منوچهر هادی
نظرات کاربران
کد امنیتی
amineh.s
amineh.s
٩٦/٠٩/٢٤
٠
٠
ارزش نداشت اگه میدونستم همه جنبه كمدیش جوك های تلگرام و اینستاست به جای آینه بغل دوباره میرفتم قاتل اهلی اگه قصد سینما رفتن دارین قاتل اهلی رو از دست ندید امثال آینه بقل رو میشه گذاشت توی خونه وقتی امد شبكه نمایش خانگی اصلا هم دیر نمیشه هیچی رو از دست نمیدید.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/٢٤
٠
٠
پیشنهاد میکنم پی دی اف جیم هفته گذشته رو دانلود کنید.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٢٥
١
٠
عجب!!! :/ با تشکرالهام بانو
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/٢٥
١
١
قربانت عزیزجان ^_^
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٩/٢٦
١
٠
دوست میدارم ببینم! جاست بخاطر بازی جواد عزتی! خودش بامزه است کلا :))
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/٢٧
٠
٠
آره خودش ذاتا بامزس/ ولی خب تکراریه دیگه